Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Coyote & RoadRunner! In !same! Home?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sonunda uzuuun zamandır boyadan dönmesini beklediğim kadrom geldi. Bembeyaz inci gibi :). E diğer bisikletim de zaten hali hazır duruyordu. Dedim ki artık forum ahalisiyle tanıştırmanın vakti gelmiş de geçiyor bile... :)
İlk olarak karşınızda RoadRunner :).
Aslında o bir dağ bisikleti(-ydi). Polisajlı aluminyum kadrosu, benim pek sevmediğim, inşallah gelecekte kendilerini düzelttiklerinde seveceğim bir markanın olduğu için boyamayı tercih ettim. Elektro statik toz boya ile inci beyazına boyandı. Folyodan lazer kesim ile kendi tasarladığım etiketleri de yapıştırıldı ve toplandı (bizzat benim tarafımdan :)). İşte RoadRunner:

http://img83.imageshack.us/img83/771/imgp32714kk.jpg

Kadro : XXX bir markadan çıkma kadro :)
Maşa : SR Suntour (sabit maşam gelene kadar idareten)
Jantlar : Rigida/Weinmann ZAC 19 36 delik ( çok seviyorum bu jantları :D)
Göbekler ön/Arka : Quando, Point (kaset dişli uyumlu)
Teller : Bilmiyorum ki :) 72 tane işte
Arka vites : Shimano Nexave
Ön vites : Shimano C050
Kaset dişli : 8'li Sram
Ayna kol : Markasız ama aluminyum valla güzel duruyor :D.
Vites kolları : Alivio
Fren kolları : Tektro Eclipse
Frenler : Shimano Alivio
Lastikler : Cheng Shin Tire Traveller 1,40 (onlar CST demiş karizma yapmışlar :D)
Pedallar : Şimdilik Alu. platform, (acil 2. el SPD arıyorum :))
Gidon : Vitra
Boğaz : Zoom
Elcikler : Alev desenli, yanıyoooo :D
Ağırlık : Kimin umrunda :) Antrenman yapıyorum ağır olsun, zaten kışın evde makarada kullanacağım sadece ;)

Ve şimdi de COYOTE!!!
Neden mi Coyote? RoadRunner çok kolay, hızlı gidiyor diye RoadRunner :). Ama bunun Coyote olmasının nedeni, darbeye olan dayanıklılığı. Hani o tilki Coyote habire bir yerlerden çakılır da yine de devam eder ya yoluna, benim Coyote'm ve ben de öyleyiz :D. Düşer kalkar yolumuza devam ederiz. (Aman yol dediğimi duymasın bozulur, onun işi arazi ;))

http://img144.imageshack.us/img144/7426/imgp3144kk5ak.jpg

Kadro : Kron XC 4000 15"
Maşa : Rock Shox Reba Race 85-115 U-Turn Air
Jantlar : Rigida Taurus 32 delik (sadece disk fren için)
Göbekler : Shimano XT (6 vida disk uyumlu)
Teller : DT Swiss Comp. 2,0-1,8-2,0
Vitesler : Shimano XT (ön ve arka)
Kaset Dişli : Shimano Deore 34-11 (9'lu)
Ayna Kol : Truvativ Stylo Team (Giga X Pipe göbek)
Vites Kolları : Shimano XT Rapid Fire
Fren Sistemi : Hayes HFX 9 XC
Lastikler : Schwalbe Racing Ralph 2,25
Pedallar : Ritchey V3 Comp
Gidon : Ritchey Comp
Gidon Boğazı : Ritchey Comp
Barendler : Ritchey WCS
Elcikler : Profi Desing
Sele : Sele Velo Carbon
Sele Borusu : FSA SL 280 (350 mm.lik. Ama bana acil 400 mm.lik 31,6 çapta sele borusu lazım, hani elinin altında falan olan varsa haber etsin :).)
Ağırlık : 12 kg.

