Corratec Hakkında İzlenimlerim

Tepki
39
Merhaba arkadaşlar 6 aydır corratec x vert base tur bisikleti kullanıyorum . Edindiğim izlenimleri aktarayım dedim . Bisiklet özellikleri 28'' lastikler 19'' kadro hlo maşa donanım ortanın biraz altı denebilir .Yaklaşık 2000 km civarı yol yaptım .
Öncelikle dezavantajlarından bahsedeyim . Bisikleti aldığımda gidon değişmişti ben de olsam aynısını yapardım , son derece kullanışsız . Sele içinde aynı durum geçerli görünümü de konforuda kötü . 28 '' lastikli olduğu için 26'' lara göre dar alanda manevra kabiliyeti daha az . MTB den tur yada yol bisikletine geçeceklere duyrulur asla aynı fren mesafesini bulamazsınız .toplamak gerekirse önceki bisikletim (sedona 711v) yi arattığını söyleyebilirim . Gerçi tur bisikleti tecrübesi kazanmak buna değerdi . Bu özlemi gidermek içinde ikinci el x vert motion aldım . :D

Pozitif yönlerine geçicek olursak . Bisikleti aldığımdan beri hiçbir noktasına ayar yapmak gerekmedi . her ne kadar araziye girmediysemde sayısız kaldırım inip çıktım . Bakım konusunda orta seviye ilgi gösterdim ve bu şartlarda oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebilirm . Mtb lere göre cılız ve gösterişsiz görünsede tur bisikleti için görünümü hoş sayılır . Birçok kişi bisikleti ata benzetti :D Denge konusunda mükemmel denebilir (gidonu tutmadan nereyi göstersem gidiyor:D ) . Son olarakta mtblere göre en büyük avantajı rampa veya uzun yolda uygun kadansta kullanılınca yormuyor . İlk olarak cinnahta farkına verdım bunun . Atatürk bulvarı aşağı doğru max hız 78 .
Genel olarak not vermek gerekirse 10 üzerinden 6 , kendi kategorisinde ise 10 üzerinden 8 i hakediyor diyebilirim .
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/267669_2155260251533_1547272273_32182511_3132296_n.jpg

Scudo

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
@erkan sozoren

Aynen bende bu işi beceremiyorum , görüyorum bizim sahilde iki kız var başı kapalı ikiside nasıl gidiyor sanki koltukta oturur gibi.

Bu arada bende de aynı bisiklet var, yalnız jant çemberleri dandik gibi tek duvarlı bu yüzden yüksek yerlerden inme çukurlara girip çıkma gibi eylemleri yapamıyorum , akort kaçıyor. Siz nasıl bunu yapabiliyorsunuz merak ettim

selamlar

Tepki
39
Düz veya aşağı eğimli yolda ikisinide aynı anda bırakıp koltukta oturur gibi selede durursanız problem çıkmaz . hızınız 20 nin üzerinde olsun . sağ ve ya sola kırmak için totonuzla bisikleti biraz yatırmanız yeterli . tabi bisikletin dengeside önemli . bide düşerim korkusunu atmak gerek .

Tepki
39
Bu arada bende de aynı bisiklet var, yalnız jant çemberleri dandik gibi tek duvarlı bu yüzden yüksek yerlerden inme çukurlara girip çıkma gibi eylemleri yapamıyorum , akort kaçıyor. Siz nasıl bunu yapabiliyorsunuz merak ettim
Şu ana kadar jantta hiç problem olmadı , tercihen bunny hopla 2 tekerlek üzerine atlayarak iniyorum , çok karizma oluyor :D