dauphine başlığına ne oldu

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Contador tek basina olmasina ragmen tirmanista 8 kisilik kacis grubuyla olan farki kapatiyor. Son tirmanistan sonraki iniste kacanlarin farki acmasi lazim ama Contador da iyi bir inisci. Haydi Talansky bisikletinin hakkini ver.

Scudo

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
talansky nasıl iniyor yarappp
adam ölümüne saldırıyor

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Nibali ile Kelderman iki grubun arasinda kaldi, kamera arada bir de onlari gosterse ya. Talansky iniste bisikletinin hakkini verdi, Contador'dan daha hizli iniyor.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Talansky tek basina yardiriyor. Ilk 10'da olan Van den Broeck, Adam Yates ve Romain Bardet'in de yardim etmesi lazim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Contador Tirreno-Adriatico 'da böyle tek başına kaçış yapmış ve etabı kazanmıştı farkı kapatabilir, çünkü Talansky'ye yardım eden yok hep grubun önünde gitmek zorunda bırakılıyor, Nibali iki arkadaşı ile birlikte lider grubu neredeyse yakaladı şu an Nibali avantajlı gözüküyor ama Contador'da farkı kapatmaya başladı fark 1 dakikanın altına indi ve gitgide azalıyor.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Contador tirmanista yine farki kapatmaya basladi, yaris sonuna kadar 39 saniyenin altina indirecek gibi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Talansy artık etabı alamaz enerjisi kalmadı gibi zaman primlerini de alamaz ve Contador biraz daha farkı kapatırsa Contador yarışı kazanır.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Uzun zamandir boyle zevkli bir final etabi izlememistim. Tebrikler Talansky, her zaman agresif yarisirdi ve sonunda meyvesini aldi. Van den Broeck de 2. oldu sanirim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
Final etapda anormal şeyler oldu:

Sarı mayo Contador, tek başına ortalığı duman etti! ama yetmedi.

- Peloton'da Tinkoff diye bir takım ortalarda yok.
- Kaçan grupda öyle adamlar varki, yarısı sarı mayo için tehdit.
- Sarı mayodan 39 saniye gerideki Talansky'nin (Garmin) kaçmasına, peloton nasıl izin veriyor. Hadi Thinkoff iptal, Team SKY nerede?
- Nibali, Astana koçu Vinokrov'dan fırca yiyince bugün pedala asıldı ama sonuç çıkmadı.
- Froome neredeydi derseniz, Froome bugün tükendi! Dün sarı mayo gitmişti, bugün kendi.

ve Anormal Contador, çoook uzun senelerdir büyük turlar ve bahar klasik yarışlarını izlerim (bazen local), sarı mayo taşıyan sporcunun böyle bir performans sergilediği yarış görmedim. Contador kaçan grupla yaklaşık 3 dakika farkı tek başına kapadı, anormal, hatta mutant seviyesinde bir gösteri yaptı fakat yetmedi!

Sarı mayo Talansky.
Tinkoff hala ortada yok!

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@Yılmaz Uyar

team sky zaten yarışı bu hale getiren takım daha ne yapsın.. 3 kişi ile kaçıp bu ilk 10dan 3 adam bunların peşine takıldı..
froome işte toparlıyamadı kazadan sonra kendini

tinkof bu akşam otursun bu etaptan derslerini çıkarsın
contador yerinde olsam alayını döverdim

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Talansky bu yarışı kazanmış olabillir ama Fransa,da işler başka olur zamana karşı var dağlık etaplar çok fazla ayrıca bu sene Tour,da parke taşlı bir etap dahi bulunuyor. Bugün kaybeden Froome oldu Contador kötü olmadığını gösterdi belki yağış olmasa fark da kapanabilirdi.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
contador, anlattıklarınıza göre yine büyük iş başarmış. bu sene inanılmaz hevesli gözüküyor ve iyi işler çıkartıyor. sarı mayo şu anda contador'da dimi arkadaşlar, kaç saniye fark var tam olarak?.. ve froome kaç saniye geride. dünkü etabı da, bugünkü etabı da ne yazıık ki kaçırdım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Ali Demir

Talansky kazandı sarı mayoyu. Tüm sıralamalar için:
(link)

• Beğen

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Hasan SAYLIK

Ben de yağışın kötü etkilediğini düşünüyorum :) Froome özellikle yağışlı havalarda ve inişlerde çok kötü durumdaydı, daha önce de bir yarışta yağışlı hava olunca geri de kalmıştı.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Bence Froome yagistan ziyade, onceki etapta yaptigi kazadan dolayi rahat tirmanamiyordu. Yoksa bu kadar fark acilmazdi. Seyirciler icin iyi de oldu, en basindan son anina kadar keyifli bir Criterium izlemis olduk.