Dağ bisikletiyle 91.1 km/h yaptım?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Anlık gaza gelişle Mudanya inişinde Fx 7.1'le 84.9 km/h hızı gördüm. İniş esnasında jant telinin biri kırıldı ve sonrasında yaptığım gereksiz haraketten dolayı çok pişman oldum.

Bu seviyedeki hızlarla yapılacak kaza muhtemelen öldürür, öldürmezse de süründürür..

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Scudo

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
91.1 km/h yapmak yokuş çok dikse elbette mümkün . Yer çekimi formülü =kütle x yer çekimi ivmesi olarak hatırlarsak sizin bu rekorunuzu destekler fakat o hızdaki rüzgar direncini hesaba katarsak iş değişir. Sırtınız dümdüz olsa bile vücudunuza etki eden rüzgar 91.1 km/h hız yapmanızı zorlaştıracaktır lakin yokuş yukarı çıktığınız vites oranlarından kondisyonlu ve güçlü olduğunuz anlaşılıyor bu durum da 91 km/h sürat yapmanızı ispatlayabilir fakat ben 70 km/h civarını görmüş olduğunuz kanısındayım

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@MAERKEK
evet hocam sizinle aynı fikirdeyim metrobüsle gezerken aklıma geldi programı başka bir hız ölçerle beraber aynı anda açarak kullandım sonuç 20 km/H civarı fazla gösterebiliyordu bazen. oda max hız yazan özet yerde. düşük dişli oranları ve düşük kadans ile düzde 35 yapan biriyim. olası 91 km/h yaptığım yeri 4 veya 10 molada çıkıyorum kilodan dolayı. Ayrıca 2 ayrı iniş birinci inişi hız kaybetmeden frensiz geçerseniz ikinci inişde 70 km/h olası kuvvetli ihtimal. Bugün denedim 58 km/h gösterdi. İyi kaptıramadım :)

• Beğen

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
@Chunkorfly enerjinin fazla olmasi hizi etkilemiyorsa neyi etkiliyor ya bos konusmayin az otede oynayin ugrasacak halim kalmadi az kitap okuyun

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
arkadaşlar takılmayin bukadar bu hız olayına hız her zaman için felaket getirir , canınızı riske atmaya değmez , sağlıcakla kalın , esen kalın
bu arada yokus aşşağı yol bisikletimle 74/75 kmh gördüm gerçekmi bilemem ama daha sonra o hızlara hiç çıkmadım :harika:

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@-Skynet- Evet hocam 1.000 tl ceza yersek aleme ibret oluruz :)
@ahlaksız - Hız istesemde yapamıyorum hocam :) kazara bişeyler yapmışız :)
@ilker.prime - gps sinyal kesilip geri gelmesi ve bu sırada dengesiz bi hesap yapması mantıklı
@alicangul29 - güvenilirlik yazılımlara göre değişebiliyormuş hocam test yaptım :(
@Emre Özhan - 52 kiloda 67km/h güzel rakam. sonuçta zayıflık=bisiklet sürümünde rahatlık. Bu arada sizin kilonuzun iki katından 2 kilo fazlam var :)
@CmlCLK - gpos in farklı yazılımlarla farklı sonuçlar verdiği maalesef dediğiniz gibi
@SerkanEriş -hocam gözlerim irade dışı ağlamaya başladığı için öyle gibi geldi. 28-30 sene önce yarış bisikletimle o süratlere çıkmışlığım var. sonnu hüsrandı gerçi :( Siteye video atılabiliyorsa yeniden denerim.
@Chunkorfly - Hocam sizin yorumunuz tamamen kafamı karıştırdı. Şöyle söyliyim aynı yükseklikten yere farklı kiloda iki cisim atsak ikiside yere aynı andamı düşecek ???
@Murat Cömez - Aynen hocam katılıyorum :)
@hamlet2006 - Ağırlığın bayır aşağı hız kazandırması konusunda size katılıyorum. Chunkorfly nikli arkadaşın dedikleri kafamı karıştırdı biraz.
@Eray Gündoğdu - Aynen hocam bu konuyu açana kadar GPS hızlarına güvenen biriydim.
@Pabioo - 67 km/h mantıklı bir rakam bence. ama sizin çıktığınız hızdada bir taş değse pek farkımız kalmaz sanırım :)
@GagarinlerinYuri - aynen hocam size katılıyorum. kilolarımızda birbirine yakın yanılmıyorsam. Pisiklet Süren Adam+Çanta=GagarinlerinYuri+2 :)
@Mhmm@ Dün akşam 2. inişimi videoya çekmiştim tekerlerden hızlanınca elektrikli motor sesi geliyor :) gerçi bu sefer 58 km yaptım
@Guanzo45 Lastik o kadar fark ediyormu ?
@Afyon35 Katılıyorum.
@muskulpessent . hız ve kadans sensörü olmayan sistemleri dikkate almamak doğru. Ama bayır aşağı kadansdan daha fazla sürat yapmıyormu sizce bisiklet ??? yani 91 değilde 65-70 km/h yapsa bisiklet ölçüm hatası desek. 70 km için ön 42 arka 14 ile yaklaşık 190 kadans çevirmem gerekki benim için imkansız bacaklarım 63 cm
@Alp Tigin Tengrikut - katılıyorum hocam 85 km ciddi bir rakam kilonuz kaç ?
@ysnakblt - aynen hocam

