Doğru trainer kullanımı

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@amoush00 anlamadığım bi şekilde glba 2 adet hız sensörü var ve bide kadans var sanırsam trainerde hızımı görüyorum ama kadanstan tık yok .... Arka çatala takılan sensörden yeşil ışık geliyo ama

Scudo

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Ulaş Çavuşoğlu Bir sensör önünden janttaki mıknatıs geçtikçe okuma yapar, öbürü de pedaldaki mıknatıs geçtikçe yapar. Ben de tam anlayamadım yolda ölçen alet trainerda neden ölçmez..!!?? Pedaldaki mıknatısınız düşmüş falan olmasın??

ben bir de sizin sistemi çözemedim hocam ! Çok yakın çekmişsiniz..

peki lastiği çevirmeden pedal sensörün önünden geçtikçe yeşil ışık yanıyor mu?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Fotolar bunlar sabah yeniden online olcam iyi akşamlar yardım için teşekkürler @Edip Dinçer abi km saati budur ....

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Ulaş Çavuşoğlu ufak bir pozisyon değişikliği oldu da mesafe mi arttı sensörle mıknatıs arasındaki de algılamıyor acaba?? bir test et bazen benim hız sensörü açısını değiştiriyor hafiften, hız verisi gelmiyor.. boynunu bir kaç mm bükünce kendine geliyor.. aklıma da başka birşey gelmiyor..

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar dün ki trainer kullanımımda bacaklarımdan çok kollarım ağrıdı tüm yük kollarımdaydı sebebi nedir sizce ?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Ulaş Çavuşoğlu
Kollarından destek almışsın. . Ya ayakta çok çevirdin. Sprinte kalkar gibi.. Öne eğilip SDI kolları da yük vermiş olabilirsin. Pazular mı, triceps mi, ön kol mu?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Kollar !?? Sele pozisyonu ile ilgili de olabilir. Yoğun bir çalışma için kuvvetsizdir, hamlamıştır. Bilemedim. Başıma hiç gelmedi.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@amoush00 sele hafif öne eğik onu tam yere paralel yapıyım dedim alyanı aldım alttaki vidayı açamadım vd40 sıktım yok gene açılmadı :koptum::eek::koptum: çıvdıvıyovum

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
WD 40 tan sonra biraz bekle nüfuz etmesi zaman alabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet malum havalar soğudu kış geliyor ve buna bağlı olarakta bir trainer ihtiyacı doğdu. ama trainerı daha önce hiç kullanmadım ve nasıl kullanacağımı bilmiyorum eski konulara baktım ama daha önce yazılmamış gördüğüm kadarıyla. şimdiden bilgilerini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

ayrıca bir sorum daha olacak trainer lastiği işi nasıl oluyor her dışarı çıkışımda-trainer kullanışımda değiştirmek zorunda mıyım?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@big bike hmm trainer kullanımı genelde trainerlerde pedal çevirirsiniz ve lastik döner :) mantık basit trainer lastiği konusu dediğiniz gibi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ulaş Çavuşoğlu gerçekten mi? yılın aydınlatıcı mesajı oldu:) asıl sormak istediğim nasıl monte edildiği falandı yani trainerin üstündeki bisiklet değil trainer nasıl kullanılır diyorum

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@big bike aydınlatıcı olduğumun farkındayım :D neyse ciddi cevap veriyim kutudan bi mandal gelcek trainerle beraber bisikletindeki mandalı söküp onu takıcaksın sonrasını youtube a 'elite volare mag' yazarsan ilk çıkan vidyoya tıklayınca görürsün detaylı anlatılıo

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
konusu açılmışken burdan sorayım, forumda bulamadım. Ben bisikleti trainer a oturtamadım, acaba arka kulakçıkların mı değişmesi lazım? yoksa her halükarda bir yolu var mı?

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
cevap verecek yok mu? bu quick release mandallar olmadan trainer a oturtamıyormuyuz?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
O olmadan olmuyo denedim uğraşmıyım değiştirmeye mandalı diye olmadı mecbur mandalı taktım..

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
ya trainer eniştemindi, bisikletini satmıştık, büyük ihtimal bisikletle gitti o mandal:(