Cyclocross tan yarışçı kuzenine benzeme tripleri

Eren Çalışkan

Alter ego
Tepki
363
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Trek
Herkes kadronun salcano olmasından dert yanmış bence asıl problem kullanılan parçaların replika olması, bu kompanentlere aliexpress pinarellosu fena gitmezdi aslında salcano bu füzyonun yanında fazla kaliteli kalmış. Pinarello, ritchey, reynolds, sram derken birleşmiş milletler gibi bisiklet olurdu.

Scudo

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hemşehrim selamlar. Bir sene olmuş ama bu konuyu yeni gördüm.
Olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak istiyorum. Neden salcanoyu parçalayıp kullanılmaz hale getirdin yahu?
Dağa taşa, her yere sokabileceğin gül gibi bisikletini, narin bir asfalt bisikletine çevirmeye çalışman bence doğru değil.
Daha en baştan ucuz yollu alü bir endürans kadro edinmen, topladığın parçaları onun üzerinde birleştirmen ve iki bisiklet sahibi olman gerekirdi.
Kim bilir ne kadar zamandır bisikletini süremiyorsun, sinir yapmış azıcık ;) Eğer çok geç değilse, Salcano'nu eski haline getirmeni dilerim.
Yeni parçalarla yeni bisikleti böylece daha sakin, aceleye getirmeden toplarsın. Hem belki içine daha çok siner o zaman. 🧿 👍
Selamlar hemşehrim, öncelikle sağlasın, güzel yorumların için.. 😃👍 Yorumlarımda söz ettim, belki okumuşsunuzdur, anlatmaya çalıştım ama madem hemşeriyiz, onun hatrına binaten sana da açıklayayım. Ben cyclocross tan yol bisikletine geçişi iliklerine kadar yaşamak istiyorum. Amacım buydu. Bisiklete başlarken 98 küsür kiloydum, şu an 90 küsürüm.. Şimdi bu kilo ile başlamışken ve kondisyon da yokken, yol bisikletine geçemezdim. Geçsem de ne gidon boğazı, ne arka ve orta göbek ne de lastikler, bunu kaldıramazdı. Şimdi bile bir yol bisikleti için fazla ağırım ancak en azından bisiklet üzerinde kadroya, lastiğe, frene, zincire ya da dişlilere asılmamayı öğrendim. Bir de kazancım şu oldu, bisiklete eklediğim şeylerin örneğin karbon gidonun ya da kilitli pedalın mevzusunu daha iyi idrak etmiş oldum. Keşke sizin kadar iyi niyetli olsalar da şu kadro ya da firmaya, ben de kadrodan kurtulmak için şafak sayıyor zorunda bırakmasam kendimi ama öte taraftan da karbon kadro nedir onun tecrübesini de tatmak istiyorum. Özetle bu bidiklet benim ve vücudum için bir kondisyon, bilgi toplama aracı oldu. Şu anda çok daha iyi, bisiklet farkındalığım oluştu.. Kazancım bu
Herkes kadronun salcano olmasından dert yanmış bence asıl problem kullanılan parçaların replika olması, bu kompanentlere aliexpress pinarellosu fena gitmezdi aslında salcano bu füzyonun yanında fazla kaliteli kalmış. Pinarello, ritchey, reynolds, sram derken birleşmiş milletler gibi bisiklet olurdu.
Hee yani orjinal karbon kadrolar anavatanlarında üretiliyordu, hatta yarışlarda dümdüz kaymak asfaltta, 55-65 kg sürücülerle, IMG-20220113-WA0013.jpgIMG-20220113-WA0014.jpgIMG-20220113-WA0019.jpgkaza yapmadıkları halde altlarında çatlayan karbon jantlar ya da kırılan karbon kadrolar o kadar şahaneydiler ki o yüzden pro yarışma ve organizasyonlarda hayal kırıklığının tek sebebi yarış heyecanıydı, değil mi 🤣 size nispet yapayım da kadro aliexp üzerinden muhtemel tercihlerim arasında.. Bir bakın, belki orjinal ile arasındaki 9 farkı takır takır sayarsınız..

Eren Çalışkan

Alter ego
Tepki
363
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Trek
Siz sanıyorsunuz ki ben kadroyu orjinalinden stickerlarına bakıp ayırt ediyorum, durum pek öyle değil binen kişiden ayırt etmesi çok daha kolay. Forumda ne pinarello, trek, colnago sahipleri var ben hiçbirinin nispet yaptığını görmedim bazı şeyleri parayla satın alamıyorsunuz.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar hemşehrim, öncelikle sağlasın, güzel yorumların için.. 😃👍 Yorumlarımda söz ettim, belki okumuşsunuzdur, anlatmaya çalıştım ama madem hemşeriyiz, onun hatrına binaten sana da açıklayayım. Ben cyclocross tan yol bisikletine geçişi iliklerine kadar yaşamak istiyorum. Amacım buydu. Bisiklete başlarken 98 küsür kiloydum, şu an 90 küsürüm.. Şimdi bu kilo ile başlamışken ve kondisyon da yokken, yol bisikletine geçemezdim. Geçsem de ne gidon boğazı, ne arka ve orta göbek ne de lastikler, bunu kaldıramazdı. Şimdi bile bir yol bisikleti için fazla ağırım ancak en azından bisiklet üzerinde kadroya, lastiğe, frene, zincire ya da dişlilere asılmamayı öğrendim. Bir de kazancım şu oldu, bisiklete eklediğim şeylerin örneğin karbon gidonun ya da kilitli pedalın mevzusunu daha iyi idrak etmiş oldum. Keşke sizin kadar iyi niyetli olsalar da şu kadro ya da firmaya, ben de kadrodan kurtulmak için şafak sayıyor zorunda bırakmasam kendimi ama öte taraftan da karbon kadro nedir onun tecrübesini de tatmak istiyorum. Özetle bu bidiklet benim ve vücudum için bir kondisyon, bilgi toplama aracı oldu. Şu anda çok daha iyi, bisiklet farkındalığım oluştu.. Kazancım bu

