Doğru yolu buldum... KTM Strada 3500

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.855
@efeballi
Özet olmuş ama son zamanlarda okuduğum en güzel bisiklet inceleme yazısı bu oldu.:alkis:
''Sezar'ın hakkı Sezar'a''
Tebrikler

Scudo

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Teşekkürler, oldukça doyurucu bir yazı olmuş.
Lastik olarak 700*23 mü kullanıyorsunuz, başka ebat kullandınız mı hiç, yorumlarınız nasıl?

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Bisiklet 24 mm'lik Continental Grand Prix'lerle geliyor, arka lastik ömrünü tamamladığında 25'lik Grand Prix 4000S'e geçtim. İstanbul'un engebeli yollarında lastik ne kadar kalın olursa çukur vs. durumlarda janta verdiğim hasar o kadar az olur diye düşündüm.
23 mm kullanmadım ama bildiğim kadarıyla daha az konforlu, öte yandan virajlarda kontrolü daha iyi. (virajda lastiğin yana doğru yuvarlanması daha az olacağından)
23 ve 25'in yuvarlanma direnci, sanılanın aksine basınçları aynıysa aşağı yukarı aynı.
Yarış için 23'lük Grand Prix TT veya Veloflex Carbon almayı düşünüyorum.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Merhaba arkadaşlar,

Elimdeki kadro geçirdiğim bir kaza yüzünden kırıldı; benim de köprücük kemiğim kırıldı :) 2 ay zorunlu olarak bisiklet yasak.

Sram apex set, rs10 jant ile kullanıyordum kırılan kadroyu. Ktm bisikletleri araştırdım, kadroset olarak; f/p olarak çok uygun gözüküyorlar. Belki sram force sete geçmeyi düşünebilirim, kazadan dolayı fren kolunu değiştirmem şart çünkü.

Hayalim tabi ki Pinarello Dogma ama 1-2 sene için mümkün görünmüyor:)
Specialized Venge kadrosetler de çok iyi fakat yurtdışından temin etmem gerekiyor, aktifpedalda fiyatlar gerçekten yüksek. (AB dışında oturan tanıdığım var)
Venge alamazsam Ktm Revelator (Strata yerine gelen seri) güzel gözüküyor, bunu almayı düşünüyorum; fikriniz ne olur?

Canyon'u araştırdım fakat gümrükten emin olamadım, AB harici gümrük alıcıya aittir diye belirtmiş ve bizde de özel şirketlerde çok yüksek ücretler çıkıyor. (AB ülkeleri içinde oturan bir tanıdığım yok)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Delikli revelator çıktı strada bozuldu. Efeballı veya ktm aldığı gerçeğinden hareket ederek ballı efe. Ktm lerin fazla reklamını yapma uyuyanlar uyanmadan bir tanenede biz ktm lenelim. Bu yazgı züğürt bir şehir soyluya gülsün birazda. Bilen bildiği ile yetinmesin. Piyanist filmindeki musevi virtiyöz gibi sadece bilmeyelim biraz da biz yiyelim. Hep kıroyum ama para bendeciler galebe çalmasın. Şairin dediği gibi bu ülkede kültürlü olmanın bir karşılığı varmı deyişi bir kereliğine yenilgi tatsın. Bizim popomuzda bir yol görsün.

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Aryel

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Bertan revelator serisini öneririm. Alabildiğin en iyi Revelator'u al, sonra zamanla yükseltirsin. Tiagralı Revelator 3300'le Dura-Ace Di2'lu Revelator Prestige aynı kadro, yani gelişmeye çok açık.
Kadro geometrisi Strada'yla aşağı yukarı aynı Revelator'un. Pozisyonla ilgili dediklerim geçerli yani. Sele borusu 27.2 mm yapılmış, biraz daha esnek olur ve konforu iyileştirir diye düşünüyorum. (Strada'da 31.6)
KTM sadece Shimano grupsetlerle üretiliyor. Bisikleti parçalayıp üzerine SRAM Force dizerseniz başka tabii, o zaman bir fotoğraf da isterim :)

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
KTM ile Sram Red kullananlar gördüm, bu yüzden elimdeki sram apex'i kullanmak istiyorum; kazadan sonra fren kolu kırıldığı için onu değiştireceğim mecburi olarak.

KTM ile Sram arasındaki uyumsuzluğu tam anlayamadım, açıklayabilir misin?

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Uyumsuz değil, satılmıyor sadece. Kadroset olarak da satılmadığı için bisikleti tüm alıp üzerindeki grupseti dağıtmak lazım.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Tamam şimdi anlaşıldı, ben kadroset olarak satan yer buldum; sorun Türkiye'ye getirebilmek:) Belki kadro içinden geçen kabloları ek olarak alma ihtiyacım olabilir. Kadrosete kablolar dahil değildi diye hatırlıyorum satılan dükkanda.

B

BF Okuru

Misafir
Merhabalar, bir kaç ay önce ben de 1014 model KTM relevator 3500 edindim. Relevator'ı soran arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Bisiklet
KTM
Herhangi bir sorun çıktı mı merak ettim :) ben de bir revelator edindim.

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Çok olmuş buralara bakmayalı.
Karbon jant ve Ultegra grupset geldi yeni olarak. Karbon gidon, Sigma ROX 5.0 bilgisayar da var.
Şu Ultegra jantlı hali;

http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/60be075e7965c4da1875c4a4a08504c3.jpg

Şu da Farsports karbon jantlı hali.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/4f497dfdf1a9eabf39b9a437aff1499c.jpg

Komponent listesini güncelledim.
EDIT: güncelleyemedim, yokmuş öyle bir şey, buraya yazayım madem;

Kadro; KTM Performance UD Carbon, 55 cm

Maşa: KTM F6

Gidon: Easton EC90 SLX3, 42 cm

Gidon bandı: Zipp Service Course

Gidon boğazı: Logoları silinmiş Kalloy Uno, 120 mm

Sele: Selle Italia X1

Sele borusu: Ritchey Comp, 20 mm setback

Vites kolları: Shimano ST-6800

Frenler: Shimano BR-6800, Ultegra jantlar için R55C4 alu fren pedleri, karbon jantlar için R55C4 karbon fren pedleri.

Aynakol: Shimano FC-6800, 53-39, 172.5 mm

Orta göbek: Shimano BB-5700

Pedallar: Shimano PD-5700

Ruble: Shimano CS-6800, karbonlarda 11-25, Ultegra'larda 11-28

Zincir: Shimano HG600

Arka attırıcı: Shimano RD-6800-SS

Ön attırıcı: Shimano FD-5700

Lastikler: Continental Grand Prix 4000S, karbonlarda 23/23 mm, Ultegra'larda 23/25 mm

İç lastikler: Decathlon bahçe hortumu

Matara kafesleri: Elite Custom Race

Bilgisayar: Sigma ROX 5.0

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
Abi bizi öldürmeye mi çalışıyorsun? :D

B

BF Okuru

Misafir
Kadroset çok "çirkin" bu sebeple gelin siz onu bana satın :D

Onur Cavus

Üye
Tepki
42
İsim
Onur Çavuş
Bisiklet
Diğer
@efeballi carbon jantlar ile çok güzel gözüküyor:)
Kazasız belasız:)
Gidon bandı service course cx mi/değil mi? ve memnum musunuz?

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Bisiklet Maltepe'de çalındı. Görenler bana ulaşırsa sevinirim.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.298
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@efeballi
Hocam yapma ya geçmiş olsun umarım en kısa sürede bulunur.:(