Dahon Vitesse D8 Alacağım fakat..

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Dahonum geldi (Vybe c7a). Gerçi D8 alacaktım ama toplu aldığımız yerde kalmayınca bunu aldım. Tereddüt yaşadım biraz Vybe konusunda beğenmezsem iade ederim diye düşünüyordum. Hoşlandım bisikletten. 1 saat kadar bindim ama malum Ramazan dolayısıyla
zorlandım biraz. Güzel bir bisiklet aldığımı düşünüyorum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Scudo

muratty

Üye
Tepki
143
İsim
Murat
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Şehir - Tur
güzel günlerde pedallayın. sürüş zevki çok güzel bir bisiklet.

Tepki
0
Netten dahon d8 aldım. Montajını yapıyorum sele borusunun girdiği yere (alt tarafından girmiş) beyaz renkli plastik boru var yaklaşık 20cm boyunda sanırım kutunun içinde katlı halde dengede durması için konulmuş ama emin olamadım. Zorladım çıkarmaya çalışıyorum ancak kırılacak diyede cok zorlanmadım. Acaba sele borusunun ters tarafından giren bu boru bir işe yarıyor mu. Kırıp çıkarayim mı. Bir sıkıntı olur mu

kana

Üye
Tepki
11
Yanlış hatırlamıyorsam, benimkinin montajını yaparken görmüştüm, o boru sadece koruma için konulmuş, onun dışında bir işlevi yok.
Atacaksın zaten onu, bisiklete zarar vermeden çıkarabiliyorsan, çıkarmaya çalış.

@Mehmet Dogru

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
merhaba bu hafta sonu bir tane katlanır bisiklet almayı planlıyorum.
öncelikle dahon vitesse d8 e karar kıldım. ancak katlandığında sürülebilmesi benim için önemli. d8 de bunun olmadığını belirtenler var.
önerebileceğiniz başka modeller varmı.
almak isteyen arkadaşlar varsa toplu alım yapabiliriz diğer arkadaşların aldığı yerden.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@kubilay.m

ileri doğru iteklemeniz mümkün katlanınca ama geri manevrada mümkün değil.

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
geçenlerde metroda gördüm almaya karar verdim. adam selesinden tutmuş sürüyordu. ilgimi çekti.
decathlonda bfold7 var birde fiyatı uygun. bilgisi olan var mı. dahon da karar kıldım ancak bfold un fiyatı cezbetti.

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar d8 leri nereden aldınız ?
birde bfold7 hakkında bilgisi olan arkadaşlar
bu hafta sonuna alacam inşallah cevaplarınızı bekliyorum.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Kubilay bey biz vitesseleri internetten satın aldık ancak şuan stoklarında hiç vitesse bulunmuyor.
Vybe modelleri duruyor isterseniz. Bence vitesse modeliyle pek bir farkı yok 8vitese şehir içi çıkmak pek mümkün olmuyor ancak pompa ve gidon farkı var.
Ayrıca bütün dahon modelleri katlıyken sürülebilir yapmanız gereken gidonu katlamamak seleyi en aşağıya indirme ve tekerleri birleştirmek, daha sonra kadronun katlanır kısmı sürüş yönüne bakacak şekilde sürebilirsiniz dönüşlerde sadece ön tekeri kullanırsanız bisikleti istediğiniz yöne daha kolay döndürürsünüz
Eğer seleyle sürmek istiyorsanız ayaklığı değiştirmeniz gerekecek çünkü V olmazsa sabit durmaz düşer. Gidonu katlayıp seleyle de kullanabilirsiniz fakat benim önerim gidonla sürmek, selenin altı biraz aşınabilir durdurma esnasında.

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
teşekkürler cevabınız için. bike and outdoor u aradım ellerinde olduğunu söylediler. sanırım internetten alımda havale ile %5 indirim yapıyorlar. 475 euro oluyor. yani 1350 lira peşin.
bu akşam marmara forum yakınlarından geçiyordum. decathlon mağazasına bi bakayım dedim. tilt 5 ve tilt 7 vardı. sadece deneme sürüşleri için tilt 7 kullanılabiliyordu. denedim beğenmedim çok zorluyor. hele hele hızı artırınca 2. vitese otomatik geçiyor ve ağırlaşıyor. ancak kayış sebebi ile sessiz sürüş sağlıyor. tilt 5 denemek istedim ve yardımcı oldular. zincirli ve 3 vites var. öncekine nazaran daha iyi sürüş sağlıyor. başlangıç gayet yumuşak. zincir sesi ise burda başlıyor. bu bisikletlerin katlanıp açılmasına hayran kaldım. gayet hızlı.
bunları denedikten sonra hem kayışlı hem vitesli model varmı derken tilt 9 varmış. 1500 liracık. şimdi işler karıştı biraz ben yarın dahon iyidir vitesse d8 çok öven var istanbuldan çıkmadan gidip alayım derken cazip fiyat ile tilt 7 = 1000 lira aklımı çelmişti. ama beğenmedim. tilt 9 ise tam istediğim özellikleri barındırıyor galiba. şimdi tilt 9 mu dahon vitesse d8 mi kararsızım. birde fiyat gitgide artıyor.bu arada vybe c7a 400 euro

Hasan C

Aktif Üye
Tepki
6
Bisiklet
Trek
Dahon güzel ama vitesse d8 modelinden insanlar memnun değil

ihsanaktas

Üye
Tepki
0
2016 model bir Dahon Vitesse D8 ile diğer eski modelleri karşılaştırınca çok fark var mı acaba ? eski bir model mi bulayım yoksa yenisi alayım mı ? hepsi zaten linkteki gibi aynı galiba. Ankaradan alacağım. Performans ya da Turuncu'dan. Turuncu nakite indirim yapıyor sanırım. (link)