delphi 3.0 km okumuyor

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
merhabalar blackburn delphi 3.0 km okumuyor kadansta proble yok fakat reset attım pilini çıkardım taktım bana mısın demedi alet. kendim açar kablo baglantılarına falan bakarım ama sorun olcagını zannetmiyorum oralarda sabit duruyor çunku sensorler de saat de. gönderebileceğim herhangi bir yer var mı garanti gibi bir durum mesela. aldıgım yer kapandı bu arada. faturam da yok.

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun arkadaşım.
Tamamen aynı şeyler benimde başıma geldi. Aynı model ile.

Senin ayrı bir şansızlığında faturan olmaması ve aldığın yerinde kapanması.

Ben aldığım yere geri götüreceğim.

Firma çok tanınan bir firma internette araştırıp , direkt üreticisine yazmayı deneyebilirsin belki.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba

Bende aynı sorunla karşı karşıya kaldım.Delphi 3.0 saatimin kablosunda hiçbir zorlanma veya ezik olmamasına rağmen kırık var ve sensör çalışmasına rağmen (''tik tik'' benzeri manyetik sesler çıkıyor) cihaza veri gelmiyor.

Benim Blacburn kenarda duruyor.Yerine (link) linkindeki saati aldım.Fiyatına göre tatminkar bir ürün.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bende benzer sorunları yaşadım Delphi ile . Mıknatısı fıldır fıldır dönüyordu , yokuştan inişlerde. Mıknatısı yerinden söktüm ve elektrik bandıyla yapıştırdım . İdare ediyor şimdilik . Ama kimseye tavsiye etmem , Delphi modellerini

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
cevapları okuduktan sonra bir daha taktım bi deneyim dedim
mıknatısın konumu birazcık degistirdim yakınlıgını değil bu arada konumunu.çalıştı bakalım ama şimdi bir de blackburnun o güzel menüsünden ayarlarımın hepsini yeniden yapmam gerekecek klavuzum da yok hadi bakalım...

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@bhdrkrc

Transmitter denilen cihazın (Maşaya takılan) üzerinde bir çizgi var. O çizginin önünden mıknatıs geçince ötmeye başlıyor ve ölçüm olayını sağlıyor. Blackburnlar birbirlerinin aynıları hemen hemen. Belki bu konu yardımcı olur ayarlar hakkında...
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
tum km saatleri aynı prensip ile çalışır.Maşaya taktıgınız kısımda cam tüp içerisinde çok hassas iki metal parça vardır.Mıknatıs önunden gecınce kısa devre olurlar.bu kısa devre kablolurda dırek kasaya gıder kablo vasıtsıyla ve saat girilen lastık degerı kadar çarparak saatteki hızı yazar.kablosuzlarda da aynı kısa devre olayı bır tetıkleme (pulse) sinyali yollar bakmadım ama muhtemelen düşük frekans çalışıyordur.onu alan kasada aynı vazifeyı yapar.Bu işlemı etkıleyen faktörler mıknatısın kuvveti ve alıcının uzaklığıdır.Aynı zamanda cok faktörü olmasa da pil kuvveti azalıncada hatalar görülmeye başlar.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
sorun mıknatısın konumda değil bir senedir çalıştıgı konumda birden calısmamaya basladı konumunu değiştirdim bi kere çalıştı şimdi yine çalışmıyor. pilini değiştirip bir bakacam ama kadans sayıp km okumaması pilin de saglam oldugunu gosteriyor. ömrü bukadarmış sanırım