Dag bisikleti icin asfalt lastigi

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
http://img.tapatalk.com/d/14/02/17/yte5uguj.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/02/17/2ypa8u9a.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/02/17/zusa6aga.jpg

Bunlar da benim yol lastikleri. Rubena cobra 1,9.

Dün gece çok uzun uğraşlar sonucunda takabildim. :D

Gerçekten race kingleri çıkarmak işkence gibiydi.

İç lastikleri değiştirmedim. Aynıları duruyor.

Kullanım açısından ; İvmelenmek kolay oldu , yol tutuşu arttı ve fren mesafesi azaldı.

Bence racekingi asfaltta kullananlar değiştirsin.

Scudo

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
Evet arkadaşlar, bugün Starbike.com sitesinden Schwalbe Marathon Plus Tour 26x1.75 (47-559) wire SmartGuard lastiklerimin siparişini vermiş bulunmaktayım, umarım kısa zamanda ve sorunsuzca elimde olur, süreçle ilgili bilgi paylaşımında bulunmaya devam edeceğim.

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
26.02.2014 itibariyle Almanya'dan yurtdışı edilme işlemi gerçekleştirildi ve buradan sonra takibi ptt.gov.tr üzerinden devam ettireceğim.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Merhaba Herkese;

Ben de (link) dış lastikten almak istiyorum bir arkadaşımla beraber. Merida TFS 500 ve 70D modellerinde gelen jantlarda kullanacağız, 1.5'' mi yoksa 1.95'' mi tavsiye edersiniz? Ya da sizin öneriniz ne olur?

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
@Eray I

Ben henüz yol lastiği kullanmadım, ancak okuduğum ve edindiğim bilgiye göre 1.5 ile daha fazla hız yapabilirsin, 2.0 ya da 1.95 ile daha güvenli, konforlu yolculuk edebilirsin.
Ben de bu ikilem arasında kalarak 1.75 i tercih ettim, ne yardan ne serden yani :)

• Beğen
Tepkiler: Tyler

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Lastik kalından inceye doğru giderse sürtünme azaldığı için hız artar. Yüksek performans 1.10,1.15 mtb asfalt dış lastikleri bile var. Uzun turla beraber ağır yüklü eşya taşıyacaksanız 1,95 uygun olabilir. 10 kg yük için 1.50-1,75 uygundur. Daha hafif kullanımlar için bence performans amaçlı ince lastikte takılabilir.İhtiyacınıza göre seçiminizi yaparsınız.

• Beğen
Tepkiler: Tyler

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
CST den bir çift slick lastik alıp kullanabilirsiniz, birçok çeşidi var. Fiyat-Performans olarak işinizi görebilecek en iyi lastiklerden biridir..

Tepki
9
Bisiklet
Whistle
bugün itibariyle yeni lastiklerim gelmiş bulunmakta eskiler 26. 195 yeniler ise maxsis 26. 175 yol lastikleri
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
Gule gule kullanin Tercan Bey

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

esaderen

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
acaba cstnin bu modeli nasıldır arkadaşlar almayı düşünüyorum performans açısından nasıl olur
(link)

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
maxxis detonator e bakabilirsin. ben kullanıyorum. akıcılığından memnunum fakat hamuru çok yumuşak. havasını çok şişirince sorun yok ama havası indimi patlama ihtimali yüksek. yol tutuşu,hafiflik konusunda iyi. 26x1.50

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
10.03.2014 te ürünleri teslim aldım arkadaşlar, alırken gümrük kontrol hizmeti için PTT ye 3,60TL ödedim. Ürünler siparişten sonra 17 günde elime geçmiş oldu.
Deneyimlerimi de paylaşırım, iyi sürüşler herkese.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Baştan dağ almamak lazımdı tabi ağır oluyorlar biraz bizde yaptık o hatayi alındı madem 1.50 lastik mecbur artık 1.75 üstü lastikle gitmez asfalta yapışır yere yorgunluğunla kalırsın

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@mustafa genç

Aslında bende tam tersini düşünüyorum, burada yol pek iyi değil, iyiki amortisörlü birşey almışım dedim hatta çift amortisörlüler nasıldır diye düşünüyorum bile :) Gerçi buradaki arkadaşım alma demişti ki forumda da benzer konular mevcut. Aldığım bisikletten memnunum eğer devam edersem daha iyi bir marka ve model ile devam edeceğim.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Ön Amortisör ü asfaltta açma pedala uyguladığın gücü amortisör emer hele orta amortisör de varsa boşa pedal cevir dur yorar insanı hem ağır olur O bisiklet ler orta amortisör lü bisiketler tepe inişleri içindir iyileri çok pahalıdır mahalle aralarında kullanılanlari var bide 400 tl civarı ve 20 kg orta amortisörün iyi olduğu bilinir mahalle aralarında bizde öyle biliyorduk ama değilmiş ağırlık başka birşey değil