DoĞru Tektİr

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bir grup bilimadamı bir konuyu arastırmak üzere çok uzak bir başka ülkeye gitmişler. Ancak bir anlaşmazlık sonucu bilim adamlarını karşılayacak heyet geldiklerinde orada olamamış. Misafirperver bir vatandaş bilimadamlarını öyle soğukta kar altında beklerken görünce dayanamamış ve onları evine davet etmiş. bilimadamları daveti memnuniyetle karşılamışlar. hep beraber adamın evine gitmişler. Çelik bir kapıdan ince uzun bir koridor aracılığı ile ortadageniş bir oda ya geçmişler. Adam bakkaldan birşeyler alması gerektiğini söylemiş ve izin istemiş . Bu arada bilim adamları odanın tam ortasında bir buçuk metre örülmüş taşın üstünde duran ve gürül gürül yanan sobaya dikkat kesilmişler. Bu durumu birisi açıklasın derken her biri kendi ilgili alanları içinde açıklık getirmiş olaya:
tarihçi : buralardabinlerce yıl önce yasayan yerli kabileler ateşe taparlardı. Bu sobada onların bir silületi gibi demiş
fizikçi: ne alakası var ya bu sobanın yukarda durması tamamen bir fizik dehası, bilindiği üzere ısınan haca yukarı çıkar ve odayı ısıtır. Sobanın yukarda olmasının amacı ısınmayı daha çabuk sağlamak demiş,
İlahiyatçı: asıl bunun ne alakası var neden hocamın dediği ile aynı. bu insanlar ateşe tapan insanlar ve bu sobada sadece saygıdan dolayı yukarda duruyor demiş,
matematikçi : hayır arkadaslar bu soba odanın tam merkez noktası hesaplanarak oturtulmuş o tasın üstüne demiş,
coğrafyacı : arkadaşlar buralar dünyanın en soğuk yerleri amaç ısınma zamanını minimize etmek olabilir demiş,
bu arada felsefeci de neden tartıstığınızı anlamadım adam gelsin sorarız ya demiş ve adamın gelmesini beklemişler. Adam gelince sormuşlar neden bu soba bu taşın üstünde ve her bilim adamı çocuklar gibi kendi tezini savunurken bağıra bağıra adam şaşkın bakışlar içinde cevabını vermiş:
BORU YETMEDİ BENDE SOBAYI YÜKSEĞE KOYDUM..............
DOĞRUYA GİDEN YOLLAR NE KADAR FARKLI VE BAĞIMSIZ OLURSA OLSUN SONUÇ İTİBARI İLE DOĞRU TEKTİR...

Scudo

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Allah iyiliğinizi versin hemiiii....
Güzel bir tat'la anlatılmışeşsiz bir Gerçek Teşekkür ediyorum eglenerek bir kez daha sindirdim anlatılanı.
Yüregim ve Sevgimle...

• Beğen
Tepkiler: nazz

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzelmiş....

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
güzel bir hikaye
adam geçim derdinda,bilim adamları neredeyse garibimi ateşperest ilan edeceklermiş:)
paylaşım için çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: nazz