Dağlar taşlarla...

Mumi

Üye
Tepki
44
02:38 05.04.2006
Zamanım kısa,uykum bol,özet geçeceğim sadece...Bir gündü,unutulmayan,unutulmayacak olan diğerleri gibi. Gözüm yaşlı geride bıraktım,acaba,acaba diyorum,Gece,şimdi tam bu anda,çıkıp gitsem görmeye yine,kabul eder mi beni?

4 Nisan 2006
Gidilen KM: Önemi yok
Ortalama Nabız: Gereği yok
Harcanan kalori: Anlamı yok
Hafızaya kazınan kareler: Çok...

Bu aşkla bir başka gün daha ölmeden yaşamanın zamanı daha imiş,farkına varmamıştım. Öncelikle Özür diliyorum Sayın yetkililerden (asfalt yarıldı) Gerçekten isteyerek olmamıştı. Bir dağ keçisi olarak,evden çıkalı uzun süre olmadı ama,tırmalamaya başladığımda,arkamda ki çam ağaçları ve açan bahar çiçeklerini görmeme imkan 180li nabızlarda. Kimse bana ne "Bak dikkat et,kovalar!-Saldırır!" demedi.Ben dost canlısı biliyordum.Şehirdekiler öyle gözüküyordu en azından...

Değilmiş dost canlısı felan! Kırmızıyı görünce dik bakışını serdi objektife...Kuyruk salladı...Isırmayacaktı aslında. Son eve doğru yaklaştığımda,Bekçilerin rol değiştirdiğini gördüm.O ne bakıştı öyle??? Daha beterini görmemiştim,yaklaşmaya da korkuttu beni. Bir inekten beter. Nasılda çağlardı üzerinden geçtiğim bu güzel köprü...Dereköy bitiminde "Merhaba!" derdi her seferinde...Suskun şimdi. Gözlerim yaşlı baktım ona, "Nerdesin sen?" dedim.Cevap vermedi; Ardından,kendi adını koyduğum "FIRTINA TEPESİ"ne geldim.Vadide ki en yüksek 2. noktaya....Yorum yapamadım hiç,hiçte yapamayacağım; Vadiye indiğimde,önümde uzadı yol...Sağlı sollu..
Çağlayanı playback yaptım ruhumda ve Acımasızlığı Gördüm.

İnsanlığı....
"DURRRRRRRRRRR" diye bağırmak geldi içimden..Yapamadım...
Son kaybolan güzelliklerde;
Geriye doğru koşup bir dondurma daha yaptım;
Neydi?
Benim burada olmamı sağlayan neydi? Sen miydin?Yanında ki taş mıydı?Börtü müydü yanımdan geçen,böcük müydü?Ah be Aşk...
Tırmandırdın beni zirvelere;
Geri dönmeyi düşündüm tekrar,yolum gözlere daldı;
Başardım da...
Oradaydım....
Başladığım yerde...
Her başlangıcın bir sonu olduğu gibi,benimde "BAŞLANGICIM"dı bir başka gün için...
Özgür Yaşa,Hür Öl!
Pedallı Kalın...
Mumi 02:58 05.04.2006

Scudo

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Dağlar ile taşlar ile..
Şiirinle, resimlerinle..
Pedalındaki yüreğinle..
Kaskındaki ay yıldızın ile..
Coşturdun bizleri de..

Harika olmuş, ellerine sağlık..
Ride...Just Ride...Till Die.....

• Beğen
Tepkiler: Mumi

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ellerine sağlık
keyifli keyifli anlatım :)
güzel güzel fotolar ;)

• Beğen
Tepkiler: Mumi
T

Tuğrul

Misafir
Resimler o kadar güzel ki , küçültmeye kıyamadım.

Eline sağlık Mumi :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Seni görünce; etliekmeğin(net 1.90 boyunda olanları da üretiliyor artık) bisiklet ve espri genlerimizi herkesinkinden daha fazla uyardığına artık eminim.(böylece etliekmeğin, neden Kny/Tr’ de çok sündürülerek yapıldığının mucizesi, yarılmış asfalt fotondan sonra ortaya çıktı)::D

Eğer “ bisiklet” ve “espri” tutkusu dışında bir de “uyku saatlerimiz” birbiriyle uyuşsaymış "ironman.1” saygıdeğer babanıza “babalık” davası açacakmış. (Hocamıza saygımız sonsuz, ama iki kişi arasında bukadar ortak gen olur:eek: ) :rolleyes:

Belenbaşına tırmanırken senin rüzgar tüneline girip işi bedavaya getirmeye çalışan arabalar, inişte hızlarını azaltamayıp baraja uçmaya başlayınca, yetkililer baraj girişine bir levha koydular.. ;)

Kny/Tr belediyesi şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak için seni çevre yoluna çekecek yeni yollar yapmaya başladı:

Yine Kny/tr de yanlarından aşırı hızla geçtiğin mübarek:)rolleyes: ) çam ağaçları, senin rüzgarından oldukları yerde döne döne bak ne hale geldiler.

