Doğa Bisiklet

ali umur

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Carraro
Merhaba,
Geçen hafta kask aynası almaya karar verdikten sonra bir kaç firmanın web sitesinden kask aynalarını inceledim. Normalde 40 TL civarında olan Zefal Kask aynasını, doğa bisiklet web sitesinde (doga.bisiklet.com) 25 TL görünce sipariş verdim. Kargo kısa sürede elime ulaştı fakat gelen ürün benim sipariş verdiğim ZEFAL değil, piyasa değeri 15-20 TL arasında değişen orbisplus marka ayna. Daha sonrasında yine iyi düşünmeye çalışarak, kendilerine yanlışlık olabileceğini, benim sipariş ettiğim ürün yerine başka bir markanın ürününü gönderdiklerini, orbisi geri gönderip, ellerinde varsa sipariş ettiğim markanın ürününü istediğimi belirttim. Karşılığında ürünü kendilerine göndermemi ve para iadesi yapacaklarını söylediler. Bu şekilde bir yanıt alınca insan ister istemez ellerinde aslında Zefal marka ürünün olmadığını, Zefal adı altında başka markaları insanlara gönderdiklerini düşünüyor. Bu siteden alışveriş yapacaklar lütfen bir kez daha düşünsün derim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ya tutarsa diyerek şanslarını denemişler. İadede kargo ücretini birçok firma iade etmez bilginiz olsun.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ali umur
aldığınız ürün zefal markadır keşke göndermeseydiniz bu sene orbis bisiklet kask aynalarını zefale üretim yapan uzakdoğu firmasına yaptırdı.sadece kutusu orbis ilk gelen ürünlerde orbis kutusunu açıp aynanın üstündeki plastikte zefal kabartma yazısı okunuyordu diğer partilerde duruyor mu bilmiyorum .Kıssadan hisse aynı ürün üzerinde orbis yazınca 15-20 lira zefal yazınca 40 lira.bu tamamen marka politikası bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.Ayrıca doğa bisiklet yıllardır bu sektöre hizmet veren güvenilir bir firmadır zaten aynen iadeyi de kabul etmiş eğer kutuyu açıp incelediyseniz yazı yoksa birşey diyemem ikinci partide sildirmişlerdir ama incelemdiyseniz bir bakın derim aldıgınız ayna kesinlikle zefal ayna ile birebir aynıdır benzeridir demiyorum aynısıdır :)

ali umur

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Carraro
@Ferhat Köse Ferhat Bey, ben de öncelikle durumu anlamaya çalıştım ve kendilerine attığım mailde "umarım bu bir yanlış gönderimdir, hatadır" diyerek yazdım. Asla ben zefal dedim bana orbis yollamışsınız, uyanıklar vs. gibi bir tutum sergilemedim. Mümkünse eğer önceliğimin siparişini verdiğim ürünü istediğimi yoksa iade etmek istediğimi belirttim. Aldığım cevap ise ürünü iade edin paranızı yatıralım oldu. İnanın bana, sizin yazdığınız gibi açıklayıcı bir şekilde cevap almış olsam hem daha memnun olur hem de konu açma gereği duymazdım. Ürünü henüz iade etme fırsatım olmadı fakat dediğiniz gibi kontrolünü yapacağım. Açıklamanız için de teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Ben 200 liralik alisveris yaptim, aldigim matara ellerinde kalmamis farkini almadilar ve daha pahali olan matarayi gonderdiler. Ben memnun kaldim.

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ali umur
doğa bisiklet çok büyük bir firma değil şahıs firması ufak bir dükkan yani öyle çok çalışanı olan müşteri hizmetleri elemanı bulunduracak kapasitede değil o yuzdendir de fazla dallandırıp budaklandırmak istememişlerdir birde olayın zefal türkiye distribütörü (varmı bilmiyorum ama varsa ve duyarsa iki firma arasında problem cıkacagı kesın) kısmı var ki o drum ne alemde bılmıyorum.bende olayı orbis yetkili satıcısında fark etmiştim sahibi ile birlikte ama fırmaya bıldırdı mı bılmıyorum gercı bu konuda orbisin zararı yok zefalin distribütörü varsa ve olay duyulsaydı buyuseydı zararı cok olurdu.Çünkü ayna aynı ayna üretildiği yer aynı hatta şu ankileri bilmiyorum ama ilk partidekileri gözümle gördüm üzerinde zefal yazıyordu :) yıllardır yerli oto sanayisinde yaşanılan olay kutu farklıysa fıyat da farklı uzerınde otosan yazarsa yuksek fıyat otosanın yan sanayıde yaptırttıgı bir ürün ise ve o fabrıka kendı adıyla pıyasaya urun soktuysa cok daha uygun fıyat burada fabrıka uzakdogulu ama.

bu arada kontrolü yapınca buraya da blgi yazarsanız cok memnun olurum.

