Dahon Kullanıcıları Kulübü

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
@abkartal

Teşekkürler. Evet sadece tek dişli yaprağını değiştirdik. Ben Sram'ın 39'luk dişlisi ile değiştirdim. Fakat her dişli her aynakola uymaz, genelde dişlinin monte edildiği vida sayısı değişiyor anladığım kadarıyla.

@alterno1903

Teşekkürler. Ankara'da Anka Bisiklet'ten aldım ve orada monte ettirdim, dişli 150 lira tuttu.

@Togursamsun

Evet bunu yazmayı unutmuşum. Zincirden 2 bakla çıkardık, öteki türlü rublenin en küçük dişlisinde aktarıcının o ufak tekerleri birbirine sürttü.

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar.
Dahon visc d18 bisiklet için ayaklık, çamurluk, tur bagajı almayı planlıyorum. İlk etapta hiç yük etmeyeyim dedim ama maalesef aksesuar ihtiyaç.
Aksesuarların 20" için uygun model bulamadım.
Çamurluğu ve tur bagajı mümkünse orijinal almak istiyorum.
Fakat bir türlü bulamadım.(Tern için orijinal Erdoğanlarda var ama dahonla aynı mıdır emin olamadım.)
Tur bagajı sanırım tr'de şuan bulunmamakta. Ayaklık için de aldığım herhangi bir model uyar mı emin olamıyorum.
Arkadaşlar genelde dahonlar tam aksesuar geliyor bu şekilde almayanlar aksesuarları nereden temin ediyor?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eren konu Şunu buldum umarım işinize yarar:
(link)

• Beğen
Tepkiler: eren konu

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eren konu Gerçekten internette hiçbir yerde stokta gözükmüyor:ilginç.
Markette rastladım bir bakın isterseniz:
(link)

• Beğen

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@hamlet2006
Piyasasaki son bagajı ben almıştım zamanında hala da getirmemişler demek.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
merhaba, bu bagaj uyabilir bir ihtimal denemek lazım.

(link)

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar sizlere danışmak istediğim birkaç husus var. yardımcı olursanız çok sevinirim.

birincisi 2015 model dahon vybe d7'lerin logusunda otuzuncu yıl ile ilgili bir ibare var mıdır? satın aldığım arkadaş bisikletin 2015 model olduğunu söyledi ancak bulunduğum şehirde bakan birkaç kişi 2013 model olabileceğini söyledi. sizce nedir?

ikincisi iyi bir kilit, ön selektör, ayrılmayı engellemek için mıknatıs takımı ve landing gear almayı düşünüyorum ancak daha önce hiç böyle aksesuarlar almadım. önerileriniz nedir?

bisikletim budur.

DSC_0228.jpg

• Beğen
Tepkiler: danslebleu

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
@aLis_

Dahon'un standart satılan landing gear'ı mevcut ben onu kullanıyorum. Fakat yağmurda kullanıldığı zaman o landing gear kirleniyor ve bisikleti onun üstünde sürmek zorlaşıyor baya. Düzenli olarak temizlenmesi ve yağlanması gerekiyor yağışlı mevsimde kullanılacak ise.

• Beğen
Tepkiler: aLis_

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Selam arkadaşlar
İSKAB - İstanbul Katlanır Bisiklet
Grubumuz mevcut facebook tan takip edebilirsiniz.

Dosyalar

• Beğen

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar dahon vybe 7'mi katlayıp götürürken sürekli bir sallantı mevcut. acaba bu normal midir? katlama mıknatısı alsam sorun çözülebilir mi?

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@aLis_ resme bakınca on sol tarafta mıknatıs var gibi gözüküyor bir eksiklik mi var?

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
@Üye Adı valla ben bu bisikleti ikinci el olarak aldım. aldığım arkadaşa sordum mıknatıs olmadığını söyledi. ben de bir birbiri içerisine geçebilecek parçalar olarak düşündüm o ön ve arkadaki parçaları. ancak o öyle dediği için çokta zorlamak istemedim. tekrar iyice bir inceleyeyim. katlayınca tam olarak o noktalar birbirine denk gelmiyor ama.

@Üye Adı size yazdıktan sonra tekrar inceledim. o parçalar mıknatıs değil ancak birbirleri içerisine zor da olsa geçiyorlar ve bisikletin ön ve arka tarafını bir arada tutuyorlar. ancak gidon katlandığı zaman parçalar birbirleri içerisine tam oturmuyorlar. sanırım mıknatıs alırsam da onları söküp oldukları yere takmam gerekiyor.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@aLis_ mıknatıs alabilirsiniz fakat daha öncesinde o birbirine geçen parçalırın vidasını gevşetip karşılığını bulabilirseniz sorununuz çözülür diye düşünüyorum. ilk önce elinizdeki orjinal malzemeyi düzeltmeye çalışın, olmuyorsa mıknatıs alırsınız. satılıyor diye biliyorum N11 gibi alışveriş sitelerinden. Umarım en kısa zamanda sorunu çözersiniz.

• Beğen
Tepkiler: aLis_

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Bolhorn gidon ve fren kollarini buldum.
Vites kelepcesi gidonun kivrimli yerinden dönemiyor maalesef..
Mucadeleye devam..☺

Orjinal gidondan daha dar

Seleyi de degistirdim.

Dosyalar

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar bu bisikletin model yılı hakkında bir bilginiz var mı? 2015 diye aldım ancak kim görse 2013 model diyor. Aslında çok önemli değil ama satmaya falan kalkarsam karşı tarafa mahçup olmak istemem.

@aLis_ fotoğrafı ekleyememişim.DSC_0230.jpg

• Beğen

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
En çok aynakol revize si burda ben de düşünüyorum.
Şöyle 44 t aynakol u ikili veya üçlü
Üçlü 28 38 48
Ikili 34 50
Ikili 39 52 veya 53
Ruble 11 32 mevcut
Tern node d 8 icin

• Beğen

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
Dahon mu p8 bisikletimde donanım değişikliği yaptık. Dahon Mu p10 oldu :)

Ruble 11-34 hg500 tiagra
Arka aktarici tiagra uzun bacak
Vites kolu 10 vites tiagra
Fren kolu tiagra
Zincir 10 vites ultegra

Mevcut aynakolla (53t sugino ) çalışması konusunda sıkıntılar olabilir diye tahmin ediyordum. Sorun olmadı uyum sağladı.

yol componentli bir katlanır bisiklet oldu . Vites geçişleri cok daha iyi. Yokuşlardada bir tık daha rahat.

Ilerleyen zamanda ihtiyaç olursa 39 t aynakol yaprağı ilave edilerek ikili sistemde kullanılabilir.

Anka bike Özkan abiye desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Bir güncellemede benden dahon mu d8 oldu d18. 39 diş yaprak aldım aynakol koruma kapağını çıkarttım 39 ile 53 yaprağı taktım. Yokuşlarda zinciri 39 düz yolda 53 takıyorum. Bisikletim boyut atladı adeta ilerde belki orta aktarıcıda takarım ama şimdilik yeterli