Corelli

Hakorman

Üye
Tepki
111
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2017 Mayıs ayında aldığım Leone'yi hala taş gibi kullanmaktayım. Dağ, bayır, asfalt demeden hunharca kullanıyorum. Deore set mükemmel iş görüyor, hidrolik frenler gene öyle muazzam. Sele, sele borusu, gidon hiç sorunsuz çalışmakta. SPD'ye geçtiğim için shimano pedallar iyi iş çıkarıyor, kadroda çizik yok. ee daha ne ister ki bir mtb kullancısı? Maxxis lastiklerim bir kere patladı, onda da diken girmiş, yama yaptım yeterli oldu. Sorusu olan varsa alabilirim. Corelli candır. Ucuzdur, kalitelidir.

Scudo

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Bir bisiklet üreticisi olsam kimsenin yapmadıklarını yaparım. Dirt jump, fixie, gravel gibi kıtlığı çekilen türleri üretirim.

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fat1h
ben olsam bu modelleri kişi istediğine göre pc toplar gibi ön siparişle toplayıp gönderirim .
gravel gene biraz popülerleşiyor

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
@Greystone
Sermayem olsa bu konseptte bir firma kurardım. Sırasıyla kadro, teker grubu, grupset, diğer kompanentler vs. seçilip kullanıcı oluşturacak sonra sipariş bana düşecek toplayıp göndereceğim. Aynı inventus itopya gibi bilgisayar satıcılarının yaptığ sistem.

• Beğen
Tepkiler: Aruera

PikkaPou

Üye
Tepki
0
İsim
MUSTAFA KEMAL
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar ben yol bisikletine başlamak istiyorum kron rc 1000 düşünüyordum bütçem 2500 ama corelli boolva rc 100 ü gördüm claris daha iyidir diye düşünmeye başladım ama sizce ne yapayım siz ne dersiniz önerirsiniz

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PikkaPou
Benzer fiyata Tourney almaktansa Claris'i tercih ederim. Tourney kötü değil ama Claris daha iyi ?

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@PikkaPou
Claris tecrübem olmadı ama Tourney de yeterlice bir sistemdir, sonuçta yapacağı şey zinciri bir dişliden diğerine geçirmek. Tahminimce arada çok küçük zaman farkları ve ses farklılıkları olur. Sanırım fazla bir bütçe ayırmak istemediğin için bu modellere bakıyorsun ve söylemek isterim ki önceden de bisiklet sürmüyorduysan bisiklete başlamak bisiklet almakla bitmiyor. Bunun matarası, matara kafesi, kaskı, farı,say say bitmez ek masrafı var. Bence bütçene de bakarak bu ek masrafları da göz önünde tutarak karar ver, keyifli pol pedallamalar dilerim.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@PikkaPou
Yalnız Boolva rc100 henüz çıkmadı diye biliyorum. Geçenlerde bisikletçilere sordum yoktu:kötü::agla:

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
katılmıyorum ne yazıkki,alabildiğiniz en yüksek vites sistemini alınız.Tourney adamı soğutur yaklaşık 11 yılım tourneyle geçti,yakın zamanda deore sete terfi ettim hayat varmış dedim,tourney bir eziyetmiş.Tourney yerine claris ya da sora tercih edin.

• Beğen
Tepkiler: Aseuz ve Cihan Ali

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

9 vites arttırıcı 9 vites ruble
vites kolu 8 vites :)

PikkaPou

Üye
Tepki
0
İsim
MUSTAFA KEMAL
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
giriş hatası o yoksa unibike da felan sergilenirken öyle değil yazım hatası yani

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol bisikletinden alü maşadan karbona geçince garipsedim
1.vitesde nefes nefese kaldığım yokuşta 2.vitesde üstelik rüzgara karşı rahat çıktım genelde rüzgara karşı olunca fazla yol yapmam çabuk dönerim pek umursamadım hızımı pek kesmedi
Toto ağrıma başlangıcı daha uzadı testis ağrısı yeni selemde hiç olmuyor herhangi bir sele pedi veya pedli tayt kullanmıyorum
Kırılacak veya teker çıkacak gibi garip bir his var .
Hızlı zik zak sağ sol yapınca baya esniyor maşa güven vermiyor gibi geliyor ama alışıyorsun gittikçe
Toprak zeminde daha kötü yol tutuşu var hatta hiç tutmuyor gibi

Yol Bisikletini daha çok sevmeye başladım Corelli yetkilileri okuyorsa en azından Sora setli bisikletlerde karbon maşa kullansınlar

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.710
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Greystone

Gün içinde bile ağırlığımızın ne kadar değiştiğini düşünürsek karbon maşa ile alu maşa arasındaki ağırlık farkını performans olarak hissetmeniz biraz çok garip. Titreşimin daha az olması etkiler mi diye düşünüyorum ama yokuş çıkınca ağırlığın büyük çoğunluğu arkaya doğru kayıyor.

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alicangul29
bende pek anlamadım bu garibime gitti işte önceki maşa alü olmasına rağmen sökünce baya ağır geldi bana

alü maşa sürüşte pek hiç güven vermiyordu esnek değildi sanki

Boyası pötürleşmişti portakal kapuğu gibi kaynak yerleri çökmüştü .

Servise götürdüm normal dedi bende bu maşayı aldım aliden

(link)

• Beğen
Tepkiler: amasseia ve ag249
Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba
Corelli kr300
Carraro 042
Model arasında kaldım.
İkisininde özellikleri neredeyse aynı. Kr 300 kullanan arkadaşlar önerir mi ? Yasa hanigisini seçmeliyim. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Fat1h

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kritik parçalarda güvenmiyorum aliexpress karbonlarına ama çok kullanan var. bir süre daha kullanıp görüşlerinizi tekrar yazar mısınız?

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti