Denizlililer hiç bu yoldan geçtiniz mi?

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Denizli Tavas arası alternatif yol arayışındaydım ki uygulama bana bunu önerdi. Cankurtarandan geçmek yerine yolu 14 km daha kısalttı bu yol. Pamukkale Üniversitesinin arkasından başlıyor Çamlaraltı Mahallesi diye hiç duymadığım bir köyümsü yerden geçerekten bizi bir şekilde Kuyucak Tavas yoluna bağlıyor. Hiç geçtiniz mi buradan? Ne kadar güvenli? Şöyle yolun fotoğrafını da göstereyim

Ekran Görüntüsü (41).png

Scudo

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
arabaylada olsa hiç gitmedim o yoldan. hep cankurtaran üzerinden gittim. ama haritadan çok kıvrımlı bir yol olduğu belli oluyor zevkli olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Google Earth veya WikiLoc'ta bahsettiğiniz yönde katedilmiş bisiklet ve motosiklet rotaları bulmak mümkün. Google Earth'te WikiLoc ve Panoramio seçeneklerini işaretlerseniz hem rotaları hem de rotadan resimleri görebilirsiniz. Ben baktım, çok güzel bir yola benziyor, oralarda olsam mutlaka geçerdim.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
denizlide bulunduğum süre boyunca sürücülerin aşırı hızlı gittiğini denetimin eksik olduğunu ve yaya üstgeçitlerine önem verilmediğini gördüm şehir içi 120 den aşağı inen yoktu

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@brky1905 Aynen, ben de bu sebepten mümkün mertebe kendimi sakin yollara atarım.

@cahitakin Hocam fikir için teşekkürler. O yolda benden önce geçenlerin fotoğraflarını görünce karar verdim, o yolu deneyeceğim bu yaz İnş.

Şöyle bir kaç gördüğüm kareyi sizinle paylaşayım yol üzerindeki : Ekran Görüntüsü (43).png Ekran Görüntüsü (44).png Ekran Görüntüsü (46).png

Gönül ister ki bir an önce kendi fotoğraflarımı da buralarda çekip paylaşayım :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben kanyon gördüm mü dayanamayıp dalıyorum, çok güzeller. Kaçırmayın bu rotayı kesinlikle.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Şuan aklımda ki tek soru işareti acaba benim tur bisikletinin düz maşası yolda rahatsız eder mi düşüncesi.... Daha hala karar veremedim maşayı değiştirsemmi değiştirmesemmi...?

Tekrardan vazgeçtim değiştirmekten :D , benim yaylı sele yeter şoku emmeye.

Şaka bir yana, Denizlideki arkadaşlar veya Denizliye gitmeyi düşünenler,rotayı inceledikçe daha da bir gaza geliyorum. Çok çok güzel, görülmesi lazım.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Işıklar Gazisi Eğer yol ilk resimdeki gibi devam ediyorsa aşırı bir rahatsızlık çekmezsiniz bence. Bu tür yollara düz maşa ile çok girdim. Ama yükle nasıl etkiler onu kestiremiyorum. Unutmadan inişlerde temkinli olmanız gerekiyor zemin gevşek olabilir.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
havalı amortisorunuz yoksa tavsiye etmem bu yolu

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Çok güzel bir güzergah olabilir ama tavas tarafları biraz çorak iç anadolu gibi değilmi pek zevk vermeyebilir. çadırlı mı planlıyorsunuz?

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@rknsycck Memleket olunca hocam o taraflarda akrabamız bol civar köylerinde :D

Ama Denizli ye kıyasla dağı geçtikten sonra çoraklașıyor belirli bir miktar.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@Işıklar Gazisi he anladım hem zevk hem aile ziyareti olacak bu turun amacı :) o zaman başka. yoksa denizlinin pek sevmidğim taraflarıdır tavas civarı. denizlide bi 7 ay yaşamışlığım var zamanında. bayramyerinde oturmuşluğum var. yolunuz bisikletle antalyaya düşerse yarı yola kadar geri dönüşte eşlik ederim size. ordan bende geri dönerim antalyaya sonra . :))) aslında bende antalya çıkışlı sahilden fethiye ve dönüş olarakta göğübeli geçidi üzerinden elmalı ve tekrar antalya olmak üzere bir tur planlıyorum ama, göğübeline çıkabilir miyim , gittiğme pişman olur muyum bileiyorrum.