Hee yani orjinal karbon kadrolar anavatanlarında üretiliyordu, hatta yarışlarda dümdüz kaymak asfaltta, 55-65 kg sürücülerle, 282492 dosyayı görüntüle282493 dosyayı görüntüle282494 dosyayı görüntülekaza yapmadıkları halde altlarında çatlayan karbon jantlar ya da kırılan karbon kadrolar o kadar şahaneydiler ki o yüzden pro yarışma ve organizasyonlarda hayal kırıklığının tek sebebi yarış heyecanıydı, değil mi 🤣 size nispet yapayım da kadro aliexp üzerinden muhtemel tercihlerim arasında.. Bir bakın, belki orjinal ile arasındaki 9 farkı takır takır sayarsınız..
Pinarello'nun dogma serisinde kullandığı karbon Boeing uçakları yapımında kullanılan karbon. Bu aliexpress markasıda mı aynı karbonu kullanıyor acaba? Şayet öyleyse gönlü zengin bir satıcı herhalde amme hizmeti yapıyor herkes pinarello sahiplensin diye 😂

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siz sanıyorsunuz ki ben kadroyu orjinalinden stickerlarına bakıp ayırt ediyorum, durum pek öyle değil binen kişiden ayırt etmesi çok daha kolay. Forumda ne pinarello, trek, colnago sahipleri var ben hiçbirinin nispet yaptığını görmedim bazı şeyleri parayla satın alamıyorsunuz.
Bence siz yanlış yere kafayı takmışsınız. Etrafınıza bakın, telefonunuza, televizyonunuza, ayakkabınıza, buzdolabınıza.. Örneğin hangi Nike mağazasında satılan Nike ve 1000 Türk lirasına yakın bedel ödeyip sahip olduğunuz ayakkabının etiketinde MADE in usa gördünüz? Ya da hiç gördünüz mü? Çin malı ama hiç de Çin malı fiyatına satılmıyor.. Taiwan malları kalite, ona lafım yok.. Size evimde kullandığımız ama anavatan üretimi olmayan 10 dan fazla ürün listesi sunabilirim. Hepsi de Çin malı.. Neyse ki konu bu olsun istemem başlığa ithafen. Gelelim sizin konuya giriş üslubunza.. Siz ki bir güzel dalganızı geçecek, aşağılayıcı kelime diziminizi tarafımca sineye çekecekmişim gibi konuşacaksınız ve ben de bu tarzınıza aynen bile değil, daha nazik şekilde karşılama yapacağım, sonra da diyeceksiniz ki bazı şeyler parayla satın alınmıyor.. Size onurlu yaşayan ve konuşan insan ödülü mü vermek lazım? Hani gören de öyleymişsiniz sanacak. Neyse, para mevzusu olsaydı, şu aralar 200 bin tl leri aşan bisikletler girmeye başladı piyasaya ve öyle bir bisiklet alırdım, alırdık, her birimize sadece renk opsiyonunu seçmek kalırdı.. Ama malesef öyle değil.. Kısacası hor görmek yerine amacıma ulaşma sürecimin konusu hakkında konuşmanızı bekliyordum ama son iki mesajınızdan bunun namümkün olduğuna yemin etmeliyim. En başında cyclocross alıp, 2-3 resim atıp konuyu kapatır, aradan zaman geçer, yeni karbon yol bisikletim diye başka bir konu açıp yine 2-3 resim atar konuyu kapatırdım. Burası forum.. Bilmem farkında mısınız? Sizin gibi 1-2 tip daha çıktı önceki entry lerde, anca çamur atmaya, sineklemeye, laf sokmaya giriyor.. Ama sizi de anlıyorum.. Varoluş amaçları farklı oluyor insanların..
Pinarello'nun dogma serisinde kullandığı karbon Boeing uçakları yapımında kullanılan karbon. Bu aliexpress markasıda mı aynı karbonu kullanıyor acaba? Şayet öyleyse gönlü zengin bir satıcı herhalde amme hizmeti yapıyor herkes pinarello sahiplensin diye 😂
Ben anlamadım? Öyle bir girmişsiniz ki sanki pinarello boinge de karbon malzeme yapıyor 🤣 tam tersi mümkün ama.. Neyse, aynı kişi trek için de ürün örnekleri attı bana.. Şimdi sizde para var ve trek alacaksınız, buyrun.. Çakma trekler ama orijinali +5 bin dolar, ama size göre almak gerekiyorsa öyle almalı.. Doğru.. Bir de merak ediyorum, trek ya da pinarello nun basın danışmanının, ceosunun, reklam ya da ürün departmanından kimseler yok mu bizim kadroların çakmasını satıyorlar diye soracak? Bence şöyle yapalım, siz alın orj ben alayım bu ürünlerden. Bakalım hangimizinki önce kırılacak 😅 bu arada bu üretici, siz dalganızı geçerken Avrupa standartları etiketini de ürünlere eklemekle meşgul 🤭 IMG-20220114-WA0003.jpgIMG-20220114-WA0004.jpgIMG-20220114-WA0002.jpg

