Dağ mı yol mu almalıyım ?

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@Halil EROĞLU

Dostum City Bike ler pamuktan mı yapılıyor?Bak ben senin dediğini yaptım.Üstüne üstlük düz maşa dahi aldım.Ama hala tam performans aldığımdan emin değilim.

Scudo

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@Lütfü Ekşioğlu

bu yazıyı dikkate al derim ;)

samsunda bisiklet sürülecek yerler genelde düzayak. evin denizden yukarılardaysa, eve dönerken rahat ederim diye mtb alacaksan alma. bence yol al. yok olmadı şehir bisikleti al.

kadro geometrisi olarak çok rahat ettirir seni inan.

samsundan alacaksan iyice parçalarını araştırmadan ve pazarlık yapmadan sakın alma. şehirdışı alternatifinde var unutma. samsundaki bisikletçiler genelde çok kazıkçı ve yalancıdır. kadro boyunu, donanım özelliklerini, farklılıklarını falan dükkana satın almak için girmeden öğren ve git.

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Ekşioğlu

streç ali

Üye
Tepki
5
İsim
ALİ Ş.
kardeşim senin alacagın bisiklet mtb :) ben bir mtb ciyim ve de gayet memnunum. mtb yi tavsiye ederim . . .:)

grkmkara55

Üye
Tepki
0
@Lütfü Ekşioğlu Banada mantıklı geliyor fakat şuana kadar hep mtb kullandım.Bir defada olsa şehir bisikletinde pedal atmadım o yüzden tedirginim :) Ama zaten amacı şehirde kullanım banada ugun peki bana önerebileceğiniz bir model varmı şehirde nakitte 500 geçmezse iyi olur ;)

grkmkara55

Üye
Tepki
0
@Halil EROĞLU Abi ben şuanki bisikletim kadro olarak ağır falan kullanımını beğenmediğim için vites fren tüm olarak değiştirdim kollar shimano ef-51 yaptım frenleri alinyum yaptım yine shimano dişliyi shimano arttırıcılar falan hepsini değiştim aynakoluda hala memnun değilim ;) O yüzden yeni bisiklet almaya karar verdim nerdeyse biri bisiklet parası gitti hala memnun olamadım bu nedenle parça yükseltme olayı yapmayacağım ..

grkmkara55

Üye
Tepki
0
Gökhan abinin dediği gibi kadro geometrisi olayı banada mantıklı geliyor sonuçta şehirde kullanıma göre yapılıyor oda bana uygun ama kafamda şehir için model yok ..

grkmkara55

Üye
Tepki
0
Kararım carraro 904 prizma ..Şehir modellerine bakarken gözüme çarptı ve çok hosuma gitti yorumlarınız nelerdir ve ortalama ağırlık ne kadardır tam istediğim tarzda bir şehir bisikleti bayıldım resmen ..:)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Salcano 21 vr ile carraro 904 prizma karşılaştırmasını yapmıştık bir arkadaşımız için.Şunu söyleyeyim Salcano'nun malzeme kalitesi daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: grkmkara55

grkmkara55

Üye
Tepki
0
@Lütfü Ekşioğlu

Teşekkürler galiba salcano daha iyi ama sonuçta aynı ayarda bisikletler aralarında dağlar kadar fark yok birazda göze hitap etmesi gerekir 904 prizma 12-13 kg falanmış galiba bence gayet uygun ama salcanoda güzel samsunda ikisindede bayi-servis sıkıntısı olmadığı için deneyerek bğenerek almayı planlıyorum ama 904 prizma daha çok hoşuma gitti..

Tepki
1
Öncelikle bisiklet seçimi oturduğun şehrin yollarıyla doğrudan ilintilidir. benim oturduğum yerde yamalı olmayan doğru düzgün asfalt yok. Birde bende kilo var. Bu yüzden dağ bisikletine biniyorum.Gayette memnunum.Sende bu özelliklere bakmalısın bence. Ama ng650 için kesinlikle v frenlisini öneririm disk frenlisini kesinlikle alma bence.