Decathlon'un Yaptığı Ayıp

Scudo

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kvnccelik Boşver her işini en basitinden kendin yapacaksın. Üzülmeye , sinir olmaya değmez...

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
@Ogulcandaan
Yalnız hocam 4 bin tl lik bisikleti teşhirde denettiren yerde 10 tl lik suluk kafesine 13 tl işçilik biraz abes :D
Özetlersek ben decathlondan çok memnunum açıkçası. Bu ülkede kamp malzemelerini %500 kar oranlarıyla satılan kalitesiz garantisiz yan sanayi ürünler satan yerlerden alacağıma , muhattabım olan kurumsal bir şirketten heleki böyle uygun fiyatlara almayı yeğlerim. En azından istediğimiz gibi deneyebiliyoruz ürünleri. Decathlonları yaşatalım ! :D:D

xDodo

Üye
Tepki
35
İsim
Dorukcan
Bisiklet
Salcano
Optimum gaziemir izmirdeji decathlon biraz garip poşete para veriyorsun ve çok dağınık bisiklet bölümü nerdeyse herşey karışık km saat alacatım hiçbisi yok saat hakkında yama seti yok pompalar yerlerde iç lastikler kutuların içinde satılıyordu savaş alanıydı sanki. Garip ama ucuz malzemeleri var .

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Decathlon beğendiğim bir mağaza değil. Yaptığım sporlara uygun malzemeleri başka mağazalardan daha uygun fiyata ve daha güleryüzle yine kalitelisini bulabiliyorum. At binseydim belki bana çekici gelebilirdi. Bununla birlikte "iki vida sıkma"ya 13 TL alınıyor olması "ayıp" sınıfına sokulmamalı. Kendi bütçemi dikkate aldığımda basit bir işlem için 13 TL bana fazla gelir, o halde sıktırmam. Belki kimisine de ucuz geliyordur. Başlığı okuduğumda kusurlu malı iade almadıklarını falan düşündüm.

Yine Decathlon' un poşetleri para karşılığı vermesinden rahatsız olanlar da var. Doğa için bir tür katkımız oluyorsa da, ben herhangi bir mağazadan poşet alıp da o poşeti çöpe attığımı hiç hatırlamıyorum. Kaçımız evimizde marketten satın aldığımız o mavi çöp poşetinden kullanıyor ki :)

• Beğen
Tepkiler: Volg

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Bu tamamen o avm'yi yönetenlerle alakalı bir durum. Elbette ki teknik konular'da para alınmalı fakat avm sahibi ben olsam personelleri bu tip ufak tefek şeyler için müşteri memnuniyeti adına almayın derdim. Yani bu adamlar galiba iş stratejisinden de anlamıyor. Eğer bugün o kafes takılsaydı ve ücret alınmasaydı bugün bu arkadaş bu defa avm'nin övecek bir konu açardı buda decathlon'a renk katacaktı.

Yinede bilemeyiz çeşit çeşit personeller var biraz kişilik meselesi. Tüm suçu
Decathlon'a atmamak lazım yeri geldiğinde iyi yanlarıda var die biliyorum.

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Aksama kadar sizingibi yuzlerce kisi vida siktiricak olsa ne olacak bos mevzular yuzunden koca firmalari karaliyosunuz sizin gibi musterilere sirkeciden alisverisi tavsiye ediyorum ozaman decatlhonu daha iyi anlarsiniz

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.597
İsim
Ahmet
Basit işlerden para almak bana doğru gelmiyor. Lastik alınır takılması istenir de belki cüzi bir ücret alınabilir; tabi o da o işi yapan emekçiye kalması koşuluyla. 13 liranın kaç lirası işçiye kalıyor bilmiyorum,
umarım herkes hak ettiğini kazanır.
Diğer taraftan basit işçiliği kendimiz de öğrenmeliyiz :)
Torbanın paralı olmasına gelince; kesinlikle her yerde paralı olmalı. Ülke plastik atık çöplüğüne dönmüş.
Özellikle bisikletçiysek torba, plastik vb kullanırken iki kere düşünmemiz gerekiyor.

