Dahon Kullanıcıları Kulübü

Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Dahoncuların (hatta marinercileri) sayısı baya artmaya başladı :) herkes nerelerde oturuyor kullanıyor ?

Scudo

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
dahon mariner arka jant, akort tutmuyor, yeni çift kat jant yapmak isterim, uygulayan oldu mu? Ördüren yada başka bir jant takan...sadece jant çemberimi değişir, göbektemi değişmeli yeni ördürürken?

tos0648

Üye
Tepki
116
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, mariner d8 için araç arkası taşıyıcı tavsiyesi olan var mı? Kullandığınız memnun olduğunuz ürün varsa tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bir de 28 jant bisikletim var o yüzden ikili taşıyıcı istiyorum. Araç corsa, bagaj ufak bir iki çanta vs koyunca katlanıra yer kalmıyor

dalyanus

Üye
Tepki
38
İsim
ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese merhaba,

isbike ile başlayan bisiklet maceram kısa süre sonra bu foruma üye olmakla, dahon mariner d8'i keşfetmekle devam etti. bu başlığı, başından sonuna okudum. bilgi paylaşan herkese teşekkürler.

bu haftasonu mariner d8 almaya karar verdim. şehir istanbul. resimlerden gördüğüm ve okuduğum kadarıyla 2019 modellerde arka reflektör kalkmış, lastikler de dahon markaya dönmüş. sanırım bu markanın patlama önleyici zırhı yok...şimdi sorular :)

1- alım için nereyi tavsiye edersiniz? pazarlığa kimler açıktır?
2- alırken neye dikkat etmeliyim?
3- ilk alırken ilave ne almam lazım? (yama seti, alyan seti, kask, çanta, matara....aklınıza ne gelirse)

şimdiden teşekkürler. yollarda görüşmek dileğiyle.

daredevıl

Üye
Tepki
52
İsim
Serkan
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@dalyanus 2019 mariner da fiyatlar yakın, bazen alışveriş sitelerinde indirim, kupon vs oluyor ama bana denk gelmedi . "Rack bag" çantayı öneririm; su itici özelliği olan, yanları açıldığında ufak çapta bir tur çantasına dönüşen, gerektiğinde askısı ile kolayca yanınıza alabileceğiniz, kalın ve kaliteli malzemeden üretilmiş bir çanta. Kendi adıma mataralıktan hoşlanmıyorum, zaten gereken herşeyi rack bag çanta içerisinde taşıyabiliyorum. "Front kargo basket" ve "front bag" de şık ancak rack bag çantadan sonra almak için bir gerekçe bulamadım. Ön ve arka lambaları ufak, silikon kayışlı, micro usb şarjlı olanlardan aldım. Alırken dikkat edecek fazla bir şeyi yok , çünkü kapalı kutusunda alıyorsanız kusursuz bir ürün teslim ediyorlar.

• Beğen
Tepkiler: dalyanus
Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@dalyanus
hocam bana yakın olmamasına rağmen, bakırköyde nihat bisikletten aldım. piyasada her yerde 3500 ken, nakit 2800, taksitli 3000tl fiyat vermişlerdi. Bence arayarak bi konuş iyiler baya :)
Ben şuan için resimdeki forte gt marka çanta aldım, birde aliexp ten çakarlı kırmızı stop lambası falan :)
204763

