disk fren balatamda sorun var

_golden_

Üye
Tepki
6
slm arkadaşlar .2 gün önce bianchi wind bisiklet aldım.ama sorun oldu.ön disk fren balatası diske sürtme yapıyor.ilk zamanlar normal mi?:(

• Beğen
Tepkiler: bisikletletçi52
Scudo

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
pek normal değil sen bisikletini sevisine götürmedinmi götürdüysen ve hala sürtüyorsa tekrar götür ;)

• Beğen
Tepkiler: _golden_

_golden_

Üye
Tepki
6
teşekkürler daha alalı 3 gün oldu .aldığım yerde 30 gün bin servise götür demişti.mecbur beklicem:(

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
"Mecbur beklicem" derken ? :) Aldığın yer sana 30 gün bin bisiklete sonra götürürsün diye öneri sunmuş, sen bunu zorunluluk olarak algılıyorsun. :) İstediğin zaman servise götürebilirsin.. 5dk frenlerini ayarlicaklar o kadar..

edit: Hatta mekanik disk fren olduğu için ayarlamasıda çok kolay, forumu biraz araştırırsan eminim ayarlama hakkında bir bilgi bulabilirsin veya biraz karıştırırsan anlıyabilirsin nasıl ayarlancağını. Karıştır derken kurcala demiyorum.. :)

_golden_

Üye
Tepki
6
mekanik diskte balata diske temas etmicek dimi.1-2mm açıklık felan olucak herhalde.ben bu işlerden pek anlamam.kurcalarsam daha kötü olur.o nedenle fazla ellemiyim.

soyha

Üye
Tepki
1
bende de shimano mekanik disk fren vardı. ilk aldığımda sürtüyordu. daha sonra balataların diske olan uzaklığını alyan ile değiştirebileceğimi farkettim. shimano frenlerin varsa ve nasıl yapacağını bilmiyorsan, shimano nun web sayfasından ürün modelini girerek türkçe (yoksa ingilizce) manueline bakarak yapabilirsin. ki buna bile gerek yok. biraz incelersen çözebilirsin.

• Beğen

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
@_golden_
Bütün fren sistemlerinde pad-pabuç fren yüzeyine temas etmemesi gerekir. Yapamicana inanıyorsan servise götür. :)

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Allen anahtarın varsa yarım tur çevirerek neticeyi gör, olmazsa geri eski haline getirebilirsin. Çekinme, dene. Başarabilirsin.
Bende senin gibiydim ilk aldığımda, ses geliyor diye komple söküp toplamıştım.

(link)

• Beğen

_golden_

Üye
Tepki
6
tamam yaptım.yarım tura yakın çevirdim sorun halloldu.teşekkürler.