Decathlon'a sitem

Tepki
10
Geçen yazın ortalarında bisiklet almak istedim, stoklarda kalmamış.
Bir ay kadar bekledim, gelmedi.
Tekrar tekrar aradım ne zaman geleceği belli değil dediler.
Aradan üç ay kadar geçti, Fransa'daki destek servisine ulaştım, konunun en yetkilisine yönlendirdiler.
Bir süre mailleştik, bana tarih verdiler, Ekim sonu Türkiye'ye gönderim var dediler.
Ekim sonu öyle bir şey olmadı, birkaç mail daha attım.
Bu sefer geçen ay İstanbul'dan yetkili birinin mailini aldım.
Firma ürünü gönderecekmiş, son teslim tarihi 10 Aralık imiş.
Dün aradım, hiçbir mağazaya ürün gelmediğini öğrendim.

Şu an umudum yok, yetkili birinin ağzından duymama rağmen.
Öyle süper bir bisiklet de değil. İkinci bisikletim olacak, katlayıp sahilde falan süreyim diye çok heves ettim ama yarım yıl oldu, her gün stok kontrolü yapıyorum ve bu beni yıprattı.

Scudo
Tepki
10
Yıpranma kısmı biraz abartı oldu ama çok heves ettim, 6 aydır sürekli kontrol et mail at internette fotoğraflarına bak derken elimde olmayınca böyle oldu, içimdekini yazayım dedim.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
.......:) Böyle seylere takma kafani.

• Beğen
Tepkiler: Burak Özkan

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bütçenizin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama Dahon veya Orbea bisikletlere de bakabilirsiniz.
Mesela (link) olabilir.

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Süper bir bisiklet değil madem başka marka modele yönelmeniz daha mantıklı olur gibi geldi bana.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bu eforunuz yerine bisikleti direk yurt dışı kaynaklardan getirtmeyi düşündünüz mü ?

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Siz sanıyorum B'fold bekliyorsunuz, biz de Triban 500 beklemiştik epey. Bize de ha geldi ha gelecek diye epey bir açıklama yapmışlardı. Ben vazgeçtim, başka bisiklet (hatta başka tür bisiklet) bakıyorum ama bekleyen vardır hala kesin.

Decathlon anladığım kadarıyla stok eritti sadece bu sene.

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Takıntı yapmışsınız biraz.Başka alternatiflere yönelin eger varsa.Beklemek cok can sıkar..

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Stokta olmayanlar için "Ürün geldiğinde haber ver" diye bir seçenek var benim bildiğim. Takıntı yapıp her gün kontrol etmektense onu kullanmak daha iyi olur ruh sağlığı açısından...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Şuan Ki Kullandığım bisikleti tam 4 ay bekledim:D Sırf hoşuma gittiği için...4 Ay Sonunda 170 Lira Zamla Aldım...Yoldaşın Önümüzde ki Şubat ayında 3.yılı olacak 18600 km'yi beraber teptik..Birde Gıant Kadro aldım,bu kadroda 1-1,5 sene önce hoşuma gitmişti o zaman parada vardı ama aksilik olacak ya paranın yolu ters yola döndü.Şuan kadroyu aldım bakalım sonumuz hayrola:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
b'twin lerin katlanırları sorunlu diye biliyorum ben zaten decathlon kendisi geri çağırdı diye okumuştum forumda bi konuda. biraz araştırmanızı öneririm. bisikletin gelmemesi hakkınızda hayırlısı olabilir başka markalara yönelin bence.

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Dostum biliyorum dışardan demesi kolay üzülme dicez. Ki sende biliyorsun zaten ama heves edip onca zaman bekleyip, olmayışı insanı hakkat üzer.
Ama Murat bey inde belirttiği gibi, olmayışında vardır bi hayır.

Tepki
10
Benim olayım biraz farklı aslında. Single speed vardı kafamda yıllardır. Bir de sadelik konusu var. Katlanır bisikletler arasında bir Dahon speed/mu uno bir de bfold inanılmaz hoşuma gidiyor görüntü olarak. Performans falan istemiyorum, kordon'da tadını çıkara çıkara sürmek niyetim.

Tesadüf bu ki bugün stoklara girdi, mağazaya gelmesini beklemeden hemen siparişi verdim. Oh be!

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Ütsü

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
O ilk cevaba inanmalı ve bu kadar stres yapmamalıydınız.
Neyse hayırlı olsun artık. Güzel günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Burak Özkan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende aynı şekilde triban 5 bekliyordum kaç aydır. aralık ayında yeni sezon belki ürün gelir diye bekledim. mail attım en son kendilerine triban 5(2014) in ne zaman geleceği belli değil dediler. 2015 model triban 5 içinse 2015 mart gibi bir tarih verdiler ama kesinlik veremeyiz dediler. yeter dedim başka bir yol bisikleti aldım. decathlondan bisiklet beklenmez :)

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@Burak Özkan

Şikayet var benzeri sitelere yaz bu sitemini birader. Şu tarihte gelecek bu tarihte gönderiyoruz demişler sonuçta. En yetkilisine kadar anlatmışsın derdini. Sadece senin hassasiyetinden kaynaklı değil durumun can sıkıcılığı. Gelecek deyip getirmemek de neymiş. Onca uğraşının bir karşılığı olsun. Gelmeyecek deseler sen yine de kastırsan anlarım ama satıcının bir sözü var sonuçta. Doğru düzgün düzenlesinler stok bilgilerini. Ayrıca ben seni anlıyorum. Ben de takarım böyle şeyleri.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
bende rr 8.3 alacaktım hazır 2400 olmusşken
lakin mağazada maximum carda 6 taksit ama nette 3 taksitti
kendilerinden rica ettim olur mu 6 taksit diye kabul etmediler
anlamış değilim mağazada 6 internette 3 taksit
bende almadım sırf bisiklet için bonus card çıkartamam(sadece bonusa özel internete 6 taksit)
bu ricayı amazon gibi bir firmadan istemiş olsaydım kesin yaparlardı hatta kargo ücreti bile almazlardı