Decathlon Dağcılık Montu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar biraz önce Decathlon da bu montu gördüm, hoşuma gitti.
Sizce 10-15 derece de bisiklet ile kullanımı nasıl olur ?

Görünüşü-kalıbı gayet hoşuma gitti. Alacaktım ama emin olamadım, var mı bir fikri olan ?

Koltuk altları ince nefes alır-rüzgar geçirir bir madde.
Fermuarların içi de fileli, açınca hava girebilir içe.

Ayrıca rüzgar da geçirmiyor, su da almıyor. Ne dersiniz ?

(link)

Scudo

bora62

Üye
Tepki
21
İsim
Bora T.
Bisiklet
Dahon
Selam link vermeyi unutmuşsunuz sanırım.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
15 derecede uzun kollu forma içine forma tipinde bir t-shirt ile daha rahat olur sanki. vücudun nefes alma ihtiyacı baya artıyor o sıcaklıklarda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O şekilde arada kullanıyorum, termal içlik+uzun kol forma. Ama bu defa da rüzgar çok rahatsız ediyor.
Rüzgar için uzun kol rüzgarlık da terletiyor havasızlıktan.

Bu yıl forma konusunda bir türlü rahat edemedim.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Softshell'ler su alır. Decathlon'unki de su geçiriyor zaten. Sadece su iterler. Yani hafif yağmur için kullanılabilir. Onun dışında 0-18 derece sıcaklıklar için ideal yalıtım sağlar. Ben Adidas'ınkini kullanıyorum ve gayet memnunum. Soğuk havalardaki sürüşler için gayet iyi.

Dağcılık ve bisiklette ortak olan bir nokta var. Teri ne kadar çabuk dışarı atabiliyorsanız o kadar iyi. Vücutta kalan ter vücut dengesini alt üst ediyor ve performans kaybına yol açıyor. İlk önce vücut sıcaklığını artırıyor. Durunca üşümeye başlıyorsunuz. İçiniz halen ıslak olduğu için vücut sapıtıyor. Daha sonrası aşırı üşüme ve belki hastalanma. O yüzden nefes alan kumaşlar bu iki disiplin için daima iyidir.

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
benim fikrim dağcılık montu yerine bu fiyata yurt dışından veya yine decathlondan bisiklet montu almak.