Dahon Kullanıcıları Kulübü

Scudo

bahira23

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Kron
@efe14
teşekürler bizimkisi ne oluyor şimdi sadece jant mı farklı birde 2018lerin bazı serilerinde dahon lastik kullanılmış

@efe14
benimki siyah ???

efe14

Üye
Tepki
230
@bahira23

o zaman 2018 :huhuu::harika: başka bir farkı yok bazı partiler schwalbe lastikli geldi bazı partiler dahon lastikli ama benim fikrim ve iddia ediyorum araba motor ve bisiklette üzerinde gelen lastikler sonradan gidib parayla aldığımız lastiklerle bir değil orjinalde gelenler daha düşük kalitede geliyor bunu tecrübe ettiğim için söylüyorum lastik alacağımız zaman gider schwalbe patlak korumalı lastiğinden alır mis gibi bineriz :D

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@bahira23
Güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: bahira23

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Herkese Merhaba;
Bir sorum olacak. Forumlarda çok araştırdım, ikna olamadım. Belki cevap bulurum düşüncesiyle işin merkezinde de kendim bir dillendirmek istedim. .
Ben Ümraniye'de oturuyorum ve Kadıköy'de çalışıyorum. Bu güzergahta metro kullanıyorum ve katlanır bisiklet alacağım (ikinci el dahon D8 ve ya Tern C8, A7). Fakat kilom 122, boyum 1,86! Hiç bu kiloda bir katlanır bisiklet kullanıcısı olup olmadığını merak ediyorum. Halihazırda zayıflamaya çalışıyorum; bunu da belirtmek isterim(1 Ay önce 130 civarından başladım diyete). Daha önce de kilo vermek için çok çabaladım ama bir yerden sonra kilo, spor yapmadan gitmiyor. Ben spor yapma kısmını bisiklet ile halletmek istiyorum. Her gün işe bisikletle gidip gelemem ama sabahları metroya kadar, akşamları dönerken kullanabilirim. Bir de işim dolayısıyla yarımadayı her ay dolaşıyorum. Bu sebeplerle katlanır bisiklet alacağım. Teşekkür ederim şimdiden.

efe14

Üye
Tepki
230
@coyote3880

benim bir arkadaşım var 110 kilo boy 185 carraro kullanıyor 21 vites oda iş yerinde kullaniyor evlere servis falan baya memnun tabi sizin yol mesafe yokuş durumu nasıldır bilemiyorum bende dahon kullanıcısıyım 180 boy 80 kiloyum yaptığım yol en az 50 km çok memnunum çok eğlenceli bence alın hem zayıflamak için bir bahaneniz daha olacak :)

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Teşekkürler. Yol çok problem değil. dönüş güzergahı sıkıntı olacak bir yokuş barındırmıyor. Alacağın inşalllah da, kilomdan dolayı bisiklet şu anda beni taşır mı onu merak ediyorum ;)

efe14

Üye
Tepki
230
@coyote3880

genel olarak firmaların verdikleri 110 kilo max hani tam olarak diyeyem bişey olmaz alırsın bide bişey olur sonra beni arayıp bulmaya çalışırsın kadroyu fırlatırsın bana :D iyi bir marka dahon gibi hiç bir sorun yaşıyacağını sanmıyorum :huhuu:

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Dahon alırsam kadro değilde sele altı pompa ile sele demiri daha teknik iş görür :D Şaka bir yana ben de kullanan var mı düşüncesiyle sağlama almak istiyorum kendimi :)

• Beğen
Tepkiler: efe14 ve mrtzltn

umitkirtil

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Scott
@coyote3880

bende 2. el bir dahon mariner d8 alarak kulube katıldım. hem herkese selam diyeyim. hem de size tavsiye edeyim.

