Cube Acid 2015 ve ilk turum

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Dağları tepeleri yürüyerek, toprağa dokunarak, ağaçlardan reçine toplayarak gezen biri olduğum için MTB işine hiç girmemeyi yeğlemiştim. Ancak ne zaman @BF Okuru aklıma bir fikir soktu, her şey bir anda değişti. Önce 28'' inçlik eski bisikletime takabileceğim en kalın tekerleği taktım ve orman patikalarında denemeler yaptım; fakat şehir için üretilmiş olan bu bisiklet beni hiç tatmin etmedi. Daha sonra bisiklet araştırmaya başladım. En son birkaç model arasından Cube Acid 2015'i seçtim. (yardımın için teşekkürler @Murat Cömez abi) Fiyat olarak büyük bir indirimle almış olsam bile verdiğim paraya acımadım değil. Yalnız hedeflerimi ve sonuç olarak elde edeceklerimi düşününce biraz rahatladım. (Destek için teşekkürler @Yusuf Yılmazvural :) )

İlk denemeleri şehir ormanında yaptıktan sonra, bugün ilk defa bir dağ ziyareti yapayım dedim. Plan, toplam 40 kmlik, 900 m tırmanışlı bir güzergahtı ama sonuç hiç öyle olmadı. Fotoğraflarla hem bisikletten hem de turumdan bahsedeyim.

* Kargoyla gelen bisikleti toparlayıp, bir iki fotoğrak çektim.

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/x64hkbu66mv9.jpg

* Bu sabah trenin ilk 3 peronunda yer yoktu, neyseki 4. peron boştu :)

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/lhpk5y6ft.jpg

* 1 saatlik tren yolculuğunun ardından 8 derecelik güneşli bir havada tırmanmaya başladım. Tabii her şeyden evvel, Cube Acid için katalog çekimleri yaptım.

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/5pzqw1gnh8z.jpg

*İlk mola yerim, el yapımı bir çardak. Buraya gelene kadar kötü kondüsyonumla 3 kişiyi geçtim. Meğer 3'ü de kadınmış. 2 tanesi tahminimce 55 yaş üzerindeydi.

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/8kunoxtey25s.jpg

*Turum boyunca onlarca derenin üzerinden geçmek durumunda kaldım. Bu olayı çok sevsem bile, yetersiz teknik tehlike yaratabiliyor.

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/8q3fzppwvcg.jpg

*Karlar, kuzey yamaçlarında ve ağaçların gölgesinin düştüğü yerlerde erimeden kalmış. İnanılmaz sinir bozucu bir hale gelmişler. Üzerinde ne yürünüyor, ne de bisiklet sürülüyor.

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/3y2caninl3w.jpg

* Gps'im olmasına rağmen dalgınlıkla yolu karıştırdım ve ormanın ve vadinin derinliklerinde kayboldum. Sarp yamaçlar ve devrik ağaçlar arasında sıkışıp kaldım. Uzun bir süre komanda gibi, elde bisiklet resmen süründüm. Kilitli pedalım da olmadığı için zaten fazla yorulan bacaklarıma kramplar girmeye başladı.
Iphone4 ile mikro çalışma :)

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/7wtxv6qm5.jpg

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/wa42c6fr77ko.jpg

* Patikaları bitirip dönüş yoluna geçtim.
http://www11.pic-upload.de/19.04.15/aq8f71kjgvo.jpg

*Binlerce örneğini gördüğümüz, Bavyeranın klasik pansiyonları.
http://www11.pic-upload.de/19.04.15/iol1gf76lj.jpg

*Son mola ve istasyona dönüş
http://www11.pic-upload.de/19.04.15/4dve1q3zgt.jpg

http://www11.pic-upload.de/19.04.15/imw4alh1top.jpg

Bir daha ki tur inşallah @BF Okuru 'a söz verdiğim tur olacak. Artık çığ tehlikesi de azaldı. Bir de trenlerdeki sorunlar biterse süper olacak.

Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir an trenleri görünce allah allah böyle bisiklet yerleri mi var trenlerde dedim.

Sonra Türkiye'de olmadığınızı gördüm. :D

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Bisikletten bahsetmeyi unutmuşum.
Bisiklet 27,5'' 2015 model Cube Acid. Başlıca 3 kriterim vardı. 27,5 kadro, 13 kg altında ağırlık ve giriş seviyesinin bir tık üstü maşa. Diğer özellikler benim için çok önemli değildi ama göbeklerin SLX olması güzel bir ayruntu oldu. Bisiklet özellikleri de şöyle;

• RAHMEN Aluminium Lite, AMF, Internal Cable Routing, Easy Mount Kickstand ready
  • FARBE blue´n´flashred
  • GABEL Manitou M30 Air, Remote Lockout, Alloy steerer, 100mm
  • VORBAU CUBE Performance, 6°
  • LENKER CUBE Rise Trail Bar, 680mm
  • GRIFFE CUBE Performance Grips
  • SCHALTWERK Shimano XT, RD-M781-DSGSL, Shadow 10-Speed, direct mount
  • UMWERFER Shimano Deore FD-M611 Downswing, 31,8mm
  • SCHALTHEBEL Shimano Deore SL-M610-I, direct attach
  • BREMSANLAGE Shimano A-M506, Hydr. Disc Brake (180/160)
  • KURBELGANITUR Shimano Deore FC-M612, 40x30x22T, 175mm
  • KASSETTE Shimano CS-HG50, 11-36
  • KETTE Shimano CN-HG54
  • FELGEN CUBE ZX24
  • VORDERRAD NABE Shimano SLX Disc HB-M675 Centerlock
  • HINTERRAD NABE Shimano SLX Disc FH-M675 Centerlock
  • REIFEN Schwalbe Smart Sam Active, 2.25"
  • PEDALE CUBE Aluminium MTB
  • SATTEL CUBE Active 1.1
  • GEWICHT 12,6 kg
    @Kahveci İnşallah o günler de gelir :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Közen öncelikle, bisikletin için hayırlı olsun diyorum gerçekten çok güzel. Fotoğraflardaki her kare çok hoş ve özel bir hava katmış. Bavyera, Almanya'nın en güzel yeridir bana göre. Açıkçası orada olmayı ve orada pedallamayı çok isterdim. Gerçekten şanslısın eheheh. Aslında tek değil, grup halinde oralarda bir şeyler yapmak gerçekten harika olurdu. Özellikle Bavyera'da... Fotoğraflardan patika dönüş yolu ve pansiyon çok güzelmiş. Keza trendeki fotoğraf da öyle diyebilirim. Son belirttiğine gelince, Kehlsteinhaus (dönemin müttefiklerine göre "Eagle's Nest" yani Kartal'ın Yuvası olarak bilinir.) turunu şimdiden merakla bekliyor olacağım. Gerçi uzun süredir bekliyordum ama senin de bahsettiğin gibi sorunlar varmış. Kehlsteinhaus gezini yaparken bol bol fotoğraf çekmeyi unutma sakın. Şimdiden iyi pedallamalar, iyi eğlenceler :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Rica ederim soner. Öncelikle bisikletin hayirli olsun sonunda kavustuguna sevindim, allah kaza bela vermen kullanmak nasip eder insalah. Turuna gelince, ayaklarina bacaklarina saglik cok güzel olmus, fotograflarda ayri güzel olmus.

Izninle bilmeyenler icin almanca yazili olan özelliklerin anlamini türckeye cevirelim. Umarim sence bir sakincasi yoktur.:)
  • KADRO / RAHMEN: Aluminium Lite, AMF, Internal Cable Routing, Easy Mount Kickstand ready
  • RENK / FARBE: blue´n´flashred
  • MASA / GABEL: Manitou M30 Air, Remote Lockout, Alloy steerer, 100mm
  • GIDONBOGAZI / VORBAU: CUBE Performance, 6°
  • GIDON / LENKER: CUBE Rise Trail Bar, 680mm
  • ELCIKLER / GRIFFE: CUBE Performance Grips
  • ARKA AKTARICI / SCHALTWERK: Shimano XT, RD-M781-DSGSL, Shadow 10-Speed, direct mount
  • ÖN AKTARICI / UMWERFER: Shimano Deore FD-M611 Downswing, 31,8mm
  • VITESKOLLARI / SCHALTHEBEL: Shimano Deore SL-M610-I, direct attach
  • FREN SISTEMI / BREMSANLAGE: Shimano A-M506, Hydr. Disc Brake (180/160)
  • AYNAKOL / KURBELGANITUR: Shimano Deore FC-M612, 40x30x22T, 175mm
  • RUBLE / KASSETTE: Shimano CS-HG50, 11-36
  • ZINCIR / KETTE: Shimano CN-HG54
  • JANTLAR / FELGEN: CUBE ZX24
  • ÖN JANT GÖBEGI / VORDERRAD NABE: Shimano SLX Disc HB-M675 Centerlock
  • ARKA JANT GÖBEGI / HINTERRAD NABE: Shimano SLX Disc FH-M675 Centerlock
  • LASTIKLER / REIFEN: Schwalbe Smart Sam Active, 2.25"
  • PEDALLAR / PEDALE: CUBE Aluminium MTB
  • SELE / SATTEL: CUBE Active 1.1
  • AGIRLIK / GEWICHT: 12,6 kg

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz hayırlı olsun. Mtb dağların Arasında güzel :)

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Adımın geçtiğini görünce hemen damladım başlığa :) Bisiklet güzel, coğrafya harika amma hem yazı kısa, hem de bizi nur cemalinden mahrum etmişsin, olmadı. Koskoca ayfonun zamanlayıcısı yok mu yau?