Mr K

Üye
Tepki
135
İsim
Mr
Dün bir alışverişim oldu kendilerinden. Shimano sh 56 kaller en uygun bu sitede idi (yurtdışı fiyatlar da dahil olmak üzere), ekşi'de de bir kaç tane olumlu yorumlar görünce sipariş verdim, Ankara'da olmalarına rağmen 24 saat dolmadan ürün elimdeydi (Tekirdağ'ın bir ilçesindeyim şu anda). Fiyatın uygun olmasından dolayı acaba bir düşüğü sh51 modeli gelebilir mi diye de bir endişem vardı, ama tam olarak sipariş verdiğim ürün geldi. aldığınız ürün hakkında fikrim yok ama yukarıda Ferhat Bey'in yaptığı açıklama bana makul geldi.

Her ne kadar ufak bir alışveriş de olsa ben aldığım hizmetten memnun kaldım. Türkiye'de bir avuç düzgün hizmet veren firma var, onların da hakkını vermek gerekir diye düşünüyorum.

• Beğen

kingoffuh

Üye
Tepki
105
İsim
Oğuz
Bisiklet
Merida
Yeni öğrendiğim bir firma, referans olarak buraya ve ekşisözlük yorumlarına baktım sonra shimano orta göbek anahtarı,pro ruble sökme anahtarı sipariş ettim zamanında sağlıklı bir şekilde elime ulaştı ve memnun kaldım,böyle olunca fren teli, vites teli , pedalkolu sökücü , fren pabucu ve jant akord anahtarı siparişi de verdim,bir aksaklık çıkacağını sanmıyorum bu yüzden benim de tavsiye edebileceğim bir site.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kötü bir durum yaşanmış, bende bir çok alışveriş yaptım hiç sıkıntı yaşamadım hızlı kargo yollamalarını çok seviyorum mesela, şansızlık diyelim ama dikkat etmemizde fayda var tabiki

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
benim de 10 gün önce keşfettiğim bi firma. 2 kere alışveriş yaptım. birincisi çok hızlı gönderim yapıyolar. ikinciside fiyatları baya baya uygun. ayruıca ürün yelpazeside baya geniş. ankaraya yolum düşünce gitmrk görmek istediğim dükkanlardan

• Beğen

suzun7

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Sercan Uzun
Bisiklet
Salcano
4. Alışverişimi geçen yaptım.toplam 400 lirayı geçti şimdiye kadar aldıklarım.çok memnunum doğadan.özellikle kargo hızlı.delta bisiklettende aldıklarım oldu orasıda güzel ama artık ilk doğaya bakiyorum bir şey alacağımda.

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğanın sitesini sürekli takip ederim.
1-Piyasa fiyatının altında ürün satıyor.
2-Kaliteli ama uygun fiyatlı markaların satışını yapıyor.

justbasicfacts

Aktif Üye
Tepki
263
İsim
ANIL OKAY
Bisiklet
Fuji
dün elite marka smart trainer siparişi verdim. fiyatı piyasının çok altındaydı. yanında hediye olarak ön teker tutacağı da yolladılar. üstüne üstlük havale ile yüzde 10 civarında indirim yaptılar. 15de sipariş verdim akşamına kargoya verdiler.
sonuç olarak ben epey memnun kaldım.

• Beğen
Tepkiler: HarunGMS

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
2 kez alışveriş yaptım. kargolama çok hızlı. çeşit çok olmasa da olan ürünler uygun fiyatlı. ankara da bir e ticaret firması. elden satış yapmıyorlar. ben memnunum.

doyle35

Üye
Tepki
26
İsim
Gürsel
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben defalarca alışveriş yaptım süper ilgili ve birebir, sorunuza yılmadan telefondan yada Whatsapp'dan cevap veriyorlar. Ayrıca sattığı bir çok ürün piyasada en uygun fiyata burada bulabilirsiniz. Artı son derece hızlı kargo. Kendilerine buradan saygılarımı sunuyorum...

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Doğa bisiklet evime yaklaşık bir kilometre mesafede. Sipariş verirken havale ödeme tipi seçiyorum. Whatsapp'dan iletişime geçtikten sonra depolarına gidip nakit ödeyerek elden alıyorum. Hem onların benim işime geliyor. Fiyatları piyasaya göre iyi. Ankara'da oturanlar bu şekilde alışveriş yapabilirler.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yıllardır alışveriş yaptığım iyi bir firmadır kendileri.
dürüst ve ilgili satıcı.. esnaf adamlar.