İyi akşamlar...

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Adem Gül

Bayrampaşa dekatlondan mı bahsediyoruz? :)

Tüketici mahkemesinde kaybederdiniz bu arada, kask iadesi olmayan bir üründür. Kask tek darbede (dışarıdan belli olmayacak şekilde) bozulabilir, etkisiz hala dönüşebilir. Kendinizi de düşünün. Kask iade alan bir firmadan kask almak ister miydiniz?

Kask iade almak firma için şu demek, bir kask fiyatına iki kask vermek demek. Çünkü iade ettiğiniz kaskın gideceği tek yer çöp kutusudur.

Ya işi bilmeyen ya da çok direttiğiniz için kaskı çöpe atmayı kabul eden biri kabul almıştır o iadeyi :)

Tepki
36
İsim
Magsud
Bisiklet
Merida
Dediğiniz mağazada bisiklet bölümünde arkadaşım çalışıyor ve evet onlar da bunu çok saçma olduğunu söylüyorlar zaten fakat şirket içi bi fiyatlandırma söz konusu onların yapabilecekleri bir şey yok. Hatta bazen fiyatı çok bulan ve kendisi de yapamayacak olanlara yardım etmek için mağaza dışında halledip ücret almadıkları da olmuş. Kapitalizm işte napıcaksın :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
13 çokmuş ben orda olsaydım 6.5 tl ye yapardım sırf sizin hatrınıza ama yoksa tarife 13 tl

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.710
Bisiklet
Cervélo
Yanınızda montaj için gerekli aletler var,
montaj için gerekli bilginiz de var,
montaja yetecek gücünüz kuvvetiniz de var,
montaj için gerekli vaktiniz de varken,

neden kendinizi ve o görevliyi strese soktuğunuzu gerçekten merak ettim. :) Neden zoru seçtiniz?

Tespit:
Bu aralar decathlona yüklenmek çok popi oldu :)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bana dışarıdan alacağım fiyatların neredeyse 3de 1ine işlerimi hallediyorlar :)

B

BF Okuru

Misafir
@kvnccelik

Saçma olan senin yaptığın ve böyle saçma bir mesele için başlık açman. Suluk ampul takmak kadar kolay bir iştir. Bir dükkanın bundan para istemesi normaldir. Adamlar bu işlerden para kazanıyor.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
847
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Ben farklı bir örnek yasamıştım. Ama olumlu yönde tabi. Lastiğim patladı ve değiştirdim. Elimdeki pompa ile idare edebilecek kadar hava vurdum. Yol uZerinde dechatlon a uğradım. İçeri bisiklet ile girmek icin güvenlik bisiklete bir yapışkan halka taktı. Tamir bölümünde az bekledim ve arkadaş tam hava vururken içinde bir cam kaldığını farketti. Lastiğin üstünden görünüyordu. Soktu lastiği komle yeniden taktı sisirdi yolladı beni. Hiç bir ücret talep etmediler. Ne bisikletim dechatlon urunu ne üstünde devhatlonda ilgili bir parça var. Ama bildiğim kadarı ile politika para almak uZerine. Ama personel Türk oldugu icin yardımcı olarak çoğu Zaman almamaya çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: kvnccelik

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Benim en çok güldüğüm ( sinir de olduğum ) koşu ayakkabısı aldığımda poşet bedeli istemeleri...sebebini sorduğumda çevrenin denizin korunması için toplanıyor deniz yaşamını destek balinalarının korunması vs vs vs vs...hadi ben iki çift ayakkabı aldım ama o sırada 7-8 parça eşya alanlar mecbur almak zorunda ve öyle 20-30 tl de değil 500-600 tl para vermiş, firma 50 kuruşluk poşeti zorla bağış adıyla veriyor. Çok büyük para değil hatta sakız parası bile değil ama uygulama komik.

