Dahon Kullanıcıları Kulübü

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@coyote3880
Sağlamlık açısından dahon veya tern mantıklı yalnız yine de bu kiloda jant akorları bozulabilir. Jant teli kırabilirsiniz. Havalar ısınana kadar zaten 2 ay kadar süreniz var. Diğer yöntemlerle biraz kilo verip sonra başlarsanız daha iyi olur. Şu an sele de çok rahatsız edebilir sizi bisikletten soğutabilir. Ayrıca bir kondisyon bisikletinde deneme yapmanız gerek. Bacaklar seleye veya birbirine sürtüyorsa tahriş eder. Biraz karamsar oldu ama ilk kilolar hızlı verilir zaten.

• Beğen
Tepkiler: coyote3880
Scudo

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Bisikleti şimdi alırsam ne ile karşılaşırım onu öğrenmek için foruma yazdım. Yazdıklarınız karamsarlığa düşürmekten ziyade, karşılaşabileceğim problemler. Göz önünde bulunduracağım, teşekkürler. Ama aradığım cevap biraz da, hiç bu kiloda birisi katlanır bisikleti tecrübe etmiş mi?

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
Tepki
8
İsim
ADNAN
Bisiklet
Dahon
Kardeşim kilo vermek için bisikleti kullanacaksın ama artık hiç vazgeçmeyeceksin.kilo gidecek bisiklet kalacak.bisiklet kullanmayan adamın beynide çalışmıyor.bunca eksoz dumanını emin olun boşuna soluyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mrtzltn
Tepki
8
İsim
ADNAN
Bisiklet
Dahon
Dahon mariner d8 almak isteyen arkadaşlar varsa arayabilirler 5494499549

Tepki
17
İsim
Alican
Bisiklet
Bianchi
Bugün Dahon Mu Sl 11 ile yaklaşık 10 km lik bir tura çıktım. İlk defa katlanır bisiklet tecrübem. İlk başta Gidon çok hassas geldi. Ama alışınca çok çok iyi. 11 vites olması bir avantaj. Herkesin dikkatini çekiyor. Trafikte tam bir canavar. Katlanır almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim. Tekerlerlerinin küçük olduğuna bakmayın tam bir performans bisikleti bence.

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selam,
1 sorum olacak, katlanır bisiklet almayı düşünüyorum, uzun turlarda rahatlık durumunu merak ediyorum. 28 jant hibrit tur bisikletini arattırırmı? :)

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında uzun turlardan kastım günlük 60-70 km gibi.

efe14

Üye
Tepki
230
@bahira23
:huhuu: aldık d8'i bitmez oldu yokuşlar :D:D:D

@mustafa tanrıverdi
ben haftanın 3 günü en az yapıyorum bir sıkıntı yok gerçekten bununda keyfi bir ayrı her ne kadar yapısal olarak bu mesafeleri yapmak için tasarlanmamış olasa süper gidiyor diye biliriz üzmüyor hiç :huhuu:

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@coyote3880

@coyote3880 bisikletin kitapçığında sürücü kapasitesi için 105 kg. yazar. Yani maks. 105 kg için test vb. detaylar kontrol edilmiş ve bu ağırlık için mühendislik detayları maden, kaynak vb. detaylar kabul edilmiştir. Bundan dolayı sürüş esnasında kırılma, çıkma, kopma, haddinden fazla esneme, vb istenmeyen sonuçlar ile karşılaşma ihtimali doğabilir. Buraan yola çıkarak kırılsa da bana bir şey olmaz bakış açısıyla alınabilir. Ancak bence gerek yok. Biraz daha sabır gösterip 105 kg yakınlarında bu işe girişmek daha sağlıklı görünüyor.

Tepki
17
İsim
Alican
Bisiklet
Bianchi
@mustafa tanrıverdi
Ben bisikleti ikinci el aldım Dahon mu sl 11. Aldığım arkadaş günlük 80-100 km kullanıyormuş ço yüzden yol bisikleti almış. Haftada 3-4 kez 20-30 km yapacaksanız kesinlikle Dahon alın bence. Ben yaklaşık 10 günde 5-6 sefer ortalama 15 km yol yaptım ve çok keyif aldım. Ben kesinlikle tavsiye ederim

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında yol bisikletim ve tur bisikletimde var.Bunu da arabanın arkasına koyup akşamları kullanmak için almayı düşündüm. Ama arada bir uzun yola da çıkılırmı diye de düşünüyordum. Fazla düşündüm galiba :)

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafa tanrıverdi
Her yola çıkılır rahatlıkla, Mariner D8 imi günde 40 bazen 50 km kullandığım oluyor, sıkıntı yok çok şükür, gayet konforlu uzun turlara çıkanlar da var.

(link)

(link)

(link)

Örnekleri çok
Son 6 günlük verilerim ?

187343

Tepki
38
İsim
Mustafa Eren
Bisiklet
Sedona
@coyote3880
Herkeze keyifli pedallar arkadaşlar... sanırım aradığınız tüm cevaplar bende 1.85 boy ve 130 kg ile yaklaşık 1 senedir mariner d8 kullanıyorum katlanir bisiklet tercih etmemin sizinle benzer sebepleri var sabahları işe servisle gidip dönüşte ortalama 20 km demir atımla dönüyorum... En önemliside bunu yaparken onu üzmüyorum kaldırımdan atlamıyor çukurlara girmemeye dikkat edip kasislerden geçerken onu esnetmemek için ayağa kalkıyorum bu şartlar altında jantların akortu bile bozulmadı...