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim anlamadığım bir özentiniz yoksa üzerinde niye Trek yazan çakma kadro alıyorsunuz. Çin de kendi markası basılı efsane kadrolar yapan firmalar var. Herhangi bir marka kaygınız yoksa alın onlardan birisini kimseyle de uğraşmamış olursunuz. Haaa derseniz siz verin 5000 dolar ben vereyim 1000 dolar o da Trek bu da Trek o zaman derler adama orada dur Tirrek.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence siz yanlış yere kafayı takmışsınız. Etrafınıza bakın, telefonunuza, televizyonunuza, ayakkabınıza, buzdolabınıza.. Örneğin hangi Nike mağazasında satılan Nike ve 1000 Türk lirasına yakın bedel ödeyip sahip olduğunuz ayakkabının etiketinde MADE in usa gördünüz? Ya da hiç gördünüz mü? Çin malı ama hiç de Çin malı fiyatına satılmıyor.. Taiwan malları kalite, ona lafım yok.. Size evimde kullandığımız ama anavatan üretimi olmayan 10 dan fazla ürün listesi sunabilirim. Hepsi de Çin malı.. Neyse ki konu bu olsun istemem başlığa ithafen. Gelelim sizin konuya giriş üslubunza.. Siz ki bir güzel dalganızı geçecek, aşağılayıcı kelime diziminizi tarafımca sineye çekecekmişim gibi konuşacaksınız ve ben de bu tarzınıza aynen bile değil, daha nazik şekilde karşılama yapacağım, sonra da diyeceksiniz ki bazı şeyler parayla satın alınmıyor.. Size onurlu yaşayan ve konuşan insan ödülü mü vermek lazım? Hani gören de öyleymişsiniz sanacak. Neyse, para mevzusu olsaydı, şu aralar 200 bin tl leri aşan bisikletler girmeye başladı piyasaya ve öyle bir bisiklet alırdım, alırdık, her birimize sadece renk opsiyonunu seçmek kalırdı.. Ama malesef öyle değil.. Kısacası hor görmek yerine amacıma ulaşma sürecimin konusu hakkında konuşmanızı bekliyordum ama son iki mesajınızdan bunun namümkün olduğuna yemin etmeliyim. En başında cyclocross alıp, 2-3 resim atıp konuyu kapatır, aradan zaman geçer, yeni karbon yol bisikletim diye başka bir konu açıp yine 2-3 resim atar konuyu kapatırdım. Burası forum.. Bilmem farkında mısınız? Sizin gibi 1-2 tip daha çıktı önceki entry lerde, anca çamur atmaya, sineklemeye, laf sokmaya giriyor.. Ama sizi de anlıyorum.. Varoluş amaçları farklı oluyor insanların..

Ben anlamadım? Öyle bir girmişsiniz ki sanki pinarello boinge de karbon malzeme yapıyor 🤣 tam tersi mümkün ama.. Neyse, aynı kişi trek için de ürün örnekleri attı bana.. Şimdi sizde para var ve trek alacaksınız, buyrun.. Çakma trekler ama orijinali +5 bin dolar, ama size göre almak gerekiyorsa öyle almalı.. Doğru.. Bir de merak ediyorum, trek ya da pinarello nun basın danışmanının, ceosunun, reklam ya da ürün departmanından kimseler yok mu bizim kadroların çakmasını satıyorlar diye soracak? Bence şöyle yapalım, siz alın orj ben alayım bu ürünlerden. Bakalım hangimizinki önce kırılacak 😅 bu arada bu üretici, siz dalganızı geçerken Avrupa standartları etiketini de ürünlere eklemekle meşgul 🤭 282495 dosyayı görüntüle282496 dosyayı görüntüle282497 dosyayı görüntüle
ilk önce yazılanları anlayarak okumaya çalışırsanız daha kolay anlaşabiliriz. Ben pinarello, boeing yapımında kullanılan karbonun aynısını kullandığını yazdım ama siz ne anladınız hayret.. Avrupa standartları etiketleride eminim yaptığı Trek, Pinarello kadroları gibi sahtedir. Neyse size iyi forumlar.. :)

