Corelli

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
Inceleme amacli bi kac bisiklet verseler guzel olur
Ayrica amblemin tam boy fotografini bulan var mi?(amblem onemli:))

Scudo

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
@ernaltnts ne dediğini anlamadım. Genel bir isim tartışması var. Sadece bu firmaya özgü değil. Herkes fikrini söylüyor. Neymiş bisikletleri tartışmıyor muşuz. Yeri gelir o da konuşulur. Sitede bisikletlerin özellikleri yazıyor. Yüzlerce başka firma sitesinde de kendi bisikletlerinin ürün özellikleri var. Fuji Touring 'le Agusto 1.0 ' ımı tartışacağız. Aradaki farkı herkes görüyor. Kalite farkı da var fiyat farkı da var. Herkes bunu görüyor zaten.
Tam bir konu hakkında tartışırken biri gelip "ne tartışıyorsunuz isteyen istediğini yapar" demiyor mu deli oluyorum bu tür tavırlara. Tabi ki adam istediği adı koyar. İsterse japon ismi de koyar. Anneannesinin adını da koyar. Bunu ben de biliyorum.

Bu arada corelli diye aratınca italyan bir müzisyen varmış. Acaba ondan mı esinlendiler. (link)

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Korel çok iyi olurdu. Model olarak arkadaşların da dediği gibi Anatolian. Perge, Pergamon gibi model isimleri de güzel olurdu. Yerli ama tarihi ve türistik geçmişiyle bilinirliği yüksek isimler.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@biziklet
Korel Aş olarak belirtilmişti o kısımlaro okumamışsın sanırım.

ernaltnts

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
@biziklet bajın ben bisiklet hakkında çok az bilgi birikin sahibşyşm ve foruma katılma amacım sizin gibş bilgili arkadaşlardan bir şeyler öğrenerek güZel bir bisiklet sahip olabilnek o yüzden yeni bir marka ve bu markanın Türkiye de üretildiğini okuyunca sevindim ve belki kaliteli bir Türk bisikleti sahibi olabilirim düşüncesi oldu ama sizlerin sadece ismin nerden gelmiş olabilceğini hangi müzisyenin adından esinlenilmiş olabildiğini tartıştığınızı görünce şaşırdım beklentim farklı yöndeydi hata etmişim tabiki sizin tek merak ettiğiniz ismi olabilir beni ise en az ilgilendiren şey ismi bunda deli oluncak bir şey yok..

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
@ernaltnts hocam özür dilerim ben yanlış anlamış olabilirim. Belki gereksiz ama herkes fikrini söyledi işte. Zaten modeller hakkında farklı yerlerde yine tartışma, öneri ve fikirler yazılıyor zaten. Burası böyle oldu.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Milli servet hususuna katılıyorum ama milli vurgunun da çok şart olmadığını düşünüyorum. Neticede ekonomik bir faaliyet bu.
Milli takım gibi düşünmeyin. Chelsea gibi düşünün. Futboldan anlamam ama bir ara Chelsea'de hiç İngiliz futbolcu olmadığını duymuştum.
Yine belki de Fildişi Milli Takımının hiç bir futbolcusu ülkesinde oynamıyordur. Sonuç olarak bırakınız yapsınlar.

lassiez-faire.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayaller ,umutlar, yerli :harika::harika: gerçekler,canyon,trek,cannondale,scott bla,bla,bla.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Yine de model isimleri çok maskülen olmamalı. Neticede üstüne biniyoruz. Ayıptır söylemesi Pierre'i beğendim. Pierre'e bineceğim. Pierre'den indim falan. Alırsam nasıl olacak bilmiyorum.
Bisan markasından malum espriyi çıkaranlar buralardan neler çıkarırlar. Lady modelleri Angela, Sharon olabilir ama erkek model isimleri ııııhh.

poet

Daimi Üye
Tepki
167
kor 50 de olabilirmiş ancak isimden çok albeni önemli ve bu bisiketler bana carraro yu anımsattı. beğenemedim pek

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Model ismine takılmaktansa bisikletleri eleştirmek gerekiyor. Ümit Bisiklet'in ve Salcano'nun ithalat ile yaptığını yerli olarak yapacak bir firma. Bisiklet konusunda yeterli tecrübeye eriştiklerinde üst segment bisiklete yönelmeleri de kaçınılmaz görünüyor. Hedefledikleri kitle için şuanda gayet iyi bir katalogları var olduğunu düşünüyorum. Eleştirirken mantıklı eleştirin...

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Prestij açısından daha üst model bisikletler de çıkarmaları gerekiyor bence. Şu haliyle Ümit'in daha kurumsalı gibi duruyor.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yerli firma olması önemli konudur baylar bayanlar... ancak öyle duygusal sebeplerle, milliyetçi hislerle değil. Aldığın hizmeti daha iyi almak için önemli, firmanın yaptığı karı burada harcaması, mümkünse sonraki yatırımı yine burada yapması için önemli, ürünü sattıran kültürü geliştirmesi , katkıda bulunması için önemli. Bisiklete binenlerin sayısının artması önemli ise ondan maaş alanların sayısının artması daha önemli. Bir de dünya üzerinde ortaya koyacak bir şey yapalım, en azından bisiklet yapabilelim demek için önemli.

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
İsim seçimi ve ufak tefek hatalar dışında, türkiye gibi bir pazarda bu işin başlangıçta oluru bu gibi. Önemli olan bundan sonra tecrübeli kişiler ile, müşteri ile irtibat kurarak zamanla ne istediklerini anlayıp, yüksek isabetle üretim yapabilmek. Biskletleri daha arzulanabilir yapmaları gerekiyor ayrıca, harf font kullanımından, fotoğraf çekimi, fabrikadan yüksek kaliteli çekimler, basit detayların mühendislik harikasıymış gibi anlatılması (çoğu yabancı üst seviye markanın yaptığı gibi) vs.

İsim de açıkcası kebapçı bisikleti gibi olacağına doğru düzgün Korel Bike falan olsaydı, üst seviye bisikletlerde şansları daha yüksek olurdu, yine de akıllıca pazarlanırsa marka, zaman geçtikçe yapılan seçimler atılan adımlar düzgün olursa şansları var. Ucuz çift amortisörlü modellerinin bile tamamı alüminyum en azından.

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Bu kadar modeli ne zaman tasarlamışlar, ne zaman denemişler. Ayrıca firma İstanbuldaki Eurasia Moto Bike Expo fuarına katılmış stand açmış, gidenler de mi görmediler ? (link)

Ayrıca kalitesini hizmet anlayışını zaman gösterecek, darısı yerli bisiklet lastiğinin başına.