Dİ2 Ayarı nasıl yapılır? Ustaya sorduk

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ustaya Sorduk köşemizde bu hafta Aktif Pedal Caddebostan mağazasından Ferhat Atik Di2 ayarının nasıl yapıldığını anlatıyor.

Scudo

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@celilcetinerUltegra serisi 1000$ seviyesinde diye biliyorum.

Paylaşım için teşekkürler Fatih [emoji106]

Kilitli Pedal

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Video için teşekkürler lakin, ayar moduna gireriz ve ayar yaparız kısımları biraz zayıf kalmış. Sanırım benim gibi bir çok kullanıcı ayar moduna girdikte ne oldu. Vites tuşlarına basınca birşeyler oluyormu onu merak ettim ve cevabını bulamadım.

Bu vites ayarları anlatırken vidaları çevirerek hizalarız diyip kenara çekilmek gibi olmuş :)... genede emeğinize sağlık sonraki videoda görüşmek üzere.

bugra_5211

Üye
Tepki
91
İsim
buğra
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Acar

Ayar moduyla sadece arka vites ayarı yapılıyor ,
Shimanonun resmi di2 ayar videosunda ön vites 1 arka vitesin 4 alınıp ayar yapılmasın belirtiyor.
Ayar modu açılınca arka stı kol üzerindeki vites vites yükseltme ve alçaltma tuşlarına basarak arka aktarıcıyı minim minim sağ sol kaydırıp ayarını yapıyoruz.
Ön aktarıcının ayarı stı yollar ile yapılmamakta maalesef limit vidaları ile yapılmaktadır.

arka lastiği sökmediğin sürecede ayarı hiç değişmiyor en güzel yanı da bu zaten , ayarı kaçsa bile de ayarı da yolda giderken yapabiliyoruz :)

di2 hakkında sorulara açığım elimden geldiğince yardımcı olurum

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Ben başlıyorum aralık ayıyla birlikte almaya :D Ama hala tereddüt içindeyim İstanbula getiripte mi bisikleti taktırayım di2 sistemini tabi benim alacağım deore xt dağ bisikletim için :D 5500tl falan tutacak galiba kabloları ne yazık ki parçaları almadan anlamayacağım için :)

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Fiyata takılmamak lazım en azından bilgi paylaşımı olmuş programa girildikten sonra nasıl ayarlandığıda anlatılsaymış daha iyi olurmuş ama genede emeğe saygı

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Vay be yarı otomatik vites sistemi. Daha neler var neler ?

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Mekanik ayrı güzel elektronik ayrı. Hangisi bütçemize uyuyor mutlu ediyorsa en güzeli de o.

Kilitli Pedal

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende de bir Di2 Ultegra var. Bu sebeple başlığı görünce çok sevindim.

Lakin video gerçekten hiçbir bilgi vermiyor! Çok yüzeysel geldi bana. Trim ayarları yaparız diyor. Peki tuşa bastık pedal çeviriyoruz yeterli mi bu trim ayarına vs. vs. vs. konu ile ilgili detaylı bir Türkçe videonun tadından yenmez bence.

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bir tanıdığımda 2018 model Ultegra Di2 set var.Bunu alırsam benim için ne değişir?(mekanikten geçecek birisi olarak) ve bakımları nasıl olur,arızası falan olur mu?(2018 model olduğu için soruyorum)

haruncoskun

Daimi Üye
Tepki
987
İsim
Harun Coşkun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bir tanıdığımda 2018 model Ultegra Di2 set var.Bunu alırsam benim için ne değişir?(mekanikten geçecek birisi olarak) ve bakımları nasıl olur,arızası falan olur mu?(2018 model olduğu için soruyorum)
Bende yakın zamanda 8050 di2 ye geçtim eski setim r7000 di performans anlamında bişey bekletmeyin di2 ye geçince uçulmuyor 😁 ama konfor daha temiz vites geçişleri özellikle ön vites geçişleri çok havalı oluyor 😊 ayrıca di fly da alır garmin yada wahoo nuzda varsa tadından yenmez

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35