Dış lastik takmayı kolaylaştırıcı bir çözüm? Acil!!

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
aklıma birşey takıldı. iç lastiğin uyumu nedir? örneğin benimde başıma gelmişti 2,30luk tiogalar için kullanılan iç lastik, genişlemiş yada 2,30lastik uyumlu, olduğu için 1,50lik slick dış lastiklerimin içine takmayı denediğimde oturtamamıştım. i lastiğin üzerinde kaça kaç uyumlu olduğu yazıyor. daha ince iç lastikle denersen oturacaktır büyük bir ihtimalle. ama tabii , sadece bir ihtimal . kolay gelsin....

Scudo

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Valla keramet neyde bilmiyorum ama şuan lastikleri zorlanmadan takabildim, hem de iç lastikli, hem de iç lastikleri patlatmadan :) Bugün de güneşte bırakmıştım, bu sefer takarken yan duvarlara çok az gres sürdüm. Diretmeden giresi tuttu ne diim forum vesile oldu belki de :)Umarım sonradan ben çıkmam artık burdan demez :D

Yardımcı olan/olmaya çalışan herkese teşekkür ederim :)

Sadece şimdi yeni bi sorum var. Lastikler dönerken bazı kısımlar daha yukarda, bazı kısımlar daha aşşagıda kalıyo, sanki üretiminde hata varmış gibi.. Ama sanırım bu, lastikler uzun süre içiçe kıvrılmış, bi ambalajda tutuldugu için böyle dimi? Bindikçe geçecektir heralde? Her iki lastikte de var..
Not: Dış lastikle jant arasına belirli bölgelerde iç lastigin sıkışmadıgına eminim. Bu dedigim bundan kaynaklanıyo olamaz. Fikri olan? :)