Eren Çalışkan

Alter ego
Tepki
363
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Trek

Ben anlamadım? Öyle bir girmişsiniz ki sanki pinarello boinge de karbon malzeme yapıyor 🤣 tam tersi mümkün ama.. Neyse, aynı kişi trek için de ürün örnekleri attı bana.. Şimdi sizde para var ve trek alacaksınız, buyrun.. Çakma trekler ama orijinali +5 bin dolar, ama size göre almak gerekiyorsa öyle almalı.. Doğru.. Bir de merak ediyorum, trek ya da pinarello nun basın danışmanının, ceosunun, reklam ya da ürün departmanından kimseler yok mu bizim kadroların çakmasını satıyorlar diye soracak? Bence şöyle yapalım, siz alın orj ben alayım bu ürünlerden. Bakalım hangimizinki önce kırılacak 😅 bu arada bu üretici, siz dalganızı geçerken Avrupa standartları etiketini de ürünlere eklemekle meşgul 🤭 282495 dosyayı görüntüle282496 dosyayı görüntüle282497 dosyayı görüntüle
Kimseyi hor gördüğümü düşünmüyorum haddimede değil, sizden konunuza girerken kırmızı halıyla karşılama da beklemiyorum. Kimse size neden salcanoya biniyorsunuz da dememiş, neden bu hale getirdin demiş kaldıki salcano kötü bir üreticide değil. Keşke olduğu gibi bıraksaydın diyenlere bile enteresan tepkiler vermişsiniz. Aliexpress'ten çakma trek, pinarello kovalayanda ben değilim varoluş amacı farklı olan şekilci neden ben oluyorum? Ben bunlara bineceğime paşalar gibi yerli bisiklete binerim.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa Çin'de üretilme sebebi işçi maliyetinin ucuz olması. Örneğini verdiğiniz Nike ayakkabı modelleri "anavatanı"nda tasarlanır ve uzak doğu ülkelerinde üretilir. Kalitesi de tasarlandığı şekildedir. Bu tarz ucuza aldığınız "Tirrek, Pinarellioğlu Dohma" tarzı çakma kadroların kalitesi belirsizdir. Belirsizlikler üzerine doğan bisikletin üstünde tedirgin halde dolaşmayı severseniz orasını bilemem. Yukarıda zaten açıklamışlar ama herhalde otobüste veya metrobüste okuyorsunuz yazılanları.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim anlamadığım bir özentiniz yoksa üzerinde niye Trek yazan çakma kadro alıyorsunuz. Çin de kendi markası basılı efsane kadrolar yapan firmalar var. Herhangi bir marka kaygınız yoksa alın onlardan birisini kimseyle de uğraşmamış olursunuz. Haaa derseniz siz verin 5000 dolar ben vereyim 1000 dolar o da Trek bu da Trek o zaman derler adama orada dur Tirrek.
Öncelikle başka konuda da bu resimleri paylaşmıştım ve alelade bir satıcıdan kadro alacak halim yok. Araştırıp bakıyorum, ne alınabilir diye.. Adam bana örnek resimler attı.. Dilerseniz size de örnek resimleri özelden atarım. Malum, Türkiye deki sitelerde 15/20 yıllık karbon kadroları +15 binden satışa başlıyorlar.. Geçmişi, mazisi nedir, nasıldır bilemiyoruz. Şimdi öyle bir kadro mu almak lazım? Ya da orjinal diye bildiğimiz ama uzakdoğuda üretilen, belki de trrek diye latife ettiğiniz adamın elinden çıkan kadroyu 45 bin tl ye almak daha mı akıllıca? 😅 Bu nim marka takıntım yok. Aynı kadroları isimsiz olarak da üretiyorlar.. Ben karbon kadro alacağım, burası kesin. Ama az para vermeyeceğim. 45/50 bin orada o kadar para gömeceğime neden 10bin TL ye böyle bir kadro denenmesin? Onlarca adam yorum bırakmış resimli.. Her biri de memnun. Şimdi ne yapmalı? Salaklık ya da dalgaya alınacak kadar aptalca bir şey mi aliexp mağazasında dünyanın 158 ülkesine ihracatı olan bir ülkeden karbon bir kadro almak?
@SerdarCYCoo2Bursa Çin'de üretilme sebebi işçi maliyetinin ucuz olması. Örneğini verdiğiniz Nike ayakkabı modelleri "anavatanı"nda tasarlanır ve uzak doğu ülkelerinde üretilir. Kalitesi de tasarlandığı şekildedir. Bu tarz ucuza aldığınız "Tirrek, Pinarellioğlu Dohma" tarzı çakma kadroların kalitesi belirsizdir. Belirsizlikler üzerine doğan bisikletin üstünde tedirgin halde dolaşmayı severseniz orasını bilemem. Yukarıda zaten açıklamışlar ama herhalde otobüste veya metrobüste okuyorsunuz yazılanları.
Ben sizin derdinizi hala çözemedim 😅 yani konuya girişiniz, üslubunuz afedersiniz ama resmen dalga geçmek ve aşağılamak üzerine.. Sizin dediğinizi neden dinleyeyim ki? Mesela var mı karbon kadro deneyiminiz? Altınızda karbon kadro eskittiniz mi? Ya da sadece sizin için de konuşmuyorum yukarıda laçka ve nobran tavırlarla yorum yazma gayretinde ya da laf sokma laf yetiştirme derdine neden girersiniz ki? Ya da karbon kompenenet aldınız mı? Ne aldınız? Karbon örüm boyu, örüm yönü, kullanılan yapıştırıcının niteliği, 800 /1K/2k örüm mü? Reçine donma süresi... Bu konuları araştırdınız mı? Zamanında ABS bir opsiyondu otomobiller için. Şimdi? Ya da led far.. Falan filan.. Artık karbon kadro ya da ekipmanlar yurt dışında, her yerde her zaman ulaşılabilen şeyler haline geldi. Türkiye de yokluğunu çekiyoruz, o ayrı.. Şimdi tekrar soruyorum, derdiniz tam olarak nedir? Yorum yazarken bunu da belirtin.. Mesela kırılan karbon kadronuz oldu mu? Çakma karbon kadro kaç tane gördünüz? Bunu ciddi anlamda soruyorum..

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tam bu cakma konusu icin Guccinin filimini izlemenizi tavsiye ederim.
Filimde Guccinin gelini hizmetcilerinin gucci cantasi kullandigini görüyor ve kendisine Guccinin hangi bayisinden aldigini dalga gecerek soruyor. Hizmetci cok mahcup oluyor ve kocasinin dogum günü hediyesi olarak pazardan aldigini söylüyor.
Gelin pazara gider ve nerdeyse her yerde cakma Guccileri görür. Ofise kayin pederi ve esinin yanina giderek durumu anlatir, Gucci olarak markanin kücük düsürüldügünü düsünür ve bunlara dava acilmasini ister.

Kayin pederi aynen su cevabi verir gelinine....
"Birak cakmayi üretip pazarda satsinlar, bu bizim markamizi kücültmez aksine yüceltir" diyor. Nedeni ise bizim markamizi sadece parasi olan zenginler vs alir ve onlarin sayisi azdir, reklamimiz da bu sayede az olur ama bizim markayi almak isteyen miliyonlarca okardar parasi olmayan insanlarda almak istiyor ve alamiyor. Onlarda cakmalari aliyor ve reklamimizi yapiyor ayrica sen kafani takma, gucciyi taniyan kisi o cakmalarin 1:1 ayni kalitede olsada 50metreden cakma oldugu anliyor. Ama Yinede cok güzel ve cok iyi cakma üretimler var diye cevap verir.

Insallah Guccinin ne demek istedigini anlayan anlamistir.

Misal vereyim size, Nike ile bir misal vermissiniz ama bu bence gayet basarisiz bir misal olmus.

Almanyada Stuttgart kentinde Mecedes, Porsche ve Bosch cok ünlü Firmalardir ayrica Münih de BMW ve Wolfsburg da VW.
Misal olarak Bosch ve Mercedes den ufak örnekler vereyim.
Bosch yaklasik 400 000 isci calistiran ve dünya markasi olan bir Firma. Ama gel gelelim Parcalarin üzerinde nedense Made in uzak dogu Taiwan, Cin, sinagpur vs. de var, Polanyada var Cek birligi de var. Yani var da var....