• Beğen
Tepkiler: dalyanus

nkucuk35

Üye
Tepki
25
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@dalyanus

Hayırlısı olsun Dahon iyi bir tercih olacaktır. Küçük bir tavsiye Peugeotun bu sene yeni katlanır modelleri çıkmış Dahonumu bakıma götürdüğümde gördüm çok güzel ve kaliteli görünüyordu. Schwalbe Kojak lastikli falandı. Katlama mekanizmaları dahona çok benziyor ve dahon gibi gidon içeri doğru katlanıyor. Çok hoşuma gitmişti. İsterseniz bir bakabilirsiniz. Fiyatı 1000₺ kadar aşağıdaydı.
Neyse tavsiyelerime geçeyim;
1-En önemlisi kilit hocam. Onguard U kilit kullanıyorum tavsiye ederim ekstra kablolu falan ön lastiği de korumaya alabiliyorsunuz. Bir de Stanley marka şifreli kablo kilit aldım yanımda onu taşıyorum kadro klipsi falan var. İkisini de N11den almıştım.
2-Arka bagaj çantası Vaude silkroad marka kullanıyorum. M yada L boy almanızı öneririm. S çok küçük gelir. L’nin açılır heybesi var ek olarak. Ben M boy kullanıyorum. Kibar ve kullanışlı. Ama şimdi bakıyorum da biraz pahalı geldi bana. Yine de tercih edilebilir.
3-Altın kural görünürlük. Decathlondan ikili çakarlı şarjlı küçük lambalardan kullanıyorum. Arka tarafta çok işime yarıyor. Fiyatı da uygun. Ön lambamı da oradan almıştım.
4- Kask; Bu konu hakkında çok fikrim yok. Bisikleti ilk aldığımda onu da decathlondan almıştım.

Dosyalar

Tepki
2
İsim
ömer faruk
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
hdf dahon suv d6 nasıldır? 2150tl değermi başka bisiklet tavsiyeniz varmıdır ve neden ? Teşekkürler.

Tepki
1
İsim
Caner
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Herkese selamlar, foruma yeni katıldım katlanır bisiklet almayı düşünüyorum ve 2. El garantili az kullanılmış bir mariner d8 arıyorum acelem yok. Ama ikinci el şişik gibi fiyatlar cazip olmazsa sıfır nakit alıcam. Yakın zamanda alan arkadaşlar nerden ve aldıkları fiyatları yazarlarsa sevinirim hem bana hem yeni alacaklara bir fikir olur. 2. El garantili, satan, gören olursa paylaşırsa bakabilirim. Genelde düz yolda kısa mesafe ara sıra sürücem. 1.5 yaşında oğlum var arkaya koltuk aksesuar alıp beraber de gezme niyetim var. Bir de çanta lazım olucak sanırım. Herkese şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Tepki
1
İsim
Caner
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Beşiktaş süperbike bisiklet 2800 peşin fiyat verdi, renk sarı ve yeşil var dedi. Sarı mango diye geçen, yeşil de fosforlu olan mı oluyor. Garantili faturalı binmeye hazır hale getirip vericek. Buna yönelicem fikirleriniz nedir

nkucuk35

Üye
Tepki
25
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese iyi günler..
Lastikleri kışa doğru değiştirmeyi düşünüyorum. Şu anda 1.60 var. 20X1.75 ile değiştirsem lastiklerin akış performansı azalır mı acaba. Yollar çok bozuk ve jantların ayarları sürekli bozuluyor. Konforu da artırmak istiyorum biraz. Schwalbe ya da continental düşünüyorum. Tavsiyelerinizi beklerim

ozgozer

Aktif Üye
Tepki
654
@Ozturkcaner
Ben de Nihat bisikletten aynı fiyata aldım. Eve gittiğimde arka jant fren yüzeyinde bir deformite olduğunu fark ettim. Geri götürdüğümde ikiletmediler, Aslı (distribütör) bisiklet ile görüşüp tekeri hemen değiştirdiler. Başka bir yer olsaydı benim çarptığımı iddia ederek üstlenmeyebilirdi. Nasıl ispatlarsınız ki? Bisikletçiye ilişkiniz bisikleti almakla bitmiyor, yeni başlıyor:) Sonra 2. Dahon’u da eşime Nihat Bisiklet’ten aldım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@daredevıl

Kızılinler dönüşü değil mi o :)

@oulouloul

Fiyat konusunda piyasa da bir anormallik var bu bisiklet için. Siz kaça aldınız ?

@Yugoslav1

Selamlar,

Taşımaz dostum. Beenim kilom 106. Arka jant tellerim ayar tutmuyor. Sürekli gevşiyor. Bütün mekanik birleşim noktaları aynı şekilde gevşiyor. Çok dikkatli kullanmak zorundayım. Frenler kilo nedeni ile çok zayıf kalıyor. Alırsın, üstüne binersin ama keyif alamazsın. Şahsi görüşümdür.

Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@ozgozer
görüntüsü var mı hocam elinizde ?

ozgozer

Aktif Üye
Tepki
654
@amatördahoncu
Janttaki deformiteyi soruyorsanız görüntüsü yok ama bisikletin bolca var:)