Mumi'nin resimleri adına teşekkürler.. :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yeter , yeter daha fazla Konya resmi koymayın lütfen. 4 sene üniversite için Meram da yaşadım. Doyamadım hiçbir şeyine. Şimdi maalesef İstanbul denen girdapta, ev olmayan eve kira vererek, şehir olmayan şehirde bisiklet ile spor yapmaya çalışarak ömrümü törpülüyorum.
Daha fazla, düzenli,geniş caddeli, bisiklet yolları olan ,yeşil Konya resmi koymayın ve binlerce kez keşke, keşke demekten kurtarın beni. ( diyorum ağlayan bir smile lazım diye foruma, tam yeri işte )
Kıymetini bilin Konya nın. :)

• Beğen
Tepkiler: sarrri

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ellerine sağlık mumi sana bişi soracam o kaska yıldızı spreyle boyamak için kalıbı nerden buldun acaba biraz aydınlatırmısın o konuda beni şimdiden saol

Mumi

Üye
Tepki
44
Efendim çok çok teşekkür ediyorum Herkeze :)
Tuğrul bey,Resimlere tolerans tanıdığınız içinde teşekkürler.

Yakında tüm hikayelerin toparladındığı bir site kuracağım inşallah.Başlangıçlarını forumdan "devamı buradan" diye bırakacağım,reklama girmez bizim pedallar :)

Sağ bileğim sakat,yinede acımıyor yüreğim gibi,yaralı pedalsızken..
Mirim,bilmez miyim havasını,sert rüzgarını Konyanın gözlerim yaşlıyken,
Değişemedim ah hiçbirşeye,Ne giderim ne kalabilirim bende bu aşk varken!...

@"1. İronman" ağabeyim,genetik bu,çekiyor kan kanı-can canı... Öyle böyle değil..

Efendime söyliyeyim,

Çağatay,Onu taslak şeklinde çıkardım,gerçekten güzel güzel uğraştırdı.. :) Taslağı kendin bulup kendin yapmak zorundasın. Yerinde olsam "KESİNLİKLE" boyamam,çünkü boya oradan atıyor mükemmel şekilde.O gördüğün 4. boyanış hali,ki sert kazalar sağolsun,artık darma duman şekilde.. :) Beyaz Plastik yada Mika bulabilirsen,kırmızı bir kask alıp ona yapıştır derim.Çok daha iyi olur.Hele hele benim gibi senede 10.000kmden fazla yol(bin şahit ister yol demeye..) yapıyorsan,gerçekten işin zor boya ile :)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Ya Çaça netten bul bir ay yıldız, bas kağıda, kes makasla işte sana şablon..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
hatta; oto aksesuarcılarda reflektör bantlar var.genişlerinden yeterince kırmızı alır fon olarak yapıştırırsın, üzerine şablondan beyaz reflektör bantla ay yıldız kesip yapıştırırsın. geceleri fener gibi olursun ;) darbe almadıkça da (düzgün yapıştırırsan) yağmurdan, tozdan etkilenmez...

mumi'den özür dilerim, konuyu dağıttık, öze dönersek sevinir, mumi'nin paylaşımlarının devamını beklerim ;)

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Super bir doga ziyafeti yasadik sayende! Tesekkurler Mumi!
Sevgili ironman.1 abimin de diger konularda bahsettigi gibi gercekten de fotograflarin bilinmeyen ya da cok dikkat cekmeyen bolumlerini ortaya cikarmayi cok seviyorum:) Gelelim yorumlara:

Ilk fotografta Karayolu yetkilisi amcalar (bakmislar Mumi yollari MTB yaris alanina cevirmis) onlar da ufak bir katki yapmak istemisler ve kamyonun arkasinda kum tepesi seklinde onun icin kucuk bir atlama rampasi hazirlamislar:) Fakat Mumi hem atlayip hem de fotograf cekemeyecegi icin o ani fotograflayamamis (atlamistir gibime geliyor:) ) :pp :)

Ustten 4.fotografta da o kedinin bakisinin pek koruma amacli oldugunu sanmiyorum:)Zira biraz dikkatli bakarsaniz kedinin birkac metre arkasinda Kangal Kopegine benzeyen yari aslan boyutlarinda bir kopek yatmakta:) Kedinin, tirsim tirsim tirstigindan dolayi o sekli aldigini tahmin ediyorum:)

Veeeeeeeee de son olarak yine ustten 12.fotograftaki GÖL`de yazan `AŞK` yazisi da dikkatimden kacmadi:)

Siz Anadolu`nun en guzel koselerinden birinde zamaninizi spora,bisiklete,dogaya ayirirken ben de burda testlerden bogulmus bir anda sizin fotograflariniza dalip bir seyler cikarmaya ugrasiyorum, keyif de aliyorum:):):)

Sevgiler,Saygilar
Tugberk:)

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
şiirsel anlatım..
süper resimler..

ehh daha ne diyelim..

pedalınıza kuvvet..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Genel manada resimlerden anladığım o ki; "Mumi'nin dediğini yapın, yaptığını yapmayın" :eek: deniyor..

(yani kimsenin freni, Mumi'nin hızına yetmez demek istiyor, arkadan çarpmak ta suç zaten...:D )

Eeeee Mumi, bir de Abi ne zaman beraber gitcez diyorsun.. Senin arkandan giden zaten kafanın arkasındaki trafik işaretini görünce hemen durur ve yolunu değiştirir.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.