Mercedes sadece Sindelfingen ilcesindeki bölümünde 35 000 isci ve genel olarak yaklasik 500 000 isci calistiran ve dünya markasi olan bir Firma. Ama gel gelelim Parcalarin üzerinde yine nedense Made in uzak dogu Taiwan, Cin, sinagpur vs. de var, Polanyada var Cek birligi de var. Yani var da var....

Simdi bu ürünler Made in Gemany olmadigi icin cakma mi oluyor. Yani Cin, Cek yada polanya fiyatina nedenmi satilmiyormu diyelim.

Önceden Berlin duvari düsmeden önce her alman üertiminde made in West Germany yazardi ve %100 Alman üretimi olurdu, malesef duvardan sonra ve hatta Avrupa birligiden sonra artik Sadece Made in Gemany oldu ve kalite %40-50 düstü ama yinede Fiyatlar düsmedi. Cünkü nerede üertilirse üretilsin parcalari Orjinal, sadece üertim ülkeleri ucuz diye oralarda kalite kontrol altinda üretiliyor.

Ve bunun aynis Pnarello, Trek vs icin de gecerlidir. Ama Malesef Cakmalrida ayni ülkelerde üertiliyor olsada ayni kaliteyi ve orjinalligini elde edemiyor. Cakmalar Fotografda evet cok basarili ve nerdeyse orjinal denecek durmuda ama o kadrolari gercekte görünce dedginiz 9 faki pinarelloyu iyi taniyanlar takir takir sayar. En basiti kadronun icine bakip Carbon liflerinin temiz islenmeyip tane tane nasil sallandigini görünce, yada yazilarin ayni mesafede olmadigini görünce yada bazi kesimleri biribirine symetrik oladigini görünce ve bunlar gibi daha sayilacak hatalari takir takir saymaya baslar. Dis düzeyi güzel zimpara yapip güzelce boyamaya benzemez bazi detaylar.

Unutmayalim ki ikiside cinde üretilse de cakma cakmadir, orjinal orjinaldir. Buda tam Guccinin degi nokta iste.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de şunu anlamıyorum, Almanya dan örnek vermişsiniz, bosch tan, Araba marka ve modellerinden.. Tamam, bunu bilmiyor muyuz? Ya da bilmeyen mi kaldı? Türkiye de satılan vw lerin büyük bir kısmı Meksika üretimi, Polonya üretimi parçalar.. Opel kullanıcısıyım, son zamanlarda özellikle, orjinal eş değer ancak 1. Kalite yan sanayilerle üretilen opel ler görmeye başladık. Mesela araba sıfır ancak üzerinde delphi, trw, sachs gibi markaların ürettiği malzemeler var. Yedek parçalar var. Bunlar lisansa uygun üretiliyor. Belirli standartları var. Ancak şurası kesin ki orjinale eş değer sayılabilir, orjinal in yerini tutamaz. Karbonda da aynı şeyler geçerli. Fakat şurda kendi söylediğiniz şeyle çelişiyorsunuz, farkında değilsiniz. Ucuz iş gücü diyorsunuz, pazar alanı diyorsunuz mesela. Ucuz iş gücü diyorsak eğer zaten kaliteden de kusursuza yakın bir ürün çıkmasını beklememek gerekiyor. Adı üstünde iş gücü ucuz değerinde. Almanya nın wolsburg undan çıkan passat sizin olsun ben de Polonya daki fabrikadan çıkan passata bineyim.. Eee? İkimiz de passat a binmiyor muyuz? Yani takır takır sayar mıydınız farkları? Ama Almanya dışındaki her yer orta Avrupa dan üretilen yan sanayi ve otomobillerle ekmek yemiyor mu bu vag? Kısacası uzatmaya gerek yok. İlk elden ya da ikinci, farketmez.. Kaç tane çakma pinarello kullandınız? Kaç tane çakma karbon gidon elinizde parçalandı? Konuyu açtığımdan beri salcano diye dalga geçenler mi karbon kadro almak geçiyor kafamdan dediğimde çakma karbon diye dalga geçenler mi.. Hayatınızda kaç tane karbon kadro gördünüz? Hiç denediniz mi? Yani kardeşim ben aldım, haftasına kırıldı, çatladı, patladı diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsunuz 😅 ama iş gır gıra girince, ooo o.. Bizim millet anca bunu yapar... Aklıma geldi diye söylüyorum, forumda 650 TL ye bisiklet toplama projesi yapan vardı / mtb ile Türkiye turu yapan vardı / var da vardı.. Şimdi lümpen kalmayı hak gören bu anlayışlı arkadaşların derdi ne? Yardımcı olmaksa, kısaca şu denebilir, kardeşim iyi şeyler duymadım replika karbon kadrolar hakkında, alma.. Ama kasıt nedir? Al, dene memnun olan da var.. 5 yıldır kullanan var.. Mesela..

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ben de şunu anlamıyorum, Almanya dan örnek vermişsiniz, bosch tan, Araba marka ve modellerinden.. Tamam, bunu bilmiyor muyuz? Ya da bilmeyen mi kaldı? Türkiye de satılan vw lerin büyük bir kısmı Meksika üretimi, Polonya üretimi parçalar.. Opel kullanıcısıyım, son zamanlarda özellikle, orjinal eş değer ancak 1. Kalite yan sanayilerle üretilen opel ler görmeye başladık. Mesela araba sıfır ancak üzerinde delphi, trw, sachs gibi markaların ürettiği malzemeler var. Yedek parçalar var. Bunlar lisansa uygun üretiliyor. Belirli standartları var. Ancak şurası kesin ki orjinale eş değer sayılabilir, orjinal in yerini tutamaz. Karbonda da aynı şeyler geçerli. Fakat şurda kendi söylediğiniz şeyle çelişiyorsunuz, farkında değilsiniz. Ucuz iş gücü diyorsunuz, pazar alanı diyorsunuz mesela. Ucuz iş gücü diyorsak eğer zaten kaliteden de kusursuza yakın bir ürün çıkmasını beklememek gerekiyor. Adı üstünde iş gücü ucuz değerinde. Almanya nın wolsburg undan çıkan passat sizin olsun ben de Polonya daki fabrikadan çıkan passata bineyim.. Eee? İkimiz de passat a binmiyor muyuz? Yani takır takır sayar mıydınız farkları? Ama Almanya dışındaki her yer orta Avrupa dan üretilen yan sanayi ve otomobillerle ekmek yemiyor mu bu vag? Kısacası uzatmaya gerek yok. İlk elden ya da ikinci, farketmez.. Kaç tane çakma pinarello kullandınız? Kaç tane çakma karbon gidon elinizde parçalandı? Konuyu açtığımdan beri salcano diye dalga geçenler mi karbon kadro almak geçiyor kafamdan dediğimde çakma karbon diye dalga geçenler mi.. Hayatınızda kaç tane karbon kadro gördünüz? Hiç denediniz mi? Yani kardeşim ben aldım, haftasına kırıldı, çatladı, patladı diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsunuz 😅 ama iş gır gıra girince, ooo o.. Bizim millet anca bunu yapar... Aklıma geldi diye söylüyorum, forumda 650 TL ye bisiklet toplama projesi yapan vardı / mtb ile Türkiye turu yapan vardı / var da vardı.. Şimdi lümpen kalmayı hak gören bu anlayışlı arkadaşların derdi ne? Yardımcı olmaksa, kısaca şu denebilir, kardeşim iyi şeyler duymadım replika karbon kadrolar hakkında, alma.. Ama kasıt nedir? Al, dene memnun olan da var.. 5 yıldır kullanan var.. Mesela..
Kusura bakmayinda @Semih Cavdar arkadasimizin da dedigi gibi, siz gercekten okudugunuzu anlamiyorsunuz.

- Mesela yine sacma bir örnek, Wolfsburg ve Meksika.
Ikiside vw nin dogusundan beri oldu bitti VW üretim merkezleri dir. Siz meksika passati kullanin ben almaya ols bile arada fark göremesiniz. ikiside kaliteli üretim yapiyor ve ben hic bir yerde polonya falan kötü kaka demedim yanliz sizin demenize göre onlarda mi cakma diye sordum.

- Mesela OPEL amblemi görmek.
Degsik sekilde yeni gördüyseniz onu bilemem ama ben OPELin mesela bazi ülkelerde degsik amblemle kullanildigini 35 sene önceden bile biliyordum.

- En komigi de bu cümleniz olmus. "Fakat şurda kendi söylediğiniz şeyle çelişiyorsunuz, farkında değilsiniz. Ucuz iş gücü diyorsunuz, pazar alanı diyorsunuz mesela."
Pazar alanini ben degil Cucci filimide gelini ve guccinin kendi söyledi.

Ucuz is gücü derken neyi kast ettim aceba. Polanya gibi uzak dogu gibi yerlerde is gücü ucuz ama oralarda bir insan 500€ aliyorsa kaliteli isci oluyor ve ona göre clisiyor arti merak etmeyin is gücü nekadar ucuz olursa olsun kalite kontrolü yine pahali ve deneyimli is gücleri yaptigi icin kalitesiz markaya zara verecek seyler firmadan cikmiyor.
Onlarin kalitei iscisi 500€ ve ayni isi yapan ayni zekada olan kisi almanyada 2000€ aylik aliyor. Ozaman adam üertimini neden diarida yapmasin.

- Hayatınızda kaç tane karbon kadro gördünüz? Hiç denediniz mi?
Bu soruuza da cevap verirdim ama gerek görmüyorum. Sadece ben Cakma hic kullanmadim ve Orjinal kullandiklarimida sayamadim. Bu cevap olarak yeterlidir herhalde. Bu tür sorulari her önünüze gelene sormayin, herkes cakma pesinde olup cakmalari metedenlerden olmaz.;)

Ben size ve sizin hakkinizda kötü bir sey yazmadim, neden böyle tavir koydugunuzu da anlamadim.

Son olarak. "bu arada bu üretici, siz dalganızı geçerken Avrupa standartları etiketini de ürünlere eklemekle meşgul"
O etiketle satisi nereye yapacak aceba. Mesela cakma ürünü biraki o etiketle cakmasini mesela almanyaya sokmaya calissa adamdan siringalyla kan alirlar.

Simdi artik size cevap vermem, taki okudugunuzu anlayana kadar.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kusura bakmayinda @Semih Cavdar arkadasimizin da dedigi gibi, siz gercekten okudugunuzu anlamiyorsunuz.

- Mesela yine sacma bir örnek, Wolfsburg ve Meksika.
Ikiside vw nin dogusundan beri oldu bitti VW üretim merkezleri dir. Siz meksika passati kullanin ben almaya ols bile arada fark göremesiniz. ikiside kaliteli üretim yapiyor ve ben hic bir yerde polonya falan kötü kaka demedim yanliz sizin demenize göre onlarda mi cakma diye sordum.

Saçma mı 🤣 wv Almanya da üretim yapmak varken ne diye Polonya gibi neredeyse Avrupa nın sınırında kalan bir ülkede üretim yapıyor? Yani ülkelerin büyük yatırım ve Sanayi firmaları maliyeti düşük tutmak için çaba gösteriyor olamaz mı?Evet,aynı düşünüyoruz buraya kadar anlaşıyoruz. Fransa dan far almak takmak varken ne diye Macaristan dan çıkan parçaları kullanıyoruz? Meksika üretimi mevzusu.. Bence Bi bakın aralardaki farklara.. Saç kalınlığı, donanım paketleri, hava yastığı sayıları, jant lastik opsiyonları.. Bunlar otomobilin sürüş ve güvenliğine doğrudan etki eden şeyler. Fark yok diyorsunuz.. Yahu passat arteon bile fabrika çıkışlı hatalarla dolu bir otomobil. Hem de vidasının puluna kadar ORJİNAL! Bunun da detaylarına netten bakabilirsiniz.

