Cyclocross Hakkında Sorular, Cevaplar

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@ÇaNakkaLeRuHu :):):) şimdiden hayırlı olsun tatlı bir seçim olacaktır... kendinize işkence etmeyin. İnşallah seciminiz sizi memnun eder.
Tek olumsuzluk doların yükselmesi, bu da bahane oluyor satıcılara.

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu
Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@alper 76

Harbinden işkence oldu artık.

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
Günlük işe giidp gelirken bisiklet kullanıyorum. yolun 3 km mucurlu geri kalanı asfalt - parke. Ben yol bisikleti gözüme kestirmiştim ama biraz araştırınca cylocross tarzı bisikletler dikkatimi çekti. Benim kullanım senaryom için hangi tarz biisklet iyi olur ?

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@inziva

Karar vermesi çok zor ama kesinlikte cx. o_O

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@trainspotting35 Her 2 Cube modelini inceledim, birinde Pro diyor diğeri düz. Aradaki fiyat farkı bu zannediyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok Çok ufak farklar var aralarında. Bu arada sizin tercihleriniz hakkında da 1-2 yorum yapayım. Bisiklete o kadar para verip üzerinde claris set olması insanın asabını bozar bence. Tercihinizi biraz daha üst segmente yönlendirim diğer markalara göz gezdirin. İkinci ellerde de bu aylarda güzel alternatifler çıkacaktır karşınıza.

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@trainspotting35 Aynen söylediğiniz gibi düşünmeye başladım bende. Hatta sizin verdiğiniz linkteki daha ucuz olan (pro olmayan) modeli ve pro olanını ayrıntılı inceledim, fren sistemi ve jant telleri gibi ufak bazı ayrıntılar dışında bir fark yok. Arada ise 479 TL fark var. Ben sizin verdiğiniz linkteki modeli sipariş vereyim diyorum, ne dersiniz biraz daha beklesem fiyatlar daha da aşağıya düşer mi yoksa bu fiyatlar inebileceği minimum fiyatlar mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok Zafer Bey siz karar verin birşeyler yaparız. :):) Şaka tabiki. Fiyat konusunda inanın birşey söyleyemem. Alın derim sonra fiyat düşer bu için günahına ben girmeyeyim. Ama ufak çapta bir yorum yapmam gerekirse dolarda ki ve Euro daki artış 2017 modellerin fiyatlarını uçuracak gibi bu durumda eski modellerle aralarındaki uçurum artacak eski modeller ekstra indirime girmeyecek haliyle.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@YildirimYildiz 56 kadro uyar ben 1,78 boyum 54 kullanıyorum gayet rahatım ama yinede arkadaşlar fikir verir.

• Beğen
Tepkiler: YildirimYildiz
Tepki
27
İsim
Yıldırım YILDIZ
Bisiklet
Diğer
@yaboga

Tesekkur ederim. Sanirim en guzeli deneyerek her zamanki gibi. Fakat isin kotusu bura ozelinde mi boyle, yoksa piyasanin genelimi bu durumda bilemesem de esnaf bisiklete el deysek dovecek gibi bakiyor. Elciklere deymekten korkarken seleye nasil oturacagiz oda ayri konus :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@YildirimYildiz Çıkaracaksınız nakiti önünde sayıyormuş gibi yapacaksınız. Sonra bırakın seleye oturtmayı test sürüşüne bile çıkarırlar merak etmeyin. :)

• Beğen
Tepkiler: yaboga

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@YildirimYildiz hocam para vereceksin denemeden alma örnek vereyim kadro yapıları bile fark edior bazen ben salcano xrs040 ta hiç rahat edememişken benim carraro 052 de gayet rahatım her ikiside aynı boy olmasına rağmen yani deneyin üstüne çıkıp tutuş pozisyonunu gözlemlemek kimseye zarar vermez.

bu arada bisiklet muazzam bir keyif şu aralar iş çıkışı hava karardığından binemiyorum fakat hafta sonlarını 4 gözle bekliyorum.

şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: YildirimYildiz
Tepki
27
İsim
Yıldırım YILDIZ
Bisiklet
Diğer
@yaboga

Eyvallah sagolasin. Ben henuz keyfine varamadim ama saglik yonunden zaten yapmam gereken egzersizlerin buyuk kismini bisiklete binerken yapmis olacagim. Arti ulasim isime de yarayacak. Ki zaten kucuk yerdeyim araba luks burda. Bir tasla birkac kusu vuracagim ama esnaf sagolsun kusu hedeften uzak tutuyor. Sehre gidecegim artik yapacak baska sey kalmadi geriye :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok hocam pro da hidrolik oluyor frenleri geri kalan herşeyi aynı

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@NewStyle Hocam her ikisi de disk fren ama fren ve jant parçalarında fark varmış. Global sitede de aynı şeyi gördüm.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ykaya Cyclocross geometrisine pek aşina olmasam da boyum 1.68 52 kadro Fuji kullanıyorum. 1.78 boy için 54 kadro uygun olur gibi düşünüyorum. Keşke bisikleti bacak aranıza alıp bir resim paylaşsaydınız bu görüntü fikir vermek açısından daha çok yardımcı olurdu. Merida cyclocross alan bir arkadaş vardı forumda özelden kendisine yazarsanız boy bilgilerini size verirse daha fazla yardımı dokunur kanaatindeyim.

• Beğen
Tepkiler: ykaya

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@trainspotting35 Teşekkür ederim. Fotodaki bisikleti kullanan arkadaşın boyu 1.90. Bisiklet de 59" Kendisi 56" al diyor ama kararsız kaldım. Zaten bisiklete baktığım yerlerde 54 ve daha küçük boyutlular var.