Direksiyonu çevirirken gelen ses

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar , öncelikle teşekkür etmek istiyorum.Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.Yeni bianchi marka toro modelinden bisiklet aldım.Bisiklet alındıktan 30 gün içinde servise gitmesi gerekiyormuş,malesef servise götürme şansım yok, çünkü bulunduğum yerde bianchi servisi yok.E artık kolları sıvayıp kendi işimizi görmek zorundayız:) .Şimdi gelelim sorunlara: Bisiklet yeni olduğundan bazı parçalarda esneme olabiliyor zannedersem.İlk önce zincirden takır takır sesler geliyordu,durumu biraz inceledim ve buradaki konularada baktım.Şuan ismini hatırlayamıyorum:( bir arkadaşımız vites ayarını ince ince anlatmış,bende o bilgilerden yararlanarak sorunumu hallettim.Bir diğer sorunsa pedaldan ses geliyordu.Bunu da bir üyemiz sayesinde hallettim.Ama büyük sorunu halledemedim.Düz yolda veya yokuş çıkarken direksiyonu sağa yada sola kırdığımda direksiyondan çıt çıt ses geliyor.Acaba bisiklet yeni olduğundan ön göbek samunları da mı gevşedi??.Şimdiden teşekkürler..

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Gidon vidaları gevşemiş olabilir. Ayrıca gidonda boşluk var mı onu da kontrol edin. Ön freni sıkıp bisikleti ileri geri oynatırken, gidon-kadro bağlantı noktasında ileri geri oynama var mı diye bakın.

• Beğen
Tepkiler: ErdincAydin78

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Serden Us
Evet arkadaşım Ön freni sıkıp bisikleti ileri geri oynatırken direksiyonda bir tıkır tıkır oynama oluyor, ne yapmam gerekiyor?Birde gidon ve kadro parçaları hakkında bir bilgimde yok,nasıl ayar yapılır bilmiyorum.Teşekkürler şimdiden..

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla furç da boşluk var önce çok sıkmamak kaydıyla üstteki sıkıştıma sıkılmalı (bunun kıvamı çok önemli ne gidonun dönüşü sıkışmalı ne de boşluk olmalı) daha sonra üzerindeki kontra sıkılmalı ama alttaki sıkıştırma başka bir alettle tutulmalı. bunlar eski tip 1'' lik maşalar için geçerli tabii.

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@felis911

Arkadaşım bisikleti yeni aldım,bisikletin resmi aşağıda.Eski tip maşa değildir heralde..
(link)

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@ErdincAydin78................................

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Gidon-kadro bağlantısının üst kısmında vidalar var. O vidaları sıkmanız gerekir. Ancak felis911'in de dediği gibi, gidonun dönmesini sertleştirmeden yapmanız gerekir bunu.

Boru anahtarı ya da numarasını tam hatırlayamıyorum ama 25-28-30-32... Bu numaralardan biriydi sanırım, o aletlere ihtiyacınız var.

Aslında servise götürme şansınız hiç mi yok?

Karabük Merkez'de bir adet servis var;
METİN BİLİMLİ
Adres: GAZİPAŞA CAD. NO:11/A
Telefon: 370 412 29 55

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Serden Us

Arkadaşım ilgi-alakandan dolayı teşekkür ediyorum.İngiliz anahtarıyla sıkmayı deniyeceğim.Servis bana 12km uzaklıkta:( birde yokuş.. Ben safranboluda oturyorum.işte karabük 12km civarı.Safranboluda bir tane bisiklet tamircisi var oda mahalle tamircisi:cool: mahalle tamircisine de yeni bisikletimi elletmek istemiyom doğrusu :D

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Serden Us

Arkadaşım aşağıya resimde koydum,dediğin gibi sıkıştırdım
,(hafifce) ön çataldaki tıkırtı sesi yok oldu.Teşekkür ederim..

(link)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Rica ederim, kazasız sürüşler. ;)