Cyclo-cross tavsiyesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar, bisiklet almaya karar verdim ve buraya üye oldum. Direk olarak konuya gireyim..

Genelde şehir içinde, sahilde falan kullanacağım. Şehir içi yollarında genellikle arnavut kaldırımı taşları mevcut. 10+10km şeklinde kısmen asfaltta da kullanabilirim. Nadiren toprak, çim, taşlı yolda da kullanabilirim. Uzun zamandır bisiklet kullanmıyorum. Dolayısıyla tecrübem arttıkça "virajlarda neredeyse dize değecek kadar yatma ve merdivenlerden inme" gibi zorlukları da seveceğime eminim. Yıllar önce(En az 10 sene vardır.) bitmiş lastiklerle dize kadar yatıp kalkamadığım ama yine akıllanmayıp tekrar yatıp yine kalkamadığım durumlar da olmuştu(kalkamadığım derken kollar falan yara içinde kalktık tabi. :) ) Yani zamanla sürat yapıp virajlara yatacağıma da eminim. Düz yolda normal tempoyla 30km civarı görsem bana yeter sanırım..

Marka ve model olarak hiç bir fikrim yok. Konudaki ilk mesajı tamamen okudum. Bana uyan model anladığım kadarıyla "Cyclo-cross" sanırım?

Türkiye'nin en yağışlı yeri olan Rize'de yaşadığım için ve fren sorunu yaşamamak için hd fren benim açımdan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum..

Boy: 1.73cm, Bacak boyu: 78cm, Kilo: 61-65kg

Bütçem en fazla 700TL..

İkinci el düşünmüyorum..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Scudo

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Maalesef o butcede cyclocross bisiklet bulamazsınız fakat v frenli kilitli maşalı şehir bisikleti uygun olacaktır.Hd olayına da çok takilmayin çamurda surmuyorsaniz kaliteli bir pabucu olan v fren isinizi gorecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetkya cevabınız için teşekkür ederim. V frende seçenek çok sanırım. İyi bir pabuçla yağmurda sorun çıkmıyorsa f/p olarak hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?

Birde bacak boyuma göre kadro 18" mi olmalı? 16" kadro küçük olur mu?

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@pohuman Butceyi biraz artirip birazda pazarlik yaparsaniz salcano city sport 30v veya carraro sportive 224.Butcenizi arttirma durumu nedir bilmiyorum ama uzun vadede sizi uzmeyecek bisikletlerdir :)

celik310

Üye
Tepki
8
İsim
Ali Çelik
Bisiklet
Carraro
Sana önerim Bianchi Touring 827 alman cycle cross işini rahatlıkla görür fiyatıda 1080 lira felan olması lazım
Düz maşa Arkada altus M313 9 vites kapasiteli ön altus firenleri mega teamin baya güzel bi bisiklet .
kendimde kullandım bi an o bisikleti alasım geldi ama bi mtb olmaz benim için

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetkya bu bisikletleri listeye ekledim ama o kadar çok çeşit varki, bu da beni baya bi düşündürüyor. Bisikleti acaba nerede ve ne şekilde daha çok kullanırım diye..

@celik310 listeye ekledim ama önde amortisör olmaması konfor açısından olumsuz yönde etkilemez mi?

Bisikleti seçmek baya zormuş. Sonradan pişman olmak istemiyorum..

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@pohuman

Hiç bir cyclocross bisiklette amortisör olmaz zaten.

Düz yolda kullanacaksanız sabit maşalı modeller daha avantajlı olur. Şayet hafif araziye de girerim diyorsanız kilitlenebilir ön maşalı bir model bakın.

En ucuz Salcano Cyc02 cyclocross var sanırım. Onun da sıfırının fiyatları 2300 lira civarı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fatih Çetin bunu bilmiyordum. Peki bu 3 bisiklet arasından hangisini almalıyım? Veya başka bir model önerebilir misiniz?

Carraro Sportive 224
City Sport 30v
Bianchi Touring 827

Limit 1000TL olsun bari.

@Ismail Hakkı Y. hakkını verebilecek olsam bu tür bisikletleri almayı düşünürdüm ama çok fazla kullanabileceğimi sanmıyorum..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uzman arkadaşlar hangisini tercih eder acaba? Bisiklet almak için fazla beklemek istemiyorum..

Carraro Sportive 224
Salcano City Sport 30v
Bianchi Touring 827
Kron TX 500 HD
Sedona 300S

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pohuman

@pohuman cyclocross bakıyorum demiştin ama bunlar, cyclocross değiller ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Taner James bana hitap eden cylocross'tu ama çok pahalıymış. Bisikletin üstünden inmeyecek olsam alırdım ama haftada 3-4 gün 2 şer saat kullanabileceğim sanırım. Pazar günleri full kullanırım.. Sanırım yeni bir konu açsam daha iyi olacak. Hem bisiklet konusunda az da olsa fikir sahibi ve bilgi edinmiş oldum..

Tepki
5
İsim
müslim
Bisiklet
Trek
merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemedim 28 jant rabeneick tur bisikletim e acaba yarış gidonu taksam ve ince dişli lastikler den kullansam cyclecross bir bisiklet elde edermiyim güzel de bir v freni var

Dosyalar

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@xxxxxxxxxxxxxxxx
sedona 640 D nerede arkadaş :) ben kullanıyorum gayet memnunum kaliperden hidrolik desteği var lastikleri 25 c ye düşürdüm yol bisikleti oldu :)