@brky1905 denizli, izmirin gölgesinde kalmış ve büyük şehir olmaya zorlanmış bir zavallı küçük şehirdir.

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Selam, ben en son 2 yıl önce geçmiştim. Düz maşa rahatsız edebilir bazı yerlerde yol sert ve çok da küçük olmayan taşlardan oluşuyor. Tehlikeli bir yan görmemiştim, arada çobanlarla karşılaşabilirsiniz. Karataş Köyü güzergahına sapacaksanız dikkatli olun çok köpek var. Tavas Pidesi yemeyi de ihmal etmeyin ;)

Bu arada 'Çamlaraltı Mahallesi' Denizlinin en lüks yerlerinden birisidir.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Öte yandan Tavas üzerinden gittiğinizde İnceğiz diye bir yer buldum. Kampçıların olduğu forumlarada takılıyorum :) çok güzel görünen bir yer var orda. Kanyon falan. Bilginiz olsun diye, belki rotanıza eklemek istersiniz. Antalya çıkışlı böyle büyük güzel turlar hayal ediyorum bazen. WhatsApp Image 2017-03-22 at 11.30.36.jpeg

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Bu arada çevre köyleri gezmek demişken size birkaç planımı açıklayayım.

Tavas'a kadar gitmişken ertesi günlerde

1) Nikfer köyü ve ardından Bozdağ Kayak Merkezi'ne tırmanış. 2000 rakım :acpsnr:

2) Bozdağ'ın fethinden sonra ertesi gün dağın öteki yamacına geçip Acıpayam'a, ardından uzun bir süredir tekrardan gitmek istediğim el yapımı ayakkabıları ile meşhur Yeşilyuva köyü nden geçip (belki de bir çift de ayakkabı alırım) :D Serinhisar'a. Tabii Serinhisara gidip leblebi yenmezse olmaz :komik: Hem protein kaynağı :harika:
Ardından tekrar yamaçlara vurup Aydoğdu göletini görerekten Aydoğdu Kızılca ve Ovacık köylerinden dönüp tekrardan Nikfer'e.

Şimdilik bu kadar ama Denizli/Muğla/İzmir/Aydın civarlarında olacak her türlü gezilmesini düşündüğünüz yerlerin önerisine açığım ;)

melih20

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Salcano
çok güzel bi yoldur mtb ile gittim çok zevkliydi çamlığın içinden çıkılıyo

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Cuneyt Erkman

Havalı amortisör yoksa "balon tipi tur lastiği" düşünebilirsiniz.
Adı üstünde bu lastik profili balon gibi olduğu için darbeyi sönümlüyor.
Örn marka Schwalbe.
Ballon tires diye internette arama tavsiye ederim.

Tepki
20
İsim
Serdar Bağ
Bisiklet
Lapierre
2015 yılında kızılcabölük festivali sebebiyle yürüyerek gittiğim yoldur. Yaklasık 27 km sürmüştü yol. 7 saatte almıştık. Bisikletim ile 2.çeşmeye kadar gitmiştim yani yolun ilk 5 km oluyor. Bisikletim carraro sportive 224. Düz maşa ile oldukça zorlayabilir bilginize. Eğer turu mayıs ayına kadar yaparsanız yolda 7 veya 8 tane dağ suyu içebileceğiniz çeşme mevcuttur. Hatta bir tane de küçük bir şelale var yolun üstünde yaklaşık 8.km de. Yolun manzarası çok güzeldir. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi