Dağ bisikleti tavsiyeleri

Tepki
17
Merhaba,

500TL bütçem var malum öğrenciyim ekonomik tarzda beni çok yormayacak bir dağ bisikleti arıyorum 1 günde epey yol ve engebeli yol gitceğimden dağ bisikleti daha iyi olur diye düşündüm..Şimdiden teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sezon sonu olduğu için Salcano igmanı 500 tl ye bulabilirsin.ben bulmuştum ama ng 303 sd alacağım için almadım. güzel bir bisiklet ayrıca hidrolik frenleri var.sadece aldıktan sonra 30 tl ye jelli sele kılıfı almanı tavsiye ederim uzun yolda sele biraz rahatsızlık verebiliyor ;)

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
bende mağazaları dolaş derim çok alternatif sunarlar sana. sezon bitiyor çok uygun bişey bulursun bence o paraya.

yasin emre erdoğan

Aktif Üye
Tepki
92
whistle 1054 v de olabilir,anladığım kadarıyla istanbulda oturuyorsunuz.sirkeci tarafına gidip bir piyasaya bakmakta fayda var,illaki güzel birşey düşer...

Tepki
17
Küçüklükten gelen beğendiğim bisikleti alma mantığı oluştuğu için pek özellik bir bilgim yok o yüzden siz bilgili yaşıtlarım ya da abilerimden bilgi alarak en sağlıklı düşünceyi oluşturup bir bisiklet almak istiyorum.Bisiklet yerlerini dolaşmak güzel fikir işte ama bilgi olmayınca biraz zor oluyor :)

Tepki
10
Dağ bisikleti alacağım diyorsunuz iyi güzelde nasıl bir dağ bisikleti istiyorsunuz daha karar verememişsiniz arazi'de sürmek istiyor musunuz?Sadece yolda mı süreceksiniz?Ormanda çamurda mı gezecekseniz?Bunları kafanızda oluşturduktan sonra bir bisiklet alırsanız daha uygun olur mesela devamlı arazide kullanıcak biriyseniz sabit kadrouku bir bisikleti sevmeme şanşınız var ama sadece yolda kullanacaksanız alacağınız bir sabit kadrolu bisikletteki arazi lastikleri ve ön amortisörü ile sizi yormaktan başka bişi yapmaz.Ne alacağınızını belirledikten sonra birazda bilgi edinerek size uygun bisikleti alırsanız ve uzun süre başını ağırmaz.

• Beğen
Tepkiler: kdr_cbnoglu
Tepki
17
whistle 1054v alacağım sanırım 1-2 ilgili yazıdan sonra sanırsam bisikleti sevdirdiler :D bütcemi az bir şey aşıyor içimede sindi görünüşü falan..gitceğim yollar genellikle engebeli yerler ama yazlıkta ise yol düzlüğündede rahat etmem lazım..

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
Sedona 721 741 kron xc1000 ikinci el olarak bu tür bisikletler olabilir. sıfır olarakta salcano astro igman olabilir...

Tepki
17
Kafam iyicene karıştı her yeni post atan farklı bir marka belirtiyor. :/
sedona igman ile Whistle 1053v arasında kaldım (yine görünüşe aldanıyorum sanırsam :/)

Tepki
17
sedona igman mı Whistle 1053v mi ? 1 haftaya alıcam başka bir tercihte sunabilirsiniz fiyat aralığı fazla olmasın :)

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
bisiklet alırken bakmamız gereken bir kaç şey var
1)insanların markaya duyduğu güven ve memnuniyeti
2)ağırlığı
3)ekipmanı (amortisör vites sistemi vs.)
4)görüntüsü ve içinize sinmesi
5)rahatlığı (bisikletçide deneyip görmeniz tavsiye edilir :))

Umarım yardımcı olmuşumdur. Kafanız hala karışıksa forumda biraz daha dolaşın derim :D marka sorarsanız sedona öneririm :)

Tepki
17
Büyük bir ihtimalle igman alacağım okuduğum kadarıyla tek sorunu sanırsam arka arttırıcı ve vites kolunun çevirmeli olmasıymış.

Tepki
0
Ben de igmanla astro arasında kaldım. Kimilerinin disk frenden memnun olmadığını görüyorum igmanın fren sistemi sorun çıkarır mı? Astronun amortisörü de kilitlenebiliyor mu? 21-24 olması dışında igman ve astronun vites modelleri arasında önemli farklar var mı? Şehir dışında pek kullanmıycam, hidrolik disk freninden dolayı igman almaya değer mi sizce? Pek teknik bilgim olmadığı için karar veremedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Ortaç

Aktif Üye
Tepki
59
bende whistle miwok 1053v alın kullananlar çok memnun görüntü olarak da çok hoş

mekonizma

Üye
Tepki
9
bnde 500 lira civarına yeni bir bisiklet bakıyorum bnce o fiyata sedona kron veya whistle bulabilirsin