zaman boldu yazıverdim. iyi forumlar

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mhmm@ tanıtım linki varmı hoam ipbike kullancaktım açtım kapatamadım :)

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
İniş ve tırmanış ilk yokuş denemem olduğu için tırmanış yerlerde
Screenshot_20181225-130910.jpg

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pisiklet Süren
Hız sınırı bisikletler için şehir içinde 30, şehirler arası 45 km.
En iyi halli olarak şehirler arası yolda olduğunuzu farzedersek 45km/sa aşmamanız gerekir.
26/10/2018 değişiklikleri ile hız sınır ihlallerinde hız sınırını 90kmlere geçtiğiniz için %50'den fazla ihlalden ötürü 1002 TL ödemek zorundasınız. :D
Ülkenin sevdiğim ender güzel yanlarından biriside her kuralın katı bir şekilde uygulatmaya dayanmaması. :) Lakin yinede dikkatli olmak gerek,daha geçende kaldırımda bisiklet süren vatandaşa para cezası geldiğini gördük. :)

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@-Skynet- Kaldırımdaki bisiklet süren arkadaşa üzüldüm. Ama bazen gerçekten kaldırıma girmek gerekebiliyor. Bazen sağlar park üstüne park oluyor. Cezayı hatırlamak lazım :(
@Mhmm@ orda 64.1 km/h mi yazıyor. ??

luganis

Üye
Tepki
13
Bu hiz hiz imkansiz. Garmin cihazlar bile hizi varsa sensörden yoksa gps datasi ile belirler. Gps datasi hiz icin degil gidilen rotayı kaydetmek icindir. Bu nedenle telefonlardan elde edilen datalar cok guvenilir degildir. Anladigim kadariyla hiz sensorunuz yok.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Pisiklet Süren Adam

İniş yaptığım dönemde 97 kg civarıydım şimdi de 95-96 arasıyım. Boy 1,88

Mobese 82 km/h olarak uyarı yazmıştı. Endomondo ve Runtastic arasında 1 km/h fark vardı.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnişteki hızlanma ağırlıkla direk orantılı. Karbon yol bisikletimde (7.5 kg) rüzgar arkadansa inişte 52-11 i 140 kadansta çevirdiğimde 82 km/s hıza kadar çıkabiliyorum. Bikepacking yüklü gravelim (35kg) pedal çevirmeden anında 70'leri görüyor frenleme yapmasam dur durağı yok gidiyor. 100 km/s görmüşlüğüm var aptal cesareti.

Ama aşırı hız öldürür...

• Beğen
Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@efe14 yoo marifet olarak değilde şaşkınlık olarak değerlendirmiş tim ben konuyu.
@Alp Tigin Tengrikut hocam sen ciddi ciddi o süratlere çıkmışsın o zaman demek MTB lerde belirli yol şartlarında hızlılar. Yanlız düzde 20 ile 30 arası gidebiliyorum ben
@Ziya On Road 7.5 kg 52-11 140 kadans 82 km/s bu değerler müthiş boy ve kilonuz kaç hocam?

• Beğen

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti

savaszengi

Üye
Tepki
69
80 den sonra nefes almak zorlaşıyor. gerçekten 90 a çıktıysanız o hızda enfes almakta zorlanmanız gerekir.

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Afyon35
Doğru söyleyin AUDI mi B.M.W. miydi o???:hihi::D