Dahon Kullanıcıları Kulübü

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
@Bahadır ÖZEL
Mandalı kaldırıp siboba takıp daha sonra aşağı indirip kitliyorum hocam o şekilde atıyor

Scudo

Cyclistic

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Diğer
Merhabalar, sizlere birkaç sorum olacak. Bende bir dahon alarak aranıza katılmak istiyorum. Fakat hala hangisini alacağıma karar veremedim. Şehir merkezinde oturuyorum. Okulum şehrin baya dışında, dağlık bir alanda. Bana hem uzun yollarda kullanılabilecek, hem de zorlu yokuşları rahatlıkla çıkabilecek bir dahon lazım. Birde sağlam olmasını istiyorum. Modelleri araştırdım. Birçok dahon modeli benim bütçemi aşıyor. Bütçem 1200-2200 arası. Dahon Vybe D7 , Dahon Marinner D8 kafama yattı. Siz hangi modeli önerirsiniz? Birde İzmir de oturuyorum. İzmir de dahonun birkaç bayiliği var. Dahonun her bayiliği iyi midir? Sipariş ettiğiniz, önereceğiniz bir internet sitesi veya bayilik var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@Cyclistic (link) sana tavsiye ederim kadrosu çelik 8 vites bazı internet sitelerinde havale ile 2200₺ yada bu ürünü satan bir mağazaya gidip yüzyüze konuşup pazarlıkda yapabilirsin. Ben katlanır alsam dahon ilk tercihim bu ürünü olur çelik kadrolar sağlam oluyor.

(link)! veya (link)! bu iki siteden havale ile alabilirsin.

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
Arkadaşlar yeni bisikletim ile ilgili bir sorum daha olacak seleyi 6 ya ayarlıyorum ama bir süre sonra bakıyorum 8 e düşmüş.Sorunu nasıl çözerim.
Boy 1.82 sele boyu 6 da kullanmak istemem boyuma göre normal mi ?

myldzn

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Dahon
Dahon marinner d8 eco alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Bugün çevreden sürekli o fiyata bisiklet mi alınır çok para vermişsin tepkileri almama rağmen keyifle sürdüm. Kullandıkça da aldığım keyif artıyor. Çocukluğumda içimde kalan bisiklet özlemini gideriyorum resmen

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@myldzn hayırlı uğurlu olsun sağlıklı günlerde kullanın boş ver çevreyi sadece kendini dinle bizim toplum saçmalamakta master yapıyor bisikletin ederi o özelliklerine göre markasına göre o kadar ediyor gidip telefona 4000₺ 6000₺ verenler var deseydin ya ve her altı ayda telefon değiştiren toplumuz benim sağlık amaçlı aldığım faydalı araca mı buna bu kadar verilmez diyorsun ne konuştuğunu bilmiyorsun hadi naş naş yavrum de bakalım ne diyorlar sinirlendim yine :) bu tarz konuşup konuştuklarının da doğru olduğunu sanan insanlara tahammül edemiyorum artık. Sizede iyi pedallamalar diliyorum hocam

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
Bu çantayı kullanan var mı ? Ya da farklı önerisi olan.Aslında sırt çantasını bağlıyorum sıkıntı olmuyor ama

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
(link)

myldzn

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Dahon
@Ned Stark söyleyenler yakın arkadaş olunca o kadar büyük tepki verilmiyor neyse zaten takmıyorum ben zevkime bakıyorum artık yürüyüş yapmaz oldum her yere bisikletle gidiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ned Stark

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@myldzn Hayirli olsun, kazasiz belasiz surusler dilerim. Bu arada @Ned Stark dogru soylemis, telefona binlerce lira veren bir milletiz. Ugruna bobrek satmaya bile razi bir millet olduk. O odediginiz para hicbir sey. Keyifle kullanin.

Bu arada aramizda Mu D8 ya da D10 kullanan var mi? Daha once Mariner D8 kullanmistim ve sattigim icin pismanlik duygum tavan yapmis durumda. Ayni modeli almaktansa imkanim el verirse farkli model almak istiyorum. Siz ne diyorsunuz deger mi acaba bin lira fazla vermek?

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Mu d8 ile aranıza katıldım. Dış lastik tavsiyesi alabilirmiyim. Bu arada 2015 model jant uyumsuzluğu sorunu varmış diye duydum bilgisi olan varsa sevinirim

kilkenny

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Dahon
Doğru yer mi bilmiyorum ama benim bisikletin zinciri attı. Ben de takayım derken falan filan baya bi karıştırdım vites mevzularını. Ataşehir-Bostancı tarafından bisikleti tamir ettirip bakım yaptırabileceğim bir yer var mı? Mahalle arasında bir yere gitmek istemiyorum, güvenilir ve en azından katlanır bisikletin ne olduğunu bilen birisi olursa iyi olur.

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
Arkadaşlar gidon boyu nasıl olmalıdır.Sele boyu için bir çok yorum var ama gidon boyunu ne kadar yükseltmeliyiz sizce ?

Ttepe

Üye
Tepki
15
İsim
Tayyar
Bisiklet
Dahon
Merhaba herkese
Ben de Dahon MU D10 ile aranızdayım. Uzun arayışlar ve incelemeler sonucu bu modelde karar kıldım. Yaklaşık 50 km dir kullanmaktayım. Şimdilik beklentilerimi fazlasıyla karşılamakta.
Herkese kazasız sürüşler dilerim.

@fensinn

Bu çantanın ebatları sanki bagaj için biraz büyük.

Ayrıca ben şu çantanın siparişini verdim 15 güne muhtemelen gelir.
Gelince inceler paylaşırım.
Saygılar

(link)

@Ttepe @fensinn Bu da katlanır bir bisiklet üzerindeki duruşu.

Dosyalar

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar Dahon Mariner D8 imi (mango renkli) satmayı düşünüyorum. 20 kusur ay garantisi olup, mağazadakilerden tek farkı tozlu lastikleridir. Yanındada orjinal Dahon taşıma çantasını vereceğim (200 tl civarı olması lazım)
1750 tl düşünüyorum. Ancak Ankara da elden teslimi tercih ederim. Düşünen yada çevrenizde almak isteyenler varsa benimle iletişime geçebilirler

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Ttepe İlk kez katlanır bisiklet alanlar ben de dahil olmak üzere hemen bagaj üstü çanta almaya kalkıyor. Aslında pek ihtiyacınız yok. Özel bir durum yoksa eğer muhtemelen ihtiyaç duymayacağınız şeyler taşıyorsunuz yanınızda.
Örneğin dahon ve tern bisikletlerde özellikle zırhlı schwalbe lastikler oluyor. Benim ilk katlanırım vitesse d8'de de vardı. 800 km hiç patlamadı. En son sırf eğlencesine cam kırıkları üzerinden geçiyordum. Sattığım arkadaş da satana kadar patlamadı lastikleri hiç. Öyle zırhlı lastik takılı bir bisiklette yama, iç lastik ve pompaya ihtiyacınız olmayacak. En fazla hava basmak için bir benzin istasyonunda durursunuz.
Bunun dışındakiler için de ihtiyaç duyulan boyda bir sele altı çanta yeterli olur. Hem böylece yaklaşık 1 kg ağırlık yapan bagaj demirininden de kurtulabilirsiniz.