1.74 boyum 72 kiloyum. bunu neden söyledin derseniz geçen sene bu zamanlar 102 kiloydum. bu 30 kiloyu da ağırlıklı olarak bisiklete borçluyum (bölgesel olarak calisthenics ve fitness'ta yaptım ama en büyük pay yokuş sürücülüğü.) Eğer kilo vermeye devam etmek istiyorsanız evet spor yapmak zorundasınız (sarkmamakta önemli.) ve bisikletle hem müthiş kilo verirsiniz hem de havadar oh püfür püfür spor. inşallah kilodan dolayı bir sorunda yaşamazsınız. şimdiden hayırlısı olsun.

Edit : Dahon'u da yol yarışa alternatif kondisyon bisikleti olarak aldım. Bununla antrenman yap , yol yarışta uçarsın diyorlar göreceğiz. 30 kiloyu verdiğim bisiklet 25 kiloluk bir çelikti.Dede bisikleti ile de kilo veriliyor. çok çekinceniz var ise öyle bişeyde tavsiye ederim. Ama illa katlanır olsun taşıması önemli diyorsanız ve denerseniz burdan sonuçlarını merak ediyorum kendi adıma. tekrar hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: coyote3880
Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin kilo vermemde çok katkısı oldu, Nisan 2018 sonrası yaklaşık 6 ayda 19 kg verdim, kesinlikle tavsiye ederim. Bu süreçte ağırlıklı olarak Dahon Vitesse i7 kısmen de Mariner D8 kullandım. Şu anda Mariner D8 ile Giant yol bisikleti kullanıyorum :) .
Dahonda bildiğim kadarıyla 110 kilo üst sınırdı ancak 120 kilo da da çok sorun olacağını sanmıyorum, yine de satın alacağınız zaman sorun tabi ki.
Düzenli olarak bisiklet kullanırsanız ve diyetinize dikkat ederseniz zaten hızla gider kilolar hayırlısı ile.

• Beğen

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Katlanır olması esas benim için. İşe gidip gelirken ve mesai içerisinde de kullanmayı planlıyorum. O sebeple diğer bisikletlere bakamıyorum. Benim kilomda kullanan biri yoksa biraz daha kilo vermeyi bekleyeceğim (115-118 aralığı gibi). Buradaki paradoks, spor yapamadığım için kilonun bir süre sonra daha zor verilmesi ve motivasyonumu kaybederek diyeti bırakmam. Ne şekilde başlarsam başlayayım burada paylaşırım ?

• Beğen
Tepkiler: Radioactive
Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@coyote3880

24 jant katlanır bisikletler de var Tern marka, ancak fiyat olarak biraz pahalı, yine de bakabilirsiniz kilo açısından daha uygun .

(link)
(link)
(link)

coyote3880

Üye
Tepki
19
İsim
Ali DEMİR
Şimdi baktım bu güzellere, fakat bütçe beni aşar. Ben ikinci el Dahon ya da Tern almayı planlıyorum :)

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@coyote3880
Evet pahalılar malesef, hayırlısı olsun iyi bir bisiklet alırsınız inşallah

• Beğen

yeknet

Üye
Tepki
1
@coyote3880
Hocam ben de 95 kilodan diyete başladım diyetisyene giderek. İlk kontrolde 13 günde 3 kilo verdim, şu an 24. gündeyim 91 kiloya düştüm. Hedefim bir 3 kg daha vermek ve 88 kiloyu aşmayacak şekilde yaza kadar belki 85 e inmek. Şu an sadece diyet ve günlük işe gidiş dönüş yürüyüşü var toplam 4km kadar. O bile fayda etti. Pazar günleri de 6-7km kadar yürüyorum. Yürüyüşü bisiklete çevirmek istedim ama sanırım almayacağım.
Diyetim öyle çok ağır bir diyet değil, normal yediklerimi yiyiyorum sadece kızartmalar, hamurişi, şekerli gıdalar ve asitli içecekleri kestik. Haftada bir akşam da herşey serbest, ölçüyü abartmamak kaydıyla. Bisiklet olsa kesin daha fazla verirdim. Katlanır bisikletler diyeti desteklemek için ideal bence de. Katla arabaya koy istediğin yere götür sür. Bisiklet taşıyıcılar bagaj kapağına zarar veriyor sök tak ayrı problem.

• Beğen