Dağ bisikleti önerisi istiyorum.

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
Herkese merhaba, iyi forumlar.

Birçok konuya mesaj attım, araştırma yaptım ama bir türlü karar veremedim. Temmuzda yaklaşık 9-10 kişi gezi turu yapıcaz, ama henüz bi bisiklet seçemedim. aklımda iki model var, birisi CARRARO CRP 710 26 jant hd arka vites deore on attirici ve vites kolu acera. Diğeri ise WHİSTLE WİMOK 1522 26 jant hd arka ve ön attırıcı shimano altus vites kolu da altus. Attırıcıların altus olması beni biraz düşündürdü açıkcası. Eğer altus bi sorun çıkarmazsa whistle yi alıcam.
Sizce ne yapmalıyım, bu ikisinden birini mi alıyım, yoksa önereceginiz gidondan kilitli 26 jant hd 1600 tl'yi geçmeyen bir bisiklet var mı.
Yardımcı olursanız sevinirim,
Şimdiden teşekkürler. :)

Scudo

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ensar.. 2.el düşünüomusun kardeşim

• Beğen
Tepkiler: caesar

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@ERSN PK Yok düşünmüyorum, ilk bisikletim olacagı için sorun çıkartsın istemiyorum. Pek güvenemiyorum açıkcası ikinci ele.

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
aklında bulunsun yinede almayı düşündüğün iki bisiklettende üstün bi model sıfırı şu anda 1800 falan bende xc1000 kullanıcısıyım tavsiye ederim..

• Beğen
Tepkiler: Ensar..

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@turkkeyp Aslında bana iyi geldi, arka attırıcı deore, ön attırıcı ve vites kolu acera ama sorun çıkarmaz gibi geliyo. Fiyatı da uygun. Carraronun renkleri zaten tam istediğim gibi mat renkler. Crp 710 alabilirim. Ufak bi ayrıntı çarptı gözüme sadece bir tane suluk takma yeri var, genelde iki tane oluyo ama sorun değil. :)

@turkkeyp Küçüklüğümden beri traktör kullanıp dedeme tarla işlerinde yardım ederim. Köyde çok zaman geçiriyorum ve doğayı çok seviyorum. Köyümüz dört dağ ile çevrili olup kırsal alanı çok olab bölge. Bende o dağlarda, kırsal alanlarda gezmek istiyorum. :) Zaten 3-4 senedir motocross'a da merak salmış durumdayım.

• Beğen
Tepkiler: eyupaltindal

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
@Ensar.. Sende bendensin o zaman. Dağ taş gezmek gibisi yok. Traktör ayrı bir zevk zaten.

Evet tek suluk yeri var.

• Beğen

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@turkkeyp Aynen öyle. :) Benim bir kısaltmam var hatta bununla ilgili. mtb dağ bisikleti demek ama ben onu Motosiklet Traktör Bisiklet olarak yorumladım kendimce. Bu üçünden vazgeçemem, gerçi motosiklet hiç kullanmadım ama, yine de seviyorum. İki teker ayrı bi mutluluk. :)

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Eğer iki bisiklet arasında kaldıysan Carraro CRP 710 diyorun, Whistle'da iyi fakat değiştirici vb. carraro kadar iyi değil. Whistle'nin artısı kadrosunun çok iyi ve sağlam olmasıdır. Carraro'nun değiştiriciler ön planda. Ben whistle'lerin kadrolarını çok seviyorum, üçgenimsi yapısını vs. ama ben alacak olsaydım büyük ihtimal crp 710 tercih ederdim. Karar senin içine hangisi siniyorsa onu al, en doğru seçimin bu olacaktır.

• Beğen
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Sedona ve Giant dolar kuru 1.40 bu fırsatı kaçırma derim. KTM markası da super..

• Beğen

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Ghost'lara da bir bak derim, kadrosu, işçiliği gayet tatminkar, arge çalışmalarına ciddi emek harcayan bir firma.

