Dağ bisikleti için çamurluk

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
peki bunlar tam koruma sağlıyor mu? Yani zahiren bakınca benim bisiklettekilerle aynı gözüküyorlar ama benimkiler hem önden hem arkadan suyu üstüme başıma sıçratıyorlar...

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bu çeşit çamurluklar tam koruma sağlamıyor maalesef.
Şehir bisikletleri için olanlardan kullanmalısınız. Ön tekerleğin en az çeyreğini, arkanın ise yarısını kapatan olmalı.
Hatta paça denen çamurluk sonundaki geniş plastik parça olan modelleri de şidetle tavsiye ederim.

Benim bisikletteki modellerden alın, olmadı iş görmüyor derseniz ben sizden alırım onları.

(link)

öner yıldırım

Aktif Üye
Tepki
15
Bu çamurluklar için ne çeşit bağlantı noktasına sahip olmak gerekiyor? dişli, kalın dağ bisikleti lastiklere uyanı var mıdır? Teşekkürler.

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
Çetin abi linkini verdiğin satıcı benim bisikleti aldığım yer:) Dün aradım ben onu telefonda bu çamurluk için o da lastiği inceltmemis lazım şaseye silme olur iyi olmaz gibi bişeyler dedi bana. Olmadı ben bi yanına gideyim onun bir abimizin bisikletinde bundan var onun lastikler 2 onda olmuş diye söyleyim.Bakalım sonuç ne olacak...

cumartesi günü performans bisiklete gittim ve çetin abinin söylediği çamurluktan aldım.Biz hiç kalın lastiğe takmadık dediler abi taktırdım ben hatta ön maşada çamurluk için yer yoktu sağolsun onu da bir şekilde halletiler.Benim tekerler 2,1 ve dişli çamurluk tam silme oldu hatta dişlerin bir kısmı çok hafif dışarda kalıyor ama ben sıkıntı olacağını sanmıyorum.Şimdi artık tek yapmam gereken yağmurun yağmasını beklemek:) Artık olmaz ise de mecbur lastiği biraz inceltecem.Yağmur yağdığı zaman son durumu yine burdan yazarım arkadaşlar.

Evet akadaşlar çamurluğumu bir kaç kez test etme şansin oldu ve sonuç gayet başarili.tam koruma sağliyor yani.ben gayet memnunum.çamurluk takmayi düşünen arkadaşlar düşünmeden bu çamurluklari taktirabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaslar;

Dag bisikletinde lastigi tam olarak kaplayacak çamurluklar niçin kullanilmiyor, yada kullanan varda bizmi göremiyoruz?

Çamurluklara baktim ama hiçbir internet sitesinde tam olarak lastikleri kaplayacak çamurluklar bulamadim.

Dag bisikletine uygun sehir-tur bisikleti çamurluklari vb çamurluklar uygun degilmi arkadaslar?

Yardim edenlere simdiden tesekkür ederim :)

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Sks longboard tipindeki çamurluklardanmı bahsediyonuz?

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Bence çünkü görüntüsünü bozuyor hele birde mtb'ye arka bagaj taktıranlar var, hiç sorma

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
şu tip çamurluk hiç fena gözükmüyor hem sizi hem kadroyu koruyabilir gibi duruyor.kullanan var mı hiç bu forumda
(link)

Y.Genç

Üye
Tepki
82
İsim
Yasin Genç
Bisiklet
Bisan
Daha çok şehirde kullandığımdan tam çamurluk kullanıyorum. Çok ağır olmamakla birlikte arazide de bir sıkıntı yaşamadım.
Çok teknik bir kullanımınız yoksa sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.
Özellikle arka çamurluk son kısımdan bir miktar daha kesilip kısaltılabilir.
Geçen hafta çantayı çıkardım. Yalnızca sepetle daha hafif oldu.
Bağlantılar bir fikir verir umarım. Bisan XTY 5600 diye aratırsanız biraz daha detaylı fotoğraf bulabilirsiniz.
Jantın çiftini 25 TL ye aldım.

tx6000.jpg

Tepki
1
İsim
Selim
Bisiklet
Salcano
Sebebi aslında dağda çamur ser olup çamurluk ile teker arasına giriyor buda 10 km de bir temizleme gerektiriyor aslına görüntüyü de bozuyor

darkbmx

Üye
Tepki
63
Önümüzdeki günlerde ülkemizi yağmur bekliyor dağ bisikletlerinizde kullandığınız çamurlukları ve resimlerini paylaşabilir misiniz? Yeni çamurluk alacak dağ bisikletli arkadaşlara da faydası bulunur. Öncelikle bana!!!

lizardcr

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Bisiklet sürmeye yeni başladım. Bisiklet almadan önce de iyi kötü araştırıp aldım. Sonra da bu işi sürdürmek adına ilk yılım kondisyonu geliştirmekle geçsin diyerek (her gün şehir içi 10 km yapıyorum en az) Salcano Insomnia bisiklet satın aldım ve tekerleri de değiştirmedim (mtb, continental 2.2). Velhasıl artık İstanbul'da yağmurlar başladı ve işe giderken otobüse para vermektense bisikletle gitmeyi planlıyorum. Bisiklete önce bir çamurluk alayım diye düşündüm. Baktım ki fayda etmeyecek yağmurluktan başka çözüm olmayacak tabii. Ama şimdilik çamurluk. O yüzden şu çamurluğun ne derece tekerden gelecek suyu engelleyebileceği hakkında bir bilgisi olan var mıdır? dilerim link paylaşmak yasak değildir: (link)

soru cevap kısmından öğrendiğim kadarıyla arka çamurluk genişliği 5.5 santim. Tekerin kendi kalınlığı da 5.5 santim. Çamurluğu en kötü oldukça tekere yakın tutarak engelleyebileceğimi düşünsem de yine de deneyimli kişilere sorayım dedim

Teşekkürler, iyi forumlar

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
MTB için kullandığınız ve memnun olduğunuz çamurluk seti tavsiyesi alabilir miyim? uçuk fiyatlı olmasın :)

Tepki
3
İsim
Ender
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben dağ bisikletimi çamurluksuz kullanıyorum ama çamura girdimi bütün çamurlar bana geliyo bisikletim Bianchi Aspid 49 Öneriniz varsa önerirseniz sevinirim :) Fazla Maliyetli Olmasın Lütfen :D