Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz turu - 5.gün (02.08.06)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Geziyi gerçekleştirenlere tebriklerimi sunuyorum. Özellikle de Süleyman abimize..Güzel yazınız ve fotolar için çok çok teşekkür..

Scudo

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
Çok güzel bir gezi. Tebrik ediyorum. Yalnız Süleyman Bey'in yüklediği fotoğrafların hiçbirini göremiyorum. Özcan'ın yüklediklerinde sorun yok. Bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@Gunesak

Merhaba, bende resimler sorunsuz açıldı. Ve birkaç arkadaşımda da resimler açılmış. Sizin internet browser aplikasyonunda sorun olabilir. Internet Explorer kullanıyorsanız, i.explorer kapalıyken internet temp dosyaları silip tekrar sorun yaşadığınız sayfaları görüntülemeyi deneyebilirsiniz.

Bilgilendirdiğiniz sorun genelse, moderatör arkadaşlar ilgileneceklerdir

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@gürsel
Teşekkürler Gürsel Bey... Gezimiz 10 gün sürdü... Sümela Manastırı, Trabzon, Uzungöl, Uzungöl'den sahile inmeyerek dağlara doğru devam ettik, Arpaözü Köyü'ne tırmandık... Ardından İpsil Yaylası, Anzer Yaylası tırmanışlarını yaptık... İkizdere'den sonra da Çağrankaya Yaylası'na çıktık... Son olarak da Güneysu'dan Rize'ye indik ve geziyi bitirdik...

baho

Üye
Tepki
35
arkadaşlar harikasınız.resimler,ekip,güzergah herşey çok güzel.ayrıca şu kahvehanedeki elbise askısı iyiki dikkatinizi çekmiş gülmekten yerlere yatmamıştım uzun zamandır.sevgiler saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sevgili pedalşörler tekrar afffferin sizlere yolların pedal basmakla tırmanmakla bitmeyeceğini biliyorsunuz.Bisiklet sevgisi gezip görmek yaşamak çok güzel her yorgunluğa değiyor. Umarım benim gibi sizde zevkten kaç köşesiniz bilmem . Değerli bisikletçiler teşekür,şahane,keşke bizde yapabilsek değil . Zamanı bulun planı yapın ve çıkın İşte yaşam özgürlüğü işte BİSİKLET özgürlüğü Yaşanacak çoook şeyler var . Tabii Sıkıysa ....Necati Bilgen

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@acumur

Evet ilk uzun turumdu. Bisiklet ile ilgili şunu diyebilirim, arka janta örülmüş orjinal 1.8mm jant tellerinden, disk rotoru tarafından üç tanesi koptu. Yanıma yedek tel almıştım ve tel başlarından kopan telleri yedekleri ile değiştirerek Trabzon'a kadar ekipten kopmadan ve eğlencemizden ödün vermeden varmayı başardık.

Trabzon'da ise Kuzey Bisiklet'ten Serkan'ın yardımları ile arka jantı 2.0mm tellerle sıfırdan ördük. Sonrasında Trabzon'dan, Samsun'a kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Bisikletin genel performansından memnundum.

Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: acumur

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
@Özcan
onu da denedim ve sonuç alamadım. Benzer bir sorun yaşayan, çözümünü bulan arkadaş varsa ve beni bilgilendirirse çok sevinirim.

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Cok guzel bir gezi olmus,Karadenizin bölgesinin cekiciliğini, bizlere resimlerle yaşattiğınız için tesekkur ederim.Yalnız o rampaları nasıl bitirdiniz çık çık bitmez abiii...

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@mehmet_svm

O rampaların bitebileceğini ben de sanmıyordum. Ama baktım bitiyorlar, bitince de arkasından çok keyifli inişler oluyor. Azim, doğa ve bisiklet sevgisi ile çıkılamayacak rampa yoktur diye düşünüyorum. Yeterki sağlık, sıhhat yerinde olsun.

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Torul - Zigana Geçidi - Maçka yükselti grafiği...

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/bisiklet/torul/torul-zigana-maka.jpg

Çıkış Torul - sürekli tırmanış ve kısa bir inişten sonra, çukur yer Zigana Köyü - zirveye kadar tırmanış ve Zigana Geçidi zirvesi - ardından yeni yapılan Zigana Tüneli'ne kadar kısa bir iniş - daha sonra Maçka'ya kadar hep iniş - Maçka'dan Sümela'ya doğru Kamp yerine kadar kısa bir tırmanış...

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@acumur

cok teşekkürler
enerji konusunda haklısınız inanılmaz bir olay
yükseklik arttıkca insanın icindeki enerji git gide ardıyor

• Beğen
Tepkiler: BBK

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana Geçidi'nde doğa yürüyüşüne çıkan 17 kişilik grubun üzerine çığ düşmesi sonucu 10 insanın ölümü hepimizin yüreğini sızlattı. Bu acı haberden sonra, 2006'nın Ağustos'unda arkadaşlarımla birlikte bisikletlerimizle geçtiğimiz eski Zigana Geçidi'ne bir kez daha göz attım. Muhteşem doğanın güzel olduğu kadar, nasıl acımasız olabildiğini düşündüm. Çektiğimiz fotoğraflara bakarken, bu yazıyı yeniden gündeme getirmeyi uygun buldum... İşte tüm ayrıntılarıyla bir kez daha eski Zigana Geçidi...

(Eski Zigana diyorum çünkü bu yol artık yoğun olarak kullanılmıyor. Tüm araçlar 1990 yılında ulaşıma açılan ve Zigana Dağı'nın zirvesine tırmanmadan Zigana Dağı'nı 1700 metrelik bir tünelle geçen yeni yolu kullanıyor. Eski Zigana'dan gelen yol, Zigana Tüneli'nin önünde yeni yolla birleşiyor. Torul yönünden geldiğinizde ise Trabzon'a kadar bir iniş var... Eğimi oldukça dik olan bu inişin ilk 40 km'sinde, kendinizi bir motosiklet kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz...)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Çok dogru bırsey yaptın bencede suleyman abı ...

gercekden bu olay hepımızı cok derınden uzdu olen arkadaslarımızın aılelerıne bas saglıgı ve sabır dılıyorum...

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Gezi geçmiş bir döneme ait olsada çok süper. gezinin her karesini okudum. bugunlerde aklımdan geçiyordu trabzona yolculuğum sırasında zigana geçidini görmüştüm arabalar zorlanıyordu çıkarken o yolu. zorluğunu görünce oraya çıkan bisikletçi varmı diye düşünüyordum geziniz bu soruma yanıt niteliği taşıdı. tşkler ayaklarınaza sağlık.

Yaşanılan çığ olayı yürekleri fena halde acıttı.Ölen arkadaşların yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
hey baba hey sen ölmezsin süleyman şatır baba ben kudret namı değer apaçi robocop azmı pedalladık senle yahu cennetlerde dolaşıyorsunuz bu gidişle karadenizde gidilmedik yer bırakmıyacaksınız be yahu azıcıkta bize kalsın yaza doğru o meşhur kaçkarları fethetmeyi düşünüyorum o beyaz taş neyi anlatabilirki herhalde insanlığın doğayı nasıl yok ettiğini (resimdeki beyaz taş )bol pedallar apaçi robocop

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@kudu
Kudret merhaba...
Git Kaçkarlar'ı mutlaka gör. Kimbilir yaza doğru belki de oralarda bir yerde karşılaşabilir, yola birlikte devam ederiz.
Görüşmek üzere...