- Mesela OPEL amblemi görmek.
Degsik sekilde yeni gördüyseniz onu bilemem ama ben OPELin mesela bazi ülkelerde degsik amblemle kullanildigini 35 sene önceden bile biliyordum.

Değişik amblem derken? Vauxhall falan mı? Bunun konuyla ne ilgisi var? Sizin 35 sene önce biliyor olmanızın hele?

- En komigi de bu cümleniz olmus. "Fakat şurda kendi söylediğiniz şeyle çelişiyorsunuz, farkında değilsiniz. Ucuz iş gücü diyorsunuz, pazar alanı diyorsunuz mesela."
Pazar alanini ben degil Cucci filimide gelini ve guccinin kendi söyledi.

Ucuz is gücü derken neyi kast ettim aceba. Polanya gibi uzak dogu gibi yerlerde is gücü ucuz ama oralarda bir insan 500€ aliyorsa kaliteli isci oluyor ve ona göre clisiyor arti merak etmeyin is gücü nekadar ucuz olursa olsun kalite kontrolü yine pahali ve deneyimli is gücleri yaptigi icin kalitesiz markaya zara verecek seyler firmadan cikmiyor.
Onlarin kalitei iscisi 500€ ve ayni isi yapan ayni zekada olan kisi almanyada 2000€ aylik aliyor. Ozaman adam üertimini neden diarida yapmasin.

Komik mi 😁? Neyi komik.. Evet, kendiniz çelişiyorsunuz.. Diyorsunuz ki, Polonya da kalite düşmüyor. Aynı sürüş hissiyatını alırsınız, farkı göremezsiniz demeye getiriyorsunuz. Tamam, ben de diyorum ki aynı firma Polonya için de pahalı, maliyeti yüksek üretim kararı alıp çinde, Endonezya da, vb uzak doğu ülkelerine pazarı taşıması normal değil mi? Kaldı ki, çin içinde de fabrikası var ve bu adamlar Çin malı vw yapıyor 😁? Yani? Onlar da mı orjinal? Hadi sizi kırmayayım, hadi onlar orjinal.. Bi bu bisikletler mi çakma oluyor? Trek, pinarello ve daha pek çoğu firma olarak itiraz etmiyor hatta orada üretiyor mallarını, çakma oluyor ama bir vw çakma olmuyor? Bence kabul edin, dünya piyasası Asya dan geçiyor. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının yaşadığı bir kıta ve merkezinden bahsediyoruz. Dünya ekonomistleri artık Çin hindistan ve taiwan dan çindistan olarak bahsetmeye başladı. Geçilen son yarım asırlık çağda, bu bölgedeki 500 milyondan fazla insan, orta gelirden orta üst gelir seviyesine yükseldi ve çinden korkulmasının sebebi, bu 500 milyonun ortanın altı ekonomik seviyedekiler için bir lokomotif oluşturacağı.. Bunu ekonomi üzerinden gerçekleştirdiler. Neticede siz istediğiniz kadar aşağılasanız, yerseniz, ezseniz de uzak doğu malları kapınızın önüne kadar geliyor , arka cebinize kadar giriyor. Traşınızı olurken, markete giderken, beyaz eşyanızı alırken farkında olmadan hayatınızı sizden önce işgal ediyor. Ancak burada hakkınızı vermem gerekiyor, kesinlikle orjinal bir karbon kadro başka, çakması başka. Ben çakmayı arzuluyor, yere göğe sığdıramıyor değilim. Fakat avaraj kullanıcısı olarak, gün gün takvim yapıp sezonun yarışlarını takip eden bir anlayışı taşımıyorum. Sadece imkanlar dahilinde kaliteli, orjinale eş değer, muadil bir karbon kadro alabilecek durumdayım. Ve denemek istiyorum. Aslında konunun özeti bu..

- Hayatınızda kaç tane karbon kadro gördünüz? Hiç denediniz mi?
Bu soruuza da cevap verirdim ama gerek görmüyorum. Sadece ben Cakma hic kullanmadim ve Orjinal kullandiklarimida sayamadim. Bu cevap olarak yeterlidir herhalde. Bu tür sorulari her önünüze gelene sormayin, herkes cakma pesinde olup cakmalari metedenlerden olmaz.;)

Ben size ve sizin hakkinizda kötü bir sey yazmadim, neden böyle tavir koydugunuzu da anlamadim.

Son olarak. "bu arada bu üretici, siz dalganızı geçerken Avrupa standartları etiketini de ürünlere eklemekle meşgul"
O etiketle satisi nereye yapacak aceba. Mesela cakma ürünü biraki o etiketle cakmasini mesela almanyaya sokmaya calissa adamdan siringalyla kan alirlar.

Simdi artik size cevap vermem, taki okudugunuzu anlayana kadar.

Açıkçası size yazdıklarım da var yazmadıklarım da.. Kaç tane orjinal kadro kullandığınız, gerçekten umrumda değil ama kullanma deneyiminiz benim için önemli. Nedense o konudan söz etmiyor ama gucci den bilmem vw den oradan buradan çorba gibi yaptınız güzelim konuyu.. Aslında mesele çok belli.. Cyclocross bir bisikletim var (kimi mecralar sırf markasından binşahit göster cyclocross olduğuna diyorlar, hak veriyorum) ve yol bisikletine geçiyorum. Bu süreçte değiştirdiğim, ekleme çıkarma yaptığım şeyler oldu. Karbon jant, gidon, novatec göbekler, michelin dış lastik ve schwalbe iç lastikler, continental jant şeritleri, selle royal sele vs vs.. Sram red mekanik vites grup seti topladım şu an.. Bence konuşulması gereken ya da yönlendirme yapılacaksa buna göre alternatif sunulacak potansiyeller varken saçma sapan şekilde konuya linç gelmesi gerçekten de hoş değil... Satırlarca konu okudum, cevap yazdım bu forumda ama kimsenin yaptığı ile dalga geçmedim, aşağılamadım, kimseyi yermedim.

