doğasporları ipuçları..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
merhaba arkadaşlar;
forumda okuduğum pek çok uzun süreli yolculuk hikayelerinde otellerden pansiyonlardan bahsediliyor olması geçmişinde dağcılık faaliyetleri de olan beni biraz rahatsız ediyor.. ancak öncelikli belirtmem gereken bunun tamamen kişisel tercih olduğu..bu bağlamda kimseyi konaklama yeri seçimi konusunda sen neden pansiyonda kaldın gibi yargılamam sözkonusu değil.

sizlere biraz kampçılıktan bahsetmek istedim.ancak bunu anlatmanın çok zor olduğu konuya başlarken farkettim.
(link) adresinde doğa sporları faaliyetleri için çeşitli ip uçları var..kamp yeri seçimi, ocak kullanımı, uyku tulumu ve çadır seçimi vb.. kampçılık konusunda tecrübesi olmayan arkadaşlarımın bu sayfadaki bilgileri okumasını tavsiye ediyorum.kampçılık gerçekten çooook keyifli bir faaliyet, hele ki kamp alanına ulaşım aracınız bisiklet ise..

bu tür başvuru bilgileri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışacağım..sizlerin de katkısı olursa sevinirim..

• Beğen
Tepkiler: Said Ergöktaş
Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
murat abi "kredi kartı seyyahları" diyor ecnebiler pansiyonlarda, otellerde kalıp da "macera yaşadık" diyenlere. alkol ocağında makarna pişirilmeyen tur, tur değildir diye abartanlar bile var. bir de çadırım olsa :rolleyes:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
valla alkol olur, benzin olur, bütan propan olur...ben kesinlikle ve kesinlikle bir turda ocak bulunması zorunlu malzemedir diyenlerdenim..yani abartanlardan :D

çadır konusu biraz garip bi konu..kimisi çadırda bile yatamazken benim gibi aklıevveller çadır falan pek aramaz..aklı başında tulum olsun ve iş görecek mat yeterlidir.

Tepki
0
valla bendemı bı tuhaflık var bilmiyorum.tam 3 gundür işi gücü bıraktım o forumdan ,bu foruma gezip duruyorum.Bu kampçılık olayını duyunca da dayanamadım ve hemen atladım.kamp ve bisiklet muhteşem ikili olmalı,ben
ikisinini yapma planlarını 7 sene evvel yapmıstım ancak taknik bir aksaklıktan dolayı başaramadık.ama trenle 17 saat yolculuktan sonra Fethiye ve oradan da Kelebekler vadisinende muhteşem 45 gün kamp.eve geldigimde annemin beni tanımayan gözlerle bakması.Abi yaralarımı depreştirdiniz.saolun hepınız.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

aynı yaraları taşıyoruz ;)

inşallah havalar iyileşince yaralara merhem aramaya şehrin dışına atacağız kendimizi...

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763

eheheh ben de bu kismina cevap vereyim dedim ;) uzulme yeni girince oyle oluyor, ben de nereyi okuyacagimi sasirmistim :D

hele bir de ara verdiysen, ve pazara yeni cikan aksamlar, teknikler konusunda ogrenmen gereken bir yigin sey varsa (benim gibi) eskileri de hatirlaman gerekiyorsa (biran evvel :p ) iste o zaman tam yandin :D

alpinist63

Daimi Üye
Tepki
184
şöyle olay başıma gelmişti..
biz 29 ekimde erciyesi deneyecektik. 28 ekim dağ evinin oraya geldik..ben çadırımı getirmiştim.ama çok tuhaf karşılanmıştım.herkes dağ evine kalıyor,yemekler dağ evi tarafından karşılanıyor.. ee ne anlamı kaldı çadır kurmanın ? ... o gece tek başıma çadırda kalmıştım...çok soğuktu ve benim ilk kış tırmanışı tecrübemdi..artık çoraplarımı elime geçirmiştim..o gecede öğrendiğim çok şey olmuştu

metan

Üye
Tepki
55
gerek araç ile gerek motosiklet ile çıktığım turlarda çadırı tercih etmişimdir hep. dağcılıktan gelme bi alışkanlık sanırım zira dağda pansiyonu nereden bulacaksınız :)

evini yanında taşımak gibi keyifli bir olay varmı yahu. kamp olayı çok zevklidir, hele birde insan tarafından kirletilmemiş -her manada- bir yer bulabiliyorsanız.