Deore Disk Fren Ön

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Arkadaşımın bisikletinde deneyip beyendiğim deore disk fren sisteminin 2 versiyonu varmış.

deore sayfasına girip baktığımda BR-M535 (link) gözüküyor..

Kadromun disk uyumsuzluğu sebebiyle (birde arkada disk freni çok gerekli görmüyorum benim sürüş tarzım için) sadece ön deore disk fren seti almak niyetindeyim.

o zaman deorenin BR-M555 (link) kaliper+boru+fren kolu halinde set olarak bulmak mümkün..

Benim için cazip yanı bu. 555,535 e göre daha hafif ama sistemi ayarlanması sanki pullarla falan olacakmış gibi. direkt amortisor gövdesine bağlanıyor gözüküyor.

(link) da 1-2 dağıtan dışında fiyatına göre çok iyi ve memnunuz değerlendirmeleri almış.. fakat bu arada magura ile ilgili bir konuda halil arkadaşımızın fren kolunun çok zayıf olduğu konusunda bir eleştirisini gördüm..

Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum..

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İkiside birbirine çok yakın aletler 555 ler biraz daha eski model yani 2-3 senedir kullanan hatta onlarla yarışanlarıda biliyorum...iki modeldede bağlantıyla uğraşmassın gayet kolay yani...Hatta 525 modelinde daha fazla ayar imkanın olduğu için ötme sürtme problemleri yaşarsan ayarla kurtarman daha kolay olur...