Dc Fix Kaplama

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Kaplamanın ne gibi yararları, zararları var arkadaşlar ?

Scudo

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Hiçbir zararı olmamakla birlikte bisikletinle araziye giriyorsan çok faydasını görürsün. Ön tekerlek özellikle kadronun alt kısmına taş toprak kum vs. fırlatır. Kaplama sayesinde darbe doğrudan boyana temas etmez. Böylece uzun süre çiziksiz bir kadroya sahip olursun ;)
Nereden mi biliyorum, kapladım da ondan ;)

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
peki karbon kadroyu kaplayıp sonra söktüğümüzde ne gibi zararı olur. cilası kalkar mı?

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
bide fazla masraflımı acaba ?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@temu90

Eskişehirden İbrahim Sarı sürekli carbon kadrosunu kaplıyor.Hiç bir sıkıntısı yok kaldırdığı zaman yepyeni duruyor.Carbonda zaten belirli bir süreden sonra cila canlılığını yitirir. ince bir su zımparası ve profosyonel bir vernikleme ile yeniden sıfır görüntüsünü alır.

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Kaplamanın zararı yok, yararı sayılamayacak kadar çok :) Yollarda kullanan biri için kadro kaplamak gereksiz bence.Ama arazide kullanıyorsanız ve çizilmeye sebep olacak çok fazla etmen varsa bence kullanılması gerek.En basitinden ön lastiğin fırlattığı küçük taş parçaları, giderken kadroya sürten küçük ağaç dalları vs nedenlerden dolayı çizik oluşmasını engelliyor.Kadronun boyasına zarar gelmiyor.Sökmek istediğizde de iz bırakmadan çıkarabiliyorsunuz.Hiç bir problem olmuyor..

Mesela benim bisikletim Dc-fix korumalı.İlk defa kapladığım için pek profesyonel olduğu söylenemez ama belli olmuyor çok dikkatli bakmadığınızda.Aman belli olsa ne olacak; arazide gözünüz arkada kalmıyor, aman kadrom çizildi mi çizilir mi diye korkmuyorsunuz.Ben pek aldırmıyorum zaten ama temiz dursun, çizilmesin :)

İşte bu benim bisikletim;

(link)

Alt ve üst boru ile sele borusuna uygulanmıştır.

Selamlar.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@ferhat köse

evet bende duydum cila konusunu bir süre sonra matlaşma oluyor.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
(link) bu konu geçen sene carbon gidonuma yaptığım uygulamayı gösteriyor.gidon olduğu için çok emek sarfedilmeden yapıldı.kadroda daha etkili oluyor yüzey geniş olduğu için.resim çok kaliteli değil ama yinede yeterli bilgiyi veriyor.

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Bende yeni alacağım bisiklet için kaplama düşünüyorum fakat dc fix'i nereden temin edebilirim acaba ?

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Arkadaşım Koçtaş'tan Sonax almış 15 TL

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
3 Gün önce Koçtaştan aldım, DC-Fix Transparan yazanı alcaksınız dikkat edin, diğer transparan gibi gözükenler ama üstünde transparan yazmayanlar desenli olabiliyor..
Yoksa çiçekli böcekli bir bisikletiniz olabilir...:D Uygulamasıda gayet kolay tabi elim yatkın olduğu için bana öyle gelmiş olabilir. Çok düz olmayan yerlere 6-7 saniye fön makinası tutarak uygularsanız dc fix yumuşar ve daha rahat uygulayabilirsiniz...

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Hortlatalım. Daha önce aldığım yerde şeffaf yoktu, mat beyazı bir deneyelim dedim. Kadro kahverengi olunca baya kötü oldu sonuç. Birleşme yerleri ve kaplanamayan küçük kısımlar çok sırıtıyor, düz renklerde kaplama hataları çok belli oluyor.

Yani en güzeli tam şeffaf olanı, düz renk seçilecekse kadro rengine yakın renkler.