Decathlon bisiklet heybe tavsiye

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
(link)

bu linkteki ürün sizce nasıldır görünüşü fiyatı ve kapasite olarak iyi duruyor birde sizlere sormak istedim

Scudo

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
428
@Tolga ibili bende bunu almayı düşünüyorum. Ön bagaj olarak kullanacağım güzel bir ürün gibi duruyor.

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
bulundugum sehirde mağzası olsa gidip bakarımda olmayınca resimlerle yetiniyoruz acaba kumaşı nasıldır cok ince ve dayanıksızsa sorun olur

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
428
Aslında kendimiz yapsak daha kullanışlı olacak ama üşengeçlik oluyor :)

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bu yeni bir model galiba 19 lt olması iyi artı yönü plastik arka kanca ve fiyat, eksi yönü altta bagaja sabitlemek için herhangibir şey yok buda seyir esnasında çantanın ileri geri sallanmasına yol açar eğer buraya kendiniz cırtcırtlı bir sistem yapabilirseniz olur decathlon a gidip görmek lasım kumaş kalitesi vs için.

• Beğen
Tepkiler: Tolga ibili

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@Bahadır Aktaş annem terzilikten anlar o kadarını halleder de sağlamsa sorun olmaz :D

kedim yapmak için araştırdım fakat dayanıksız olacak bu sefer kısa turlar için ideal olur fakat uzun turlarda dayanabilecegini pek sanmıyorum

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bence uzun tur içinde sorun çıkarmaz plastik kalitesinin çok kötü olduğunu sanmıyorum. Alınabilir fiyatta.

(link)

linkteki çanta ilk çıktığında arkasında plastık vardı bagaja oyle sabıtlenıyordu daha sonra ki sene bunu kaldırdılar bu senede 80tl olan çantayı maalesef 110 tl ye satıyorlar. İki adet alacaksan yinede linkteki çantada da değelendirilebilir.

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@Bahadır Aktaş kendi çantanı yaparsan uzun tur için olmaz demiştim ben yanlış anlamıssınız :D bu çantada güzelde tek olarak kullanıma uygun değil galiba bazen sehir içinde flan sadece tekini kullanmak gerekebilir

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
@Tolga ibili arkadaşım benim annemde terzi bende şu sıralar heybe bakıyorum. ama fiyatlar çok gereksiz pahalı ve çantalar dikişleri kalitesiz. sıradan arkası sıvama kumaş heybelere 80 100 tl istiyorlar. ben dışına o çanta kumaşından içinede cadır kumaşı gibi su geçirmez kumaş koyarak çift katli olsun diye düşünüyorum ki çok kaliteli ve saglam olur. 4 köşe bi heybe dikmek çok basit olacaktır bilirsin. biz annemle gidip heybeleri inceleyip internetten de resimlerine bakarak araştırıyoruz. uygun kumaşta bulursak dikicez. ki bunu istememdeki en büyük amaç; ben seviyorum kendi imkanlarımızla yaptığımız, emek verdiğimiz, birşeyi bisikletimde kullanmak çok daha keyifli oluyor.

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@kare2emre ben internetten bakayım dedim böyle uygun kumaş varmı diye pek göremeyince vazgeçtim acaba nerelerden buluruz sert dayanıklı çanta kumaşı

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
@Tolga ibili bende kumaş bulma aşamasındayım. pazarcılara çadır tente yapan brandacı gibi yerlede bu tarz su geçirmicek kumaşlar oluyor parça şeklinde onların işine yaramaz ama bizim yarar :harika:. tabi kumaşın maliyeti ne kadar olcak buda önemli. uğraştığımıza değmeli. ben sağlam ömürlük bi küçük bi büyük çanta diktirmek istiyorum. 2 3 fazla dikiş atarız sağlam olur ama ne kadar sağlam çanta diksekte bi ortlieb kalitesinde su geçirmezlik elde edemeyiz. adamlar dikiş yerlerine silikon sıvamış su geçirmesin diye. bu yüzden hazır cantada alsam kendimizde diksek. çantayı yükledikten sonra dışına ona uygun bi poşet geçiririm, uygun bi naylonla sararım yükümü hava durumuna göre yada streç sararım. bisiklet turunda yoldaki tozdan çamurdan da korumak için. uzun yolda tozlanan çantaya yağmur yağınca berbat oluyor. daha sonra çantayı yıkamaya uğraşacağıma poşeti atar yoluma devam ederim. kumaş bulduğumda burdan haber veririm maliyeti ve kumaşın bu iş için uygunluğu hakkında.

• Beğen
Tepkiler: Tolga ibili