Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

Watts Per Kilo

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
Ege
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lütfen sadece Strava kaydı olanlar yazsın :D Yoksa konu “ZİYAAAAAA” diye devam edecek

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu işi mtb ler ile uzun idmanlar yapan pro bisikletcilere lafım yok ortalamaları yüksektir.

Ama forum ahalisinden mtb ile 30-35km ortalama yapacak biri yoktur boşuna kasmayın.

Şehir biskletiyle bile zorlar

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.032
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@ErayHayta2304
Hız sayar yok kamera da yok . X2-00 ile çekeyim dersem bir şey belli olmaz. Mart ayının ortalarından beri düzenli bir şekilde sürüyorum . Bazen yüksek hız denemeleri yaparım bazen uzun gidiyorum diye kendimi zorlamam. Ramazanda ara verdim 1 ay onun dışında 4 aydır hiç durmadım. Son 1 ayiçinde yaptığım km . Şunu da ekleyim . 50 kiloyum?
Screenshot_2018-07-14-23-10-39.jpg

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar 44-11'le bence 65-70 civarları yapılabilir, tabi çok çok çok ciddi eğim ve rüzgara karşı iyi pozisyon almak gerekir. Ben 42-14 ile henüz 60'ı göremedim 2 yıldır. Bugün 50 yaptım, 14 yerine 11 olsa 60'ı yakalardım.

@Mehmet Nejat Karahan
Hocam muhtemelen kimse düz yolu kastetmiyordur, düz yol konusuna gelince 40 yapılabilir ama en fazla 25-30 saniye korunabilir acemi bir kullanıcı için.

Bence forumun büyük bir bölümü bu başlıkta yokuş aşağıdan bahsediyor, dağ bisikletiyle düz yolda 60-70-80 yapan varsa ki buna arkadan gelen rüzgarda dahil helal olsun diyorum.

Bu arada düz yolda 60-70-80 yapabilmek için arkadan 100 kilometre hız ile gelen bir fırtına falan olması lazım, zaten kimsenin öyle birşey iddia ettiğini düşünmüyorum.

B

BF Okuru

Misafir
@ayberkatakan95 ispatlayın görelim yok 80 yaptım felan herkez bısey yazıyor !?

bana burda dağ bısıkletı ile 65 yaptıgını vıdeo ıle kanıtlayan olursa ona fınlandıya dan bısıklet hedıyesı gonderıcem ne ıstıyorsa hodrı meydan ...

B

BF Okuru

Misafir
@furkanbr
Kalori kısmında sorun mu var acaba hocam? 1:06:58 gibi bir sürede 1471 kalori yakmak çok anormal geldi. Ben tempolu sürerken 1 saatte 500 kalori yakıyorum diye hesaplıyordum. Acaba benim hesap yanlışmı, 15-20 arası değişen ortalamayla 3 saat sürüp düz 1500 kalori yaktım diye hesapladım bugün.

B

BF Okuru

Misafir
@KitapSever 60-70-80 yapan olursa ona fınlandıya dan hedıye gondericem yemın bıllah söz verıyorum ama ıspat edıcek burda bıze video çekıp.. bol keseden atma yok. bu aksam yapıştırdım sello ya ınerken cok yuklenmedım ama bastım bıraz bızım leppavaara da en fazla 45 50 fln gördum altımda full karbon whıte RR kullanıyorum

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@KitapSever

Yanlis bilmiyorsam uygulamalar arasinda kalori hesap yontemlerinden dolayi farklar olusabiliyor , saatim 1200 kalori civarlarinda hesplamisti mesela , birde 3 saatlik surusunuzdeki ortalama nabziniz neydi ? Onun da erkisi vardir diye dusunuyorum bu surusteki ortalama nabzim 171 bpm di mesela

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@ErayHayta2304Tartismaya sondan dahil oldum ama yokus asagi sayiliyor mu[emoji2]

B

BF Okuru

Misafir
@furkanbr mazallah kardesım canına sağlıgına zarar gelmesın bosver sakın deneme.. duz yolda bana bu km yı yapan video cekıp yollasın kendıne güvenen varsa!

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@furkanbr@TatanQa_trHocam ne profesyonelim nede yol kullaniyoeum mumkun yani bence

B

BF Okuru

Misafir
@furkanbr
Kondisyonum fena sayılmaz ama kısa dik yokuşlarda 42-22 ile çıkmaya çalıştığımda zor nefes alıyordum. 22-22 ile çıksam beni yavaşlatıyordu bende kısa dik yokuşlarda nabzı sona alıp 27 küsür hızlarla çıkıyordum. Tabi yokuş 100-130 metre falandır.

Ama 500 ile 1471 arasında çok uçuk farklar var, sanırım 500 çok çok az benim için. Normal sürüşlerde saatte kaç kalori yakıyorsunuz peki?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@KitapSeverEn son orta nabizli ornegim bu mesela , 144 bpm ortalama nabizla tamamlamisim okula gidis yolum , 3. Kategori bir tirmanis iceriyor ama ne kadar etkiler kaloriyi emin degilim