Dag bisikletine tt bar??

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
merhabalar, boyle bir dusuncem var ilk olarak internette bir sitede gormustum ama ertelmistim, simdi icimde kalan sey yeniden aciga cikti, sizce boyle bir sey yapmak nasil olur, ayrica hidrolik disk uyumlu tt fren lever (turkcesini bilmiyorum) mevcut mu?? oyle daha hos gozukuyor

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Siz en iyisi bir barend alın.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
sahine ferrari direksiyonu takmak gibi bisey. sahsi fikrim son derece mantiksiz.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Gorunus istegim yok rahat olsun istiyorum, barend ile bu rahatligi saglayabilir miyim bilmiyorum

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@Arda_7

Dağ bisikletine, sürekli olarak "kamyon" ve "şahin" gibi benzetmeler yapmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
TT BAR çok güzel bir ekipman ama dag bisikletine hoş olacağını sanmıyorum. Sürüşü kolaylaştıracak bir ürün ama dag bisikletine pek yaramaz. Tasarlanma amacını aşar. Ama olmaz değil zevkler ve renkler tartışılmaz..[emoji2]

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Berk Ilgar

TT barının rahat olduğuna emin misiniz? Size tavsiyem; önce iki sandalyeyi karşılıklı yerleştirin, birine oturun, diğerine de kollarınızı koyun (TT pozisyonunda: paralel ve aralarında yaklaşık 5cm olacak şekilde). Birkaç dakika içinde ne kadar rahat olduğunu görürsünüz...

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
TT BAR aslen sürücüyü rahatlatmak için değil, aerodinamiklik kazanmak için tasarlanır.
konfor amaçlı arayışınız var ise kelebek gidonlara bakmanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@ismail eren
Kelebek gidonlari begenmedim, anladim tt bar iptal, peki barend denmis, bu nasil bir urun, bizim kucuklugumuzde boynuz dedigimiz yapinin daha kucuk hali gibi geldi bana

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Berk Ilgar

Kelebek gidonlar aslında çok rahat ve bir sürü tutuş şekli olan gidonlardır. Uzun mesafelerde sürücünün işini kolaylaştırır. Aradığınız rahatlıksa kelebek gidonları tavsiye ederim. Barent denilen olay evet bizim eskiden bildigimiz boynuz. Kelebek gidonda boynuz tutuşu da var!..[emoji106][emoji2]

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Berk Ilgar

mtb'ye kelebek gidon takmadan önce 1'den fazla kez düşünmelisiniz şehir için'de faydadan çok zarar verebilir.M

1. Aerodinamik'ten ziyade uzun tur'da rahatlık amaçlandığı için rüzgara karşı mukavemeti fazladır.
2. Tutuş durumunuzu bozmadan vites ve frenlere ulaşmak mümkün değildir.

Kollarınız yoruluyor ise gidon boğazı fazla uzun olabilir veya kısa olabilir ? veya gidon fazla uzun veya kısa olabilir ? Kadro boyu yanlış olabilir ? veya uzun süre ara verip bisiklet kullanıyorsanız vücut alışma sürecini geçemiyor dur. Kısacası sorunu bisiklette aramak yerine kendinize yönelin

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
barend deneyecegim gibi duruyor, arkadasin kelebek gidonunu denemistim begenmedim, herkese tesekkurler

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
aerobar almistim aliexpress'ten uymadi sattim

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bence velo barendli elcik al veya bi barend tak elciğine ben bisikletimi alırken üzerinde gelmişti velo küçümsemiştim sonradan öğrendim çok rahat ve kaliteli bir elcikmiş.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Onur O.

mtb bisikleti her zaman hantal ve ağır olarak görüyorlar. kaliteli mtb lerin farkını bilseler öyle demezlerdi.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Deneyen olmuş ama o bisikletin üzerinde 2.0, 2.10 veya 2.25 lastik olduğu sürece bir işe yaramaz.

http://fcdn.mtbr.com/attachments/xc-racing-training/810711d1372108577-aero-bars-forward-facing-bar-ends-29-xc-bike-image.jpg

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
(link)

Birkaç yıldır bunu kullanıyorum, bana oldukça rahat geliyor. Barend kısmında kollarım bir derece daha açık iken daha rahat nefes alıyorum. TT'de görebildiğim kadarıyla kollar oldukça dar bir pozisyonda duruyor, en azından benim gibiler için (100 kg :) ) nefes almak daha güç olur gibi geliyor.

Ama sonuçta farklı bir biniş pozisyonu, belki de senin vücut yapına ve biniş şekline muhteşem uygundur aero bar. Belki denemek için şöyle ucuz bir modelle başlayabilirsin :

(link)