Dışarda et yemeyin

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
En kötü lokantada yediğiniz yemek bile MCDonalds da yiyeceğinizden daha sağlıklıdır.

Senelerce doğal ortamda bozulmayan bir hamburgerin ya da patatesin içerisinde neler olabileceğini varın siz düşünün ;)

Her yerden yemek yenmez, yediğiniz yerlere dikkat ederseniz dışarıda da gayet sağlıklı kırmızı et- tavuk yenilebilir.

Geçmiş olsun.

Sağlıcakla.

• Beğen
Tepkiler: SRT
Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Şimdi arkadaşlar siz kulaktan dolma bilgi ile böyle konuşmanız normal.Ben işin içindeyim.Mcdomaldstır yada hacıefendidir veya burgerkingdir bunlar et konusunda çok iyi denetleniyorlar.Bakın dikkatinizi çekiyorum et konusunda.Patatestir carttır curttur denetlenmiyor aksine kanserojen geri dönüşümlü yağla yapılıyor.Bunlar benim bildiğim gerçekler gazeteci olarak bizzat araştırdık.Et konusunda hiç sıkıntı duymayın türkiyenin en büyük et üreticileri ile çalışılınıyor.Herneyse buda fast foodcuları korumak görevim değil.Demek istediğim kaliteli yerlerde yiyin dışarda yiyicekseniz o olur bu olur ben bilmem ben örnek için yazdım mci.
Gelelim arkadaşın bana söylediği garip hemde ayıp sözlere.Öncelikle şöfürüne bilmemne yedirirmişim.Bu ne demek ya.Adamcagız benim özel çöförüm falan değil şirketin bana tahsis ettiği çekimlerde bana yardımcı olan bir kardeşim.Benimle aynı yerde yer aynı koşullarda haraket eder.Sen nasıl böyle saçma bir cümle kurabiliyorsun.Daha sonra mal varlıgımıza geçmişsin.Benim neyimin olup olmadıgı seni neden bu kadar ilgilendiriyor.Ayrıca saydıkların çokmu?Dışarı bak istersen milletin altında escalede jeepler var.Herneyse gelelim en gıcık kaptıgım yorumuna neymiş dopingi destekliyormuşum konumuzla hiçbir alakası yok ama cevap vericem çünkü dayanamadım bu saçmalıga.Benim dopingi desteklediğime dair bir yazı göster lütfen.Ne dedim ben doping yan etkileri olmaz ise ilerde insanlar tarafından kullanılır.Bundan ne anlıyorsun inan merak ediyorum.
Ben insanları uyarmak için birey yazmışım şuraya.4 gün yatmışım tahlil yaptırmışım üşenmeyip.Zehirli etimsi birşey sattıklarını öğrenmişim neymiş efendim insanların ekmekleriyle oynamıcakmışım.Oldu oynamıyalım ölüp gidelim dimi.Normalde seni şikayet ederdim ama yapmıcam çünkü en ufak yazdıgımı bile yanlış anladıgına göre birşey deyişmicek.

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Evet doğru söylüyorsun abi. Bazı yerlerde 50 tane İnegöl Köfte 3,5 TL .Et bunun neresinde :D

• Beğen
Tepkiler: S. YILDIRIM

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@derşan sezer

Arkadaşlar denetleme konusunda inanın oldukça deneyimliyim. Sertifikasyonların nasıl yapıldığını ya da çarşaf çarşaf bu firmaların insanların gözlerine soktukları ISO olsun HACCP olsun iç ya da dış denetçiler tarafından nasıl denetlenip nasıl belge alındığını iyi bilirim. Kulaktan dolma değil anlıyacağınız. Ayrıca dikkatinizi çekiyorum hijyen koşulları değil bahsettiğim şey. Katkılardır.

Neyse çok önemli değil tekrar geçmiş olsun diyorum, ve tekrar söylüyorum dışarıdan et yerken seçimi doğru yaparsanız bunda sağlıksız bir durum söz konusu değildir. Doğru seçimden kastım, populist marka seçimleri değildir.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun...Ancak McDonalds benzeri yerlere de dikkat etmeli...Çok yakın tarihli, 2 büyük şehrimizden 2 zehirlenme olayının linkleri:

MC DONALDS Menüsü Hastanelik Etti
(link)

Mc Donald's - Gıda Zehirlenmesi
(link)

S. YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
213
@Efrahim ÖZCAN

Efrahime katılıyor..Bu yaşam için en önemli olan yaşam kaynağı Besinler hakkında ço dikkatli yönlendirmek gerekir..:in:

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
gebzede birçok lokantada at,domuz,dana etine tavuk kemiği karışımı gibi iğrençlikler bulundu.haberlerde gösterildi.en ünlü restaurant'ta bile at eti bulunmuş.gebzede mühür gördüğünüz lokanta varsa neler döndüğünü bilin :) millet ailesiyle restaurantta yemek yiyemez oldu bu haberden sonra.

Tepki
1
Geçmiş olsun kardeş, et mevzu derin bir konu ama beslenmenin önemli olduğu bizim gibiler için temizlikte önemli. Adamlar ellerini yıkamadan tuvaletten çıkıpta yemek servisi yaparsa allah korusun her türlü hastalık bulaşır tabii, sağlık çok önemli ama mcdonaltstanda zehirlenenler olmuş, duduğuma göre hatta NBA basketçilerinden biri oyun oynayamamış o gün...

Tepki
52
türkiyede 1. milyon ton domuz eti üretildiğini biliyormusunuz unları kım yıyıor yıne biz yıyoruz. ALLAH BElalrını versin onun için heryerden yemeyın

metal kan

Üye
Tepki
9
Benzer şey benimde başıma geldi isimsiz dönercilerden lokantalardan uzak duralım dışarıdan simit dahi almayalım