Dahon toplu alım

OguzD

Üye
Tepki
0
Merhaba,

Ben de bir önceki alıma yetişemedim. toplu bir alım olursa Dahon Vitesse D8 için beni de listeye ekleyin. Önceki toplu alımda alanlara kazasız sürüşler..

Saygılar,

Scudo

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
Var mı toplu alıma katılan?

Sirkeci'de çalıştığım için oradaki dükkanlarla ben pazarlık yapabilirim. Geçen haftalarda gezdiğimde 1250'den başlıyordu fiyatlar ama bikeandoutdoor'da daha ucuz sanki. Orayla pazarlık yapılabiliyor mu?

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
@Ömer Dilek

Bugün bikeandoutdoor/beşiktaş şubesine gittim d8 ile d8 prime arasındaki fark, d8leri fabrika yetiştiremeyeceğini anlayınca aksesuarları azaltarak bir nevi eco modeli çıkartmış. Sele borusunda pompa ve arka teker bagajı yok.

Evet arkadaşlar sanırım D8 alacağım ben de var mı toplu alıma katılmak isteyen?

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
@Kürşat Altunay

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, bende bu mesajı yazdıktan sonra bir firmanın çektiği gerçek fotoğraflarını görünce hemen aradaki farkı anladım bikeandoutdoor'un koyduğu fotoğrafla alakası yok yanıltıcı olan o oluyor zaten, keşke biraz özenseler bu ürün gerçekte bumudur diye. Bu konuda Ankara Performans bisiklet'i takdir ediyorum gelen ürünleri kutudan çıkarıp tek tek fotoğraflamış kafada soru işareti kalmıyor.

Tepki
2
Bisiklet
Dahon
merhaba herkese,
Bende önce forumdan ikinci partiyle beraber alma niyetindeydim fakat dayanamadım bende bir vitese d8 edindim :)). Alacakların için belki işinize yarar.Ben sirkeciden aldım. Çoğu sorduğum yerde yoktu.Aslı bisiklet beni bir dükkana yönlendirdi o dükkanda da vitese d8 in sele pompasız ve arka teker bagajı olmayan versiyonu vardı.(üzerindeki etikette 500 euro yazıyordu) Dükkandan aldığım biologic marka arka teker bagajı,ışığı ve ufak tefek aksesuarı ile beraber toplamda 1300 tl ye aldım.Üzüldüğüm konulardan biri de bisikletin katlanma mekanizmasında mıknatıs sisteminin olmayışıydı.İki plastik aksamın birbirine geçmesi ile katlanmış halde bırakabiliyorsunuz bisikleti..

Burdan vitese d8 sahiplerine de bir sorum olacak.Bisikleti katladığım zaman arka tekerin frenleri kasılıyor (ön tekerde bir sorun yok.) ve katlı haldeyken sürükleyerek hareket ettiremiyorum.Sizlerde durum nedir?

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Mıknatıs sisteminin bazı sorunları var, tam olarak karşılıklı gelememe yada istemsiz açılma gibi. Birde benim gözlemlediğim kadarıyla negatif bir nokta olarak, bisikleti katlı halde taşırken kadronun 2 parçasından biriyle tutarak taşıyoruz, bu durumda bisiklet ağırlığının yarısı kadro katlanma mekanizmasına biniyor (mıknatıslar dikey olarak kilitleme yapmadığı için). Mekanizma bu esnada açık halde olduğu için zamanla birleşme noktasından esneme yapabilir diye düşünüyorum. Ama Vitesse D8 de uygulanan mekanik kilit, hem yatay olarak kadroyu tutuyor hemde dikey olarak, bu yüzden daha başarılı buldum.

Dahon modelleri genelde katlı haldeyken sürebilecek şekilde tasarlanmamış, dikkat ederseniz tekerler hafif çarpık duruyor, sürüklemek için tam paralel durması lazım yada ektra yardımcı tekercikleri olması lazım.

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Katlı haldeyken tekerlekleri üzerinde gidecek bir model değil bu.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Türkçe'nin azizliği, Dahonla birlikte topta (futbol topu vs gibi) alacakmışşınız gibi algıladım ilk okuduğumda. ben kullanmıştım. güzel bisiklet. alanlara hayırlı olsun.