Scudo
benim aklımda road runner vitessiz olacak gibi kalmış :confused:

salon bisikleti gibi :)

güzel bisikletler ve güzel isimler ;)

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Murat Abi aklımdan geçmedi değil RoadRunner'ı SS yapmak. Ama o zaman zincir gergisi falan da lazım olucaktı. Bir de bu haliyle daha kullanışlı :).

Kron hakikaten çok güzel.Hayırlı olsun.

bence her 2si de kendi kategorilerine göre iyi bisikletler olmuş.
Hayırlı olsun kardeşime.
Halil'e bir yardım edin de tam istediği gibi olsun şu RoadRunner, sonra da ne kadar hızlı koşucu olduğunu bize fotolarla göstersin,
mig mig ;)
Aslında RR'a 28 teker lazımdı :)

RR (sanki Kawasaki gibi oldu, RR 1100 :D) 28" olmamalıydı Fatih çünkü dağ bisikleti benim için öncelik ve yol antrenmanlarımda RR benimle beraber olacak. Farklı geometrilere sahip bisikletlere binmek istemedim, yarış başka, antrenman başka olmasın istedim. O yüzden RR 26" lastikli bir dağ bisikletinin 53-39 ayna kol, 1,40 lastikler ve yakında sabit maşa ile melez bir SpeedBike oldu. İyi de oldu yahu :)

Evet kendime düşündüğüm melezi sen yapmışsın,
Melez hatununla mutluluklar ve iyi antremanlar dilerim kardeşim :D

ne güzel.. Allah mesut bahtiyar etsin:D

RR ile deneme sürüşü yapdınmı;) heralde yapmışsındır. nası kaçıyo;)
kaç basıyo abii:D

güzel bis.ler

RR ile deneme sürüşü henüz yolda yapamadım, evde roller'da bir denedim bakalım bi yerinden birşeyler uçuşacak mı diye :D!!! Çok şükür birşey olmadı. kısmetse Pazartesi günü deneme sürüşüne çıkmayı planlıyorum, SPD bulmam lazım, yoksa diğer bisikletimdekileri geçici olarak söküp RR'a takabilirim...

ALET NALET
allah kaza bela vermesin ama kron daha hafif olmalı bence o işte bir gariplik var ki birde senin kadron küçük...

17,5" XC 4000'le 15" XC 4000 arasında 70 gr oynuyor Ercan :). Valla daha hafif değil, elektronik terazi söyledi bunu. Bisikletin üzerinde hiç karbon parça yok, hiç ekstra hafif parça yok :). Bence gayet normal bir ağırlık...

Halil iki bisikletinde harika.(kendi malımız diye demiyorum)Ama KRON çok farklı ve gösterişli duruyorİyi günlerde kullanman dileğiyle.

Teşekkürler Sönmez Abi :). Kron'un rengi bir yana, yazılarını artık her ne ile yazdılarsa bir garip parlıyor, çok hoş görünüyor. Sanki hafiften bir reflektelik var gibi.

Hayirli olsun Halil Abi, KRON da ROADRUNNER'in da mükemmel duruyor. Hakikatten keske 28 olsa Fatih Abi'nin dedigi gibi, senin için daha iyi olurdu, ama kadroya uymaz degil mi...

Hayır Sercan uymaz, zaten bana da uymaz ;). Demiştim daha önceki bir mesajımda da farklı geometride bir antrenman bisikletim olsun istemiyorum, 1e 1 tutmasa da en azından dağ bisikleti ;) :cool:.

km. saati varmı üzerinde, belirtmemişsin dee.. beni merakta bırakma haa.. km. saatinde 2 rakamı aşıp 3 rakamı yakalaman lazım :D ona göre kendine iyi bak iyi beslen vs. ok..

şaka bi tarafa da test sonuçlarını bekliyorum

Km saatim var ama henüz monte etmedim :). Test sonuçları en kısa zamanda... (min. 1 ay :))

Back