• Beğen
Tepki
37
İsim
Mustafa
Bisiklet
Carraro
Ocak ayinda crp 710 aldim Pesin 1250tl ye. Ogun bugundur dag patika asfalt surekli gezdim. Hicbir sikinti yasamadim. Tek sorun bnm ki 2014 modeli ustunde cst 1.91 lastik var. Bu haftasonu maxxis overdrive excel 2.00 alip takicam. Senin alacagin 2015 modeli ise ustunde michelin country race'r 2.10 vardir. Suluk sorun olmasin. Aliexpress te ekstra suluk vb. Icin baglanti aparatlari var. 3usd civarinda fiyatlari. Aldim 1haftaya kadar elimde olacak. Istersen fotolarini da paylasabilirim sonra. Crp 710 mevcut donanimlari ile emsallerine oranla fiyat olarak en uygunu. Bnde almadan once cok arastrdim. Smdi iyiki almisim diorum. Tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: eyupaltindal

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@İzmirlioğlu
@zgnclskn
@Adem Kaya
@Osman Tuğrul
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
ghost modellerine baktım pek içime sinmedi, uygun fiyatlı buluyorum ama ya ön değiştirici tourney ya da arka altus, üst modelleri iyi onlarda bana pahalı geliyo. Giant ve KTM modellerine bakmamıştım onlara da bakıyım ama büyük ihtimalle kararım carraro crp 710'dan yana olacak. Ama Ankara'da ki carraro satan bayilerde crp 710 yok. Böyle bi durumda İstanbul'dan alsam nasıl bakımını yaptırıcam?

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Ensar.. dostum kesinlikle carraro. Ama yukarıda @ERSN PK nin de bahsettiği gibi temiz bir ikinci el daha iyi olur gibi. 2014 iyi bir ikinci el bulursan hiç affetme hemen al derim. Aman aman bir masraf çıkarmaz temiz bulursan.

(link) bu ilana bakabilirsiniz. Daha çok var ilan. Sağlam bisiklet var içinde. Bir araştır derim.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Vites grubu olarak Altus-Acera gibi çok yakın gruplar arasındaki farkların çok hissedilmeyeceği söyleniyor genelde. Deore falan olunca biraz daha hissedilir bir fark olabilir tabi. Kadro olaraksa Whistle da Ghost gibi 7005 kullanmış. Carraro kötüdür demiyorum elbet ama bisikleti bayaca zorlayacakmışsın gibi hissettim ve bisiklet seçimindeki kadroya mı donanıma mı daha fazla önem vereceğin tercihi sana kalmış sonuçta :) Kullanım eğilimlerine göre kadro kalitesinin bir tık yukarıda oluşu da önem arz edebilir. Üzerine geliştirme yapılabilecek biraz daha iyi bir kadro seçip, ilerleyen vakitte ihtiyaca göre donanım yükseltmek de pek çok bisiklet sever tarafından tercih edilebilen bir yol.

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@caesar Nakit olmadığı için taksitle almayı düşünüyorum, hem bu yüzden sıfırlara bakıyorum hem de ilk bisikletim olacagı için sıfır istiyorum, ilk bisikletimi ilk ben kullanmış oluyum diyorum yani. :) öneriniz için teşekkür ederim yine de dikkate alıp bakıcam. :)

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
@Ensar..

Genç arkadaşımızın bu hissiyatını anlıyorum açıkçası, ilk bisikletin yeri başkadır sonuçta, taksit konusu haricinde de sıfır istenmesi doğal diye düşünüyorum ;)

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
@zgnclskn Evet carraro modelinin arka değiştiricisi deore olduğu için bi tık önde. whistlenin kadrosunu çok beğendim, rengide hoşuma gitti ama altus sistemli ve buna rağmen pahalı.Eee mtb alıp zorlamayan var mıdır bilemem. :) Haliyle tabi dağa taşa vurucaz kendimizi ama hoplayıp zıplamam tabi, bu yüzden carraronun kadrosu yeterli olur gibi geliyo. Bu yüzden donanımı daha çok göz önünde bulundurarak değerlendirme yapıyorum. :) belki de alacağım bu bisiklet benim geçiş bisikletim olur, biraz alıstıktan sonra full deore sistemli iyi bir mtb ye geçebilirim. :)
Teşekkür ederim.