Son olarak bana cevap yazıp yazmamanız da umrumda değil. Sizden metanet bekleyecek değilim. Ama deneyiminiz varsa buyrun.. Zevkle okurum..

• Hahaha
Tepkiler: Murat Cömez

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba kolay gelsin, bisikletinizi kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.
Merak ettiğim bir konu var, yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda sram red mekanik bir çift kaliper edindiniz. Bu kaliperleri internette araştırdığımda hidrolik olarak geçen yer de var mekanik olarak geçen yer de.
Konuyla alakalı tecrübenizi paylaşmanız mümkün mü acaba? Bu kaliperler hibrit midir? Performansları nasıldır?

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba kolay gelsin, bisikletinizi kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.
Merak ettiğim bir konu var, yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda sram red mekanik bir çift kaliper edindiniz. Bu kaliperleri internette araştırdığımda hidrolik olarak geçen yer de var mekanik olarak geçen yer de.
Konuyla alakalı tecrübenizi paylaşmanız mümkün mü acaba? Bu kaliperler hibrit midir? Performansları nasıldır?
Merhaba, evet, doğru.. Ancak ben hidrolik olarak kullanmıyorum. Öncesinde bb05 kullanıyordum, şu an bb07 var. Aralarındaki tek fark fren kaliper büyüklüğü. Yine tek taraflı fren sıkıyor ancak biraz daha iyi gibi geldi.. Farkın inanılmaz olduğunu söyleyemem fakat sram red hidrolik kaliperler de var elimde.. Onda diski çift yönlü sıkıştırma var.. Sti kollar set olduğu için aldığım kişi düşmedi fiyattan ve mecbur mekanik fren setli kolları aldım. İleriki zamanlarda denk getirebilir, ekonomik gücüm yeter ise, sti kolları hidrolik kollar ile güncelleyip o fren kaliperlerini mümkünse yeni kadromda kullanacağım.

Eren Çalışkan

Alter ego
Tepki
363
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Trek
Bu videoda abimiz pinarello ve chinarello arasındaki farklar çok detaylı şekilde anlatmış; replika pinarello'nun sahibi eğimli bir yolda fren yaparak inerken bisiklet birden titremeye başlamış, ilk başta alın borusundaki rulmanlar dağıldı sanmış bisikleti güç bela durdurup kenara çekip baktığında rulmanların yerinde olduğunu ama alın borusunda çatlak olduğunu farketmiş. Sahibi bisikleti daha önce hiç düşürmediğini kaza yapmadığını, bunun her zamanki gibi sürerken birden olduğunu söylemiş. Videoda abimiz bunun lower head tube ile downtube arasındaki bağlantı noktasının replika olanda oldukça zayıf olmasından dolayı olduğunu söylüyor ve ekliyor her ne kadar boyası gerek işçiliği dışardan bakıldığında mükemmel olsada bağlantı noktasındaki bir hata sizi öldürürebilir diyor. Sahibinin ölmediği için çok şanslı olduğunu söylüyor sonu daha kötü bitebilirdi ve bu kadroları almanızı kesinlikle önermem diyor. Ama bu demek değil ki tüm çin malı kadrolar kötüdür çoğu büyük üretici çin'de üretim yapıyor, bisikletin iyi yada kötü olduğu nerde yapıldığı ile ilgili değildir nasıl yapıldığıyla ilgilidir diyor.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu videoda abimiz pinarello ve chinarello arasındaki farklar çok detaylı şekilde anlatmış; replika pinarello'nun sahibi eğimli bir yolda fren yaparak inerken bisiklet birden titremeye başlamış, ilk başta alın borusundaki rulmanlar dağıldı sanmış bisikleti güç bela durdurup kenara çekip baktığında rulmanların yerinde olduğunu ama alın borusunda çatlak olduğunu farketmiş. Sahibi bisikleti daha önce hiç düşürmediğini kaza yapmadığını, bunun her zamanki gibi sürerken birden olduğunu söylemiş. Videoda abimiz bunun lower head tube ile downtube arasındaki bağlantı noktasının replika olanda oldukça zayıf olmasından dolayı olduğunu söylüyor ve ekliyor her ne kadar boyası gerek işçiliği dışardan bakıldığında mükemmel olsada bağlantı noktasındaki bir hata sizi öldürürebilir diyor. Sahibinin ölmediği için çok şanslı olduğunu söylüyor sonu daha kötü bitebilirdi ve bu kadroları almanızı kesinlikle önermem diyor. Ama bu demek değil ki tüm çin malı kadrolar kötüdür çoğu büyük üretici çin'de üretim yapıyor, bisikletin iyi yada kötü olduğu nerde yapıldığı ile ilgili değildir nasıl yapıldığıyla ilgilidir diyor.

Çok teşekkürler, çok faydalı bir içerik oldu.. Sağolun 👍 eminim pek çok arkadaşı da aydınlatacaktır yazdıklarınız. Özellikle yazdığınız ve videoda da içerik olarak yer verilen şey, üretimin ne ölçüde kaliteli olduğu ya da olmadığı.. Başka bir konuda da dile getirmiştim, hayatımız ihtimallere bağlı 🙂 bu konu da biraz öyle.. Adam orjinal kadro alır sprint atarken kırılır.. Başka bir arkadaş replika kadro ile diz kapakları parçalanır, kadroya bir şey olmaz. Haliyle biraz şans biraz tabiki araştırma ve kalite ölçmeliyiz. Tekrar sağolun paylaşım için 🙂👍