corratec super bow fun

urbanrabit

Üye
Tepki
1
corratec markasında karar kıldım. Motion ve expert modelleri üzerinde uzun zaman düşündükten sonra duke almaya karar verdim. sonrasında ise kadro ağırlığı nedeniyle xvert lerden super bow a geçip orda en alt model fun ı alabilirim diye düşündüm. Şimdi çıtayı bu kadar yükseltmişken bu fiyat aralığında daha iyi bir marka ve model var mıdır diye yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim...

Scudo

urbanrabit

Üye
Tepki
1
Ayrıca bisiklet değişik bir geometriye sahip, bu yüzden sabit yazılardaki açıklamalarla kadro boyu hesaplamak pek sağlıklı olmayacak sanıyorum. Boyum 181 cm ve kilom şu an 92kg ama 85 e inmeyi planlıyorum. Eğer bu marka ve modelde karar kılarsam hangi boy kadroyu almalyım? Tekrar teşekkürler.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

Corratec Super Bow Fun modeli iyi ve yerinde bir tercih olmuş.. Kadro boyuna gelince 4 veya 5 numara almalısın. 4 numara 18.1" 5 numara da 20 " e denk geliyor

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Süper bow zamanında benim almayı düşündüğüm çok hoş bir bisiklet ama dediğin gibi sabit başlıktaki konu ile biraz ölçü hesabı yapmak zor ama gidip deneyerekte karar verebilirsin...

Bu arada arkadaşlar kilo bisiklet alırken önemli bir etken değildir bunu unutmayın yani kilo belirtmenize gerek yok...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
süperbow=> okçu anlamına geliyor arkadaşımdan biliyorum

Sele yaydan fırlayacak gibi duruyor :D

http://www.eshop-gorgona.com/catalog/images/SuperBow%20Fun%202006.jpg

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Okçuda 'Archer' oluyor.Bari tam olsun tanımlama:)
Bu arada yaydan çıkan ok espirisi çok güzelmiş daha önceden hiç dikkatimi çekmemişti.
Bence bu bisiklet çok güzel ve sıradışı bir görüntüye sahip.Tercih hakkım olsa daha sade bir kadro isterdim ama.Ben böyle çok yazılar,şekiller olmasından hoşlanmıyorum bisikletin üzerinde.

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@urbanrabit

Evet, işte zaten o bisikletin üst borusu da yay şeklinde ya.. "Süper yay" yani...
Selamlar..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@chaari

Selam Çağrı ..MTB alacaksa kilo çok önemli değil tabi ama 110 kg'lık biri bisiklet tavsiyesi almak isterse ona 700 X 20 lastikli bir yol bisikleti önermek iyi olmayabilir..

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Merhabalar, bu forumda yeniyim ve ilk mesajım bu başlığa nasipmiş :)

Kendime bir bisiklet alacağım ve kısa bir internet aramasından sonra bu siteyi buldum. Müthiş bir yer ama ağaçlar yüzünden ormanı göremez durumdayım. Bu kadar bilgi arasında nasıl kendime bir yol bulacağım bilmiyorum doğrusu.

Sonunda bisiklet modelleri üzerinden yol almaya kara verdim ve Superbow Fun en çok beğendiğim model oldu. Özelliklerini karıştırdıkça, fren donanımının fena olmadığını xxyyzy markasının -ismi tuhaf olsa da- iyi bir marka olduğunu öğrendim. Ama hala kafamda yarım milyon soru var. Öncelikle cross country denen bisikletlerin benim ihtiyacım olan şey olup olmadığından emin değilim. Çoğunlukla şehirde kullanacak olsam da zaman zaman illa ki doğaya çıkacağım. Böyle zamanlarda kalın lastiklerin eksikliğini hisseder miyim? Bir de bu modeli alıp ihtyiacıma göre daha kalın lastik takabilir miyim?

Saygılar

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz...

Burada biraz dolaşmayla gerçekten bayağı bir bilgi edinebilirsiniz...

Corratec Superbow Fun modelini aldığınız takdirde bahsettiğiniz lastik değişimi tabiiki mümkün...Bu her bisiklet için geçerli ihtiyacınıza göre lastik belirleyebilirsiniz...

Cross Country(XC) genel olarak yurdumuz yollarında bisikletlerin % 90 ını kapsıyor diyebiliriz ve bahsettiğiniz şehiriçi kullanımı ve yeri geldiğinde doğa dağ taş kullanımı için ideal bir tarz seçimi olacaktır...

zzyzx sizinde okuduğunuz üzere kaliteli bir markadır amerikan kökenlidir ve yeterli derecede sağlamdır...

Bisikletforum dan keyif almanız dileğiyle...

İyi günler :)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Kendimi Super Bow Fun almak için ikna etmeye çalışırken birdenbire Super Bow Race sahibi oluverdim. Mutluyum, gururluyum :)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@Firochromis

Oy oy oy:)

Hayırlı olsun....Çok güzel bir seçim yapmışsınız...Race in rengi muhteşem...

Bisikletlerimizin fotoları bölümüne resim koyarsanız seviniriz...Forum Superbow görsün biraz..:D:D:D

İyi günlerde, lastik patlaksız, ve yere daima dik olmanız dileğiyle...;)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Temennilerin için çok teşekkürler Alican :)

http://www.corratec.com/NEU_09_04/images/2006/gifs500/SB_Race.gif

Şimdilik bununla idare edin, bisiklet ile ilgili kullanıcı görüşlerim oluşmaya başladıktan sonra resimelerle beraber yorumlar da ekleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Alican

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@Firochromis

hayırlı uğurlu olsun..
gerçekten iyi bir bisiklet..

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Mukemmel bir secim:) Bu bisikletin benzerini gecen gun inceleme firsatim oldu hayran kaldim:) Canli canli fotograflarini da isteriz ama:)

Saglikli gunlerde pedallamaniz dilegiyle:)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet..29 Ekim gezimizin başına gelen Aydın abimiz de bu bisikletin kullanıcılarından...

Bende bir tur attım Beşiktaş iskele de bisikletiyle...Oldukça hafif, dengeli ve frenleri muhteşem(magura olsun herşekli olsun misali...:cool: ) ben çok sevdim kendisini;)...
Buda turladığım Race;) :
http://img104.imageshack.us/img104/2136/dsc00440bd5.jpg