decathlon'un işgüzarlığı

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
görseldeki sarı yağmurluk daha birkaç gün öncesine kadar 89liraydı. birebir aynı yağmurluğun siyah renkli olanı 49liraydı. decathlon'a mail attım, "aynı ürün, sadece rengi farklı diye nasıl farklı fiyat uygulayabiliyorsunuz" diye sordum.

acaba diğerinin de fiyatını düşürürler mi diye beklerken, siyah renkli yağmurluk satıştan kalktı, sarı renkliye de zam yapıldı. ürünü daha önce mağazada görmüştüm, kesinlikle bu fiyatı hakeden bir ürün değil.

sonuç fiyasko :D

1231231.jpg

Scudo
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
aynen katılıyorum alyan takımını sırf rengi sarı diye turuncudan 15 tl daha ucuza aldım :D sanırım stoktaki mallarla ilgili bir satış politikası izliyorlar

• Beğen
Tepkiler: galvaniz

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
95lirayı asla hakeden bir ürün değil arkadaşlar, sakın almayın.. 2 hafta sonra yine 49lira yaparlar ;)

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
bu dediğiniz olay bir çok üründe var bende bot aldım kahverengi 89 tl ye aynı ürün siyah olanı 119 tl her özelliği aynı rengi dışında

Tepki
59
Bisiklet
Diğer
her üründe böyle bir strateji izliyorlar uzun zamandır farkında olduğum bir durum aslında satmayan ürünü bir anda 2 katına çekip bekletiyorlar haliyle kimse almıyor zaten satışı az veya hiç olmadığı için fiyatı normalken de talep olmuyor o yüzden decathlonun burda bir kaybı yok bir süre sonra o ürünü tekrar eski fiyatına çekiyorlar böylece insanlar "oha yarı yarıya düşmüş lan hemen alayım boşver rengide sarı olsun mor olsun farketmez" diyerek o ürünü böylece satışını yapmış olup stokları eritiyorlar :D

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Bu ürünü 3 haftadır kullanıyorum kesinlikle çok güzel. Su geçirmiyor ayrıca teri çok güzel dışarı atıyor. Refle veriyor ve yolda çok iyi görünürlük sağlıyor, fiyatına göre çok iyi bir ürün sakın kaçırmayın. Bu arada 95 tl ye çok çok iyi.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 kere giyilmişini forumdan kargo dahil 56 tlye almıştım denemek nasip olmadı ama bu rengi ateş ediyor gerçekten.

Tepki
211
Bisiklet
Scott
Bu ürünü zaten iyi ki almamışsınız.Bir kaç giyimden sonra terlemenin etkisi ile yıpranma başlıyor.Son derece kullanışsız.

• Beğen
Tepkiler: Burak_Cakir

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yol bisikletine kedigözü takan zihniyetten de bu beklenirdi :D
20150906_142749.jpg

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
geçen yıl bu zamanlar kipa'dan turuncu renkli oldukça güzel bir yağmurluk almıştım 35lira gibi bi fiyata..
bana göre bu gibi ürünler taş çatlasın 40-45lira civarında olmalı..

bu ürün için 95lira oldukça pahalı

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@soner Cal o degilde decathlonda bir cocuga 11 yasinda falan triban 3 satarken ayaklık takalımmı böyle ayakta durmuyo demişlerdi çocuk tamam takın demişti ben müdahale ettim son anda :D adamlar zaten ağır bir makineye bide 1 kg lık dandik ayaklıklarını takmaya çalışıolar rezil bir bisiklet bölümü var bence 1-2 kişi hariç her gittiğimde o 1-2 kişiyi bularak alışveriş yapıorum decatlondan

Türkiye decathlon bisiklet konusunda zaten yurtdışı decathlonlardan 10 ıl geride gibi millette ultegralı btwinler satılıyo bizde tourney bisikletleri satıyolar onlarda Decathlon bizde Dekatlon

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Stok durumuna göre hareket ediyorlar, eğer satılmadıysa veya geçen sezonun ürünüyse fiyatında indirim olarak yansıyor, sık tercih edilenlerin ise fiyatları artmakta, arz-talep :D
Bence yapılan arz talep işguzarlık değil :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bu Decathlon ile alakalı bi durum değil esasında. Hemen her sektörde ki firmalar satışı renk, beden, tasarım, aksesuar vs.. sebeplerle az olan ürünleri satmak için fiyatını indirir yahut çeşitli merkezi kısımlarda indirim mağazaların da toplayıp satarlar. Bu izlenmesi gereken standart satış politikasıdır. Ürünün orijinal fiyatı 59.90 idi, bedenden dolayı tekleme kalıp satılmayan ürünleri toplayıp önce siyah sonra sarı renginde indirim yapıp 49.90 liradan eritti. Daha sonra genel bi zam yapıldı. Zaten 1 haftadır %20 civarı zam yapacağı söylentisi vardı. Zam genel olduğu için de her spor dalında her ürüne yansıtıldı. Bence bu olayda şaşılacak bişey yok. Tek garip olan firmanın ürünlerini sattığı spor dallarından %60-70'i yaz sporları ve kış sezonunda (ölü sezonlarında) zam yapması..