Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dış lastik seçimi yardım

B

BF Okuru

Misafir
Merhaba ben miwok 614 ümün üzerindeki byte braies lastikleri Michelin XC DRY larla değiştirmek istiyorum.bu sizce mantıklı bir seçim mi? 22 dolar fiyatı var.
Değiştirmek istememin sebebi ise üzerindeki byte lar sırf azari için üretilmiş.asfaltta çabuk eriyor ve aşırı geniş oldukları için yavaşlatıyorlar.
Bisikleti kullanım alanlarım antremanlarda asfalt,arazi(antreman zamanı) ve şehiriçi. yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo
mıchelin XC dry'i kullanmadım ama benim bisikletimde XCR DRY modeli var.toprak yolda, asfaltta, karlı zeminde ve yağmurda bindim.herhangii bir kayma yada yolu tutmama gibi bir sorun yaşamadım. sadece ormana girdiğimde dişleri yetersiz kaldı.bence ii bir lastik (tur için) ama yarışa giripte parçalayan yada antremanda parçalayan arkadaşlar tanıyorum eğer arazi antremanlarınıda hiç bilmediğim için o konuda tam olarak birşey söylemiyecem.

ya senin lastiklerinde gayet güzel ama fiyatı benim için biraz fazla...

belki benim baktığımın modeli farklı olabilir.www.bikeandoutdoor.com dan aldım.
lastiğin tam modeli :Michelin XC DRY ( 66 ) TS.
bide fiyatı yanlış söylemişim 22 euro.
sitedeki fiyatı ise 19,49 EUR+%18 KDV.
sizin önerdiğiniz lastiğin teki mi 29 euro yoksa çifti mi?

Şeklen benziyor ama aynısı mı bilemiyorum.Lastiklerin fiyatları tek verilir.
Yani bir tane lastik;Sizinki 23 euro,benim bulduğum 29 euro

Benim sattığım ikinci el ise çifti 70 YTL

benim baktığım telli olması lazım.teşekkür ederim yardımcı olduğun için.ikinci el olan da 29 euro luk la aynı mı? bide varsa resmi görebilirmiyim.veya kaç km kullanıldığını söylesende olur.

eğer mümkünse telsiz derim.hem rahat patlak tamiri yapılıryor ve hafif oluyor.

ya michelin ler çok pahalı,ben 15 euro lukbişey bakçam.
Continental 'ın böyle güzel lastikleri varmı bana göre?veya irc falan bakçaz ama ilk tercihim continental,yardım!

aslında fiyatı fena değil ama çok ağır bi lastik.hatırladığım kadarıyla 750 gr olması lazım.benim istediğim ağırlık 500 gr çivarında olmalı.

bence lastik iyi bi lastik ariyorsan butcenin biraz daha zorlamaya calis.conti de cok iyi secenekler var.explorer uzerine yogunlas derim..

evet biraz baktım continental explorer'a.erdoğanlar bisiklette 22 dolardı ama ağırlığı yazmıyodu,bide sanki biraz kalın gibiler 2.10 ölçüsü vardı.

Sana ilk tavsiyem Michelin alma sana ikinci tavsiyem Michelin sakın alma ama sana üçüncü tavsiyem CONTİNENTAL ve BONTRAGER'dan şaşma!!!

Benden söylemesi.

Ben Schwalbe big jim almak istiyorum yorumlarınız ne olur???
Aşırı kalın lastik seviyorum...Big betty düsündüm ama 35 Euro luk fiyatı beni biraz aşıyor...Big jim sizce nasıldır? avrupa kaynaklı MTBR sitesinde yorumları cok iyi ama birde sizden duymak istedim...??

Saygılar

johny/TAXI

Şehir içinde kaldırımda, parkta atlayıp zıplarken...:DBunlara ek olarak arada sırada toprak zemin olacak...
Ve İngilizce yorumlardan okuduğum kadarıyla hamuru oldukça yumuşak bir lastik...Lastiğin bitmesi önemli değil, ama ben hamuru yumuşak lastiğin sürüş zevkini çok seviyorum...Her ne kadar size garip gelecek olsada(yada gelmez bilemiyorum:) )

Asıl istediğim Kenda K-Rad...Fakat Türkiye'de satışı yok sanıyorum...Bir ara birileri yurtdışına çıkarsa bir çift ısmarlıyacağım yoksa...

Ve eminim ki K-Rad ın diş yapısını biliyorsunuzdur...Ben o diş yapısında bir lastik istiyorum...Yani kısa ve lastiğin yanağına da yayılmış diş yapılı bir lastik...Bilgilendirirseniz sevinirim...( Bu arada hergün feneryolu-kalamış civarına geliyorum yaklaşık olarak...Vereceğiniz bilgiler dahilinde yarın yada öbürgün uğrayacağım...Lastiğim bitmiş durumda :D:D:D )

Bu arada schwalbe sitesinde Super moto adı altında bir lastik var 2.35 lik neredeyse slik ve çok yumuşak hamurlu...Yorumları da okudum...istediğim lastik tam olarak bu...:) ama yok :(
(link)

Saygılar:)

johny/TAXI

Siz bana Black Shark sx tavsiye edeceksiniz bence...:)
Neyse ben bir uğrayayım da öyle bakalım artık...
Sanıyorum Black Shark sx oldukça iyi bir allrounder...Şuanda geçici olarak kullandığım bitmiş külüstür lastiklerime çok benziyor desenleri...Ve sanıyorum yol kullanımında da iyi olacaktır...:rolleyes:

ben sana benim lastikleri tavsiye ederim.2.0 olmasına rağmen 2.40 lastik kalınlığı var.:D tabanı aşırı geniş.Çok estetik duruyor ama asfaltta adamı öldürüyor.

Bu arada bende lastik konusunda karar verdim.Kenda nın Bear Claw diye bi lastiğini alıcam.Net ağırlığını bilmiyorum ama kevlar olduğundan oldukça hafif olduğu kesin.rengi sarı ve 1.95 ölçüsünde.gelince fotoğraflarını koyucam.

Ben valla bugün gittim Yeşil Bisiklet®™'e, hem Gürsel abiyle tanıştım, hemde lastik bilgisi alayım dedim...
Geçici olarak bir çift IRC advantage pro aldım...İstediğim lastiği bulana kadar...:D
Sağolsunlar çok ilgililer...Kendilerine buradan da teşekkür ediyorum...

Saygılar

johny/TAXI

Back