disk fren baglayabileceğim bmx jant seti arıyorum

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
başka bir amaçla kullanılmak üzere sıfır en sağlam disk fren bağlayabileceğim bir set hazırlamak istiyorum saint göbeklere saint frenler ve 203 lük rotorlarla kullanılmak üzere bulunabilecek en sağlam jant seti için nereye başvurmalıyım. hangi bisikletçi bana bunları temin edebilir. agırlık onemli değil ama sağlam olmalı.

Scudo

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Ağırlık önemli değilse o kadar masraf yapacağınıza motorsiklet teker seti kullanın.
Bisiklet parçalarının hepsi en az ağırlıkla en yüksek mukavemet sağlamak üzere yapıldığı için fiyatları tuzludur.

Yine de karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir.Karaca

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@bhdrkrc

Türkiyede bulabileceğiniz yeri bilmiyorum ama gerçekten sağlam jant seti istiyorsanız, chris king göbeklere, dt swiss 6.1 fr jantlar ve dt swiss champion 2.0 teller ve dt tel başları ile gerçekten sağlam bir jant seti elde edersiniz. maliyeti yurtdışında 1500-1600 lira civarında, eğer böyle bir seti buraya getirmek isterseniz gümrükte %18 kdv ödeyerek getirebiliyorsunuz.

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
çemberlerin 20" olması lazım ve agırlık onemsiz dediysek de o kadar da onemsiz değil hani:) motorsiklet jantları baya bir agır oluyorlar. bir de saint frenleri o jantlara baglayamam.

Tepki
20
26 jant street bisikletlerinin göbekleri 36 delikli olanları var. onlardan kullanabilirsin. 203 mm rotor biraz abartı kaçar. 26 jant scott voltage'mde bile 160 mm var. 203 mm ile kadrodaki disk bağlantı bölümlerini kırarsın. profesyonel dh bisikletlerinin bazıları bile arka frende 180 mm rötor kullanıyo. 180i aşma derim. hem ufaktan kaldırıma vurduğunda eğiliyo. şu boruları kaldırıma sürüttüğünüz hareketi soldan yapıyorsan ona veda eet :D

• Beğen
Tepki
26
başka bir amac icin derken nasıl bır amac
eyer bulamazsan bmx cemberıne delık sayısına uygun bır de gobek kullanarak jant olusturulabılır dısk fıren uygulanabılır bmxe

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
arkadaşlar bisiklette kullanılmayacak bu tekerler. güneş arabasına konulacak teker başına en az 90kg yük binecek ve aracın frenleri de bu tekerlere bağlanacak. u yüzden 26" kullanamam aracın yerden yuksekliği o kadar değil. o yüzden bana 20" 36 delik çember ve bu çemberlere saint göbekle jant örebilecek bir yer lazım. ben de bunu alıp arabaya saint frenlerle takmayı düşünüyorum fakat sorun bmx ile ilgilenmediğimden hangi bisikletçinin bana yardımcı olabileceğini bilmiyorum. o yüzden bmx başlığı altına açtım bmx kullanan arkadaşlar yardımcı olsun diye.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arabaya bağlayacaksan burada 6-8 pistonlu modeller var ama ne kadar gerekli bilemem.
(link)

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
gereklilikten ziyade bu marka görüntü var ses yok denebilecek bir marka teşekkür ediyorum yine de sorun çözülmüştür. aranılan kan bulunmuştur:)

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
bisiklet jantlari yandan gelen kuvvetlere pek dayanikli degiller dikkatli olun.bende bir ara yaris icin gunes arabasi yapmistim.daha genis bilgi lazim olur yada sorun olursa ozel mesaj atabilirsin.