HknBssz

Üye
Tepki
19
İsim
Hakan B.
Bisiklet
Whistle
Bir çift dış lastik, bir çift iç lastik, ve yine bir çift iç jant koruyucu aldım ve ön tekere lastik değişim işlemi uygulanmasını talep ettim ama hafta sonu olduğu için şu an yapamayacaklarını bildirdiler. Ben de hafta içi gittim ve görevli arkadaş çok usta bir şekilde ücretsiz işlemi gerçekleştirdi. Açıkçası gayet memnun kaldım. Özellikle her gittiğimde ve alışveriş yaptığımda o arkadaşla ayak üstü muhabbet ederim elimden geldiğince. Ücret alınmalı mıdır? Bence decathlon harici ürünlerde işçilik elbette alınmalıdır, sonuçta siz o iş için ekstradan eleman alıyorsunuz bünyenize ve o elemanın firmaya kazanç getirmesi beklenir. Bu iş özel sektörde böyledir.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
B

BF Okuru

Misafir
@Gültekin R. Demirkaya

Fransa'da ve bir çok Avrupa ülkesinde çevre koruma anlamında poşetlerden para alınmaktadır. Bundan amaç poşet tüketimini azaltmaktır. Fransa'da markete giderken evdeki uygun bir poşet yanına alınır. Alınan ürünler onun içine konur. Bunda garip ne var? Gayet güzel bir uygulama. Bir naylon poşetin doğada yok olması yüzyılları buluyor.

Decathlon'a giderken yanınıza poşet alın para ödemeden kendi poşetinizde taşıyın. Herkesin evinde binlerce naylon poşet var.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.261
Bisiklet
Salcano
İki vida sıkmak için para istemeleri normal bunda ayıp bir durum ben göremedim. Eğer kurumsal bir firmaya işçilik ücreti vermek istemiyorsanız, iki dakikalığına teknik servisten ilgili anahtarı isteyip kendiniz montaj yaparsınız. Eğer decathlon anahtar vermeyi sorun ederse o zaman başka bir doğrultuda konuşuruz. Sonuçta iş iki dakikalık bir sorun olduğu için bu doğrultuda konuşuyorum.

Ayrıca bu tip firmaların çok kazanması, az kazanması bizi ilgilendiren bir durum değildir. Tüketim toplumunda bizler rollerimizi tam olarak öğrenebilmiş değiliz kanımca. Yani trilyonlar kazanan kurumsal firmaların kurallarını koyan kesim bizler değiliz. Ancak alışveriş yapmayarak onları zorlayacak olan kitleyiz biz. Öyle en ufak bir olayda kurumsal firmalara haksızca yüklenilmesinede karşıyım açıkçası. Bizler beğenmediğimiz, pahalı bulduğumuz hizmetleri medenice protesto edebiliriz. Ancak bunların yaptığı ayıp demek doğru değil. Sonuçta o iş için size personel ayırıyorlar, bu tip montajlamaları bedava yapsalar insanlar bedava tamir/montaj var diye decathlonun kapısını aşındırırlar.

Bence decathlon size kibarca probleminizi kendiniz halledin demek istemiş. Ben bir tüccar olarak bunu okuyorum. O yüzden bu durumu ayıp olarak görmenizi tavsiye etmem.

Tepki
0
İsim
Batuhan
Siz buna ayıp dediyseniz hocam. Benim 11 senelik arkadaşım yanına almayı unuttuğu tamir seti yüzünden yakındaki bir bisikletçiye iç lastiği değiştirmesini istemiş ve 30 Tl para istemiş üstelik iç lastiği arkadaşım verecek adama yanında var fakat anahtar yok :). Adam da anahtarı vermeyi kabul etmeyince yazık çocuk beni aradı yolda değiştirip eve geldik sizin ki gene iyi. Küçücük dükkanda adam lastik değişimi 30 Tl ve tekrar söylüyorum lastiği arkadaşım vercek adama ve sizin ki kurumsal bir şirket.