Bak sonradan aklıma geldi, zamanlayıcı olmasa bile selfi çekilebilir. Böyle şeyleri es geçmeyelim piliiz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Közen Bisikletiniz hayırlı olsun, renklerine hayran kaldığım bir bisiklet. Resimler harika. Daha ne olsun :) Dikkatimi çeken küçük bir ayrıntıdan bahsetmek isterim.
Ön tekerin QR mandalının sağ tarafta olması dikkatimi çekti, mandal tekere monteli geldiyse bile QR mandalını 180 derece döndürüp tekrar takın derim.
Bu bir sorun teşkil edermi derseniz, hayır sadece benim gözüme takılan bir detay :)
İyi forumlar.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
cube ailesine hoş geldiniz,
keyifli bir tur atmışsınız, niceleri olur inşallah kazasız belasız..
Murat.Cömez forumen en yardım sever üyelerinden, :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kahveci

bende trende biraz durdum. varmı böyle bi tren yaaa diye düşündüm bende :D seninle aynı duruma düştüm :D

Tepki
9
Bisiklet
Cube
Hayırlı olsun benimde çok sevdiğim ve başında çok isteği Cube modeli.Sonra biraz daha yüklenip LTD serisi aldım..Renkleri süper..

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz

Aynen bende de oldu. Sonra farkettim Türkiye olmadığını endişelenmeme gerek kalmadı :D

Bu arada bisikletin renkler süper maşallah.

• Beğen

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun , nice güzel gezilere .Yazılarında daha fazla ayrıntıya yer verirsen çok daha güzel olur çünkü birçoğumuzun oralara gitme imkanı yok :)

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Fotoğraflar da bisiklette çok güzel görünüyor, vayyy be trene bisiklet alıyorlar hem de koyma yeri var gözünü sevdiğimin Almanya'sı....:)

• Beğen

soul_boy

Üye
Tepki
109
İsim
Can
Bisiklet
Cube
@Soner Közen

Cube ailesine hoşgeldiniz. Hoş, ben de yeniyim. :) Hayırlı olsun. Kazasız, belasız pedallamanız dileğiyle...

Dipnot: Aradaki açıklamanız gözümden kaçmış. "Vay anasını adamların 'metrosunda' neler var.!" dedim. Sonra, tren olduğunu okudum, içim rahatladı. Daha sonra Türkiye'de olmadığını anlayınca, yüzümde minik bir tebessüm oluştu. :)

Dipnot-2: Bilmeyenler için, Antalya'da hem metro hem de tren yok.

• Beğen

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@BF Okuru
O kadar yazmışım ama sana teşekkür etmeyi unutmuşum. Neyse, vesile olduğun bu mtb için teşekkür ederim. Kehlsteinhaus'a gidememek benim de içime dert oldu; ama artık fazla engelim kalmadı. Sabrın için teşekkürler :D

@Murat Cömez
Abi iyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim. İnşallah kazasız belasız güzel günlerde kullanmak hepimize nasip olur. Çeviri için de ayrıca teşekkür ederim.

@caesar@Can Emre AKAY @mehmet.ali@mehmet aşkın @soul_boy
Güzel dilekleriniz için sizlere de çok teşekkür ederim. Sağolun.

@OsmaniyeRehber
Yazının kısalığı konusunda haklısınız. Kendimi bu konuda geliştireceğim. (özellikle de üşengeçlik konusunda)
@Yusuf Yılmazvural
Yusuf kardeşim, benim de olduğum tek kare bu. Gerçi videoda var nur cemalim ama ekran görüntüsü alamadım :D
IMG_8342.JPG )

@BF Okuru
Uyarınız için teşekkür ederim. Bu tarz konularda pek dikkatli olduğum söylenemez. Beğenmenize de sevindim. Açıkçası bisikletin öyle renkleri var ki, birisi iğrenç der, bir diğeri çok güzel. Ehh yani diyen çıkmaz. Tek olumsuz yanı, acayip dikkat çekiyor. Benimkinden kat be kat pahalı bisiklet sahiplerinin ve yayaların bakışları eksik olmuyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Közen

Önemli değil asıl ben teşekkür ederim...

@Soner Közen

Peki bakalım beklemeye devam ediyoruz. Çok güzel olacağına eminim ve fotoğraflar da harika olacak diye düşünüyorum. Kim bilir biz de yaşamış kadar oluruz belki :D

Tepki
18
Bisiklet
KTM
Bisiklet ve renkler harika benimde aynı renklere yakın geçen hafta aldığım KTM ULTRA FUN 27,5 var henüz sadece şehir içi işe gidiş gelişlerde kullanabiliyorum maalesef uzun bir seyahat yapamadım tekrar hayırlı olsun

• Beğen

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@sadık arıcan
Hayirli olsun, sizin de bisikletiniz çok güzel. Sanki bisikletlerimizin tasarimcisi ayni kisi gibi. Çok benziyorlar. Güzel günlerde kullanin