Continental-Michelin-Vredestein-Schwalbe?

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Merhaba Arkadaşlar,

Yol bisikleti lastiği almam gerekiyor. Önceliğimiz elbette patlama konusunda çok iyi olması. Daha sonra da yol tutuşunun iyi olması gerekiyor. Hafiflik bu iki parametrenin arkasında. Aşağıdaki 5 seçeneğe indirmiş durumdayım. Ancak son kararı bu lastikleri bizzat kullanan ya da kullanan birilerinden duyum almış olan sizlerden de tavsiye almadan vermek istemiyorum. Evet var mı bu 5 lastik hakkında fikri, önerisi olan ?

Continental(link)GatorSkin (Bu diğerlerinden daha ucuzdur, candır.)

Michelin Pro4 Endurance (Bunu kullanan dünyanın adamı var. Görüşlerinizi beklerim)

Vredestein Freccia TriComp (Bunu bizim memlekette kullanan var mı çok merak ediyorum gerçekten.)

Schwalbe Ultremo Double Defence (Bu da inşaallah adında bahsettiği defansı iyi yapıyordur. Gönlüm sırf adından dolayı buna kaymış durumda.)

Schwalbe One (Pek pahalı kardeşimiz. Ama ya değer be abi derseniz ?)

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Scudo

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Schwalbe kullandım fakat ağırlar yine 4adet spariş ettim Vredestein hangi modeli bilmiyorum kulanan arkadaşlar vardı çok patlama ve yırtılma ile karşılasıyordular

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pro 4 Endurance.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eren Cemaloglu

Selamlar bende henüz 100 km kullanılmış continental grandprix 4 season lastik var (lastikler sarıdır)
Fiyatı 220 tl
İlgilenirsen bilgin olsun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ContinentalGatorSkin 700x25c lastik yurtiçinde hangi sitelerde satılıyor?

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
@EK-73 maalesef bilmiyorum hocam yurtdışından getireceğim için yurtiçi piyasasına pek bakmadım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Schwalbe One dışındakiler patlak koruması özellikle iyi olan yol lastikleri. Yurtdışı sitelerdeki incelemelere bakarsanız hepsinin diğerlerine göre üstün olan yanı mevcut, kiminin ıslak yol tutuşu iyi, kimi daha uzun ömürlü, vs.

Schwalbe One ise performans lastiği, o yüzden diğerlerinden daha pahalı. Yabana atılmayacak cinsten de patlak koruması var. Ben, patlak aynı patlak korumaya sahip Continental GP4000S kullanıyorum, en son patladığından beri neredeyse 3000 kilometre gitmiş durumdayım.

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
Schwalbe One lastikleri ilk bin kilometre için oldukça iyi bir lastik benim deneyimlerime göre. Fakat tr fiyatı yüzünden pek tercih edilesi değil bence. Fakat Murat B. nin de söylediği gibi her ne kadar yabana atılmayacak bir lastik koruması varsa da bin kilometre sonrasında çıktığım her sürüşte bir kez patlattım. Hem de sürekli kullandığım yollarda. Yurt içi yurt dışı okuduğum yorumlar üzerine Continental GP4000SII sipariş verdim , özellikle de koruması ve performansı üzerine okuduğum yorumlar yüzünden. Henüz kullanmasam da size önerebilirim.

(link) buradaki test sonuçları değerlendirmeniz için faydalı olabilir..

• Beğen
Tepkiler: Eren Cemaloglu
Tepki
29
Bisiklet
Specialized
@Murat B. ve @Aytuğ Şenoğlu aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. Listede hiç olmayan Continental GP4000S'e yönlendirdiniz beni. Nerden alınır kaça mal olur şeklinde bir araştırma yapacağım.

Aslında özellikle Michelin Pro4 Endurance ile Schwalbe Ultremo Double Defence ikilisine çok yoğunlaşmıştım. Bu ikisini de bizzat kullananlar olduğunu tahmin ediyorum burada. Onların da görüşünü alabilirsek çok iyi olur. Hem benim adıma hem de forumun bir köşesinde kalıp daha sonra arayacak olanlar adına çok faydalı olacağını düşünüyorum bu başlığın.

Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
Ultermo double defense kullanıyorum. 2500 Km'yi geçtim, henüz bir sıkıntı yaşamadım.
tabi ön lastiğin yüzeyinde bir kaç çizik oluştu, şimdilik çok kafaya takılacak bir durum olarak durmuyor.

pro 4'ün normal versiyonunu 5000 km'ye yakın kullandım. Lastik yüzeyinde daha çok çizikler oluştu. 1 kere patladı.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Hocam ben de kendi bisikletim için schwalbe durano plus modelinden sipariş ettim 2 tane. kargodalar bu hafta elime geçicekler. Continental 4000S II alıcaktım ama sonradan buna çevrildi tercihim

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
continental grand prix four season bakmanızı tavsiye ederim.

7-8 bin km kullanımı var ve gerçekten teker yarılana kadar kullanabaliceğiniz çok sağlam bir lastiktir. fiyatı biraz pahalıdır ancak kullanıcıyı üzmeyecek tek lastiktir.

hem yol tutuş hemde ağırlık olarak en üst seviyedir. ucuz lastik alıp sürekli iç lastik yemektense bir kez alıp en iyisini kullanmak daha mantıklı

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Continental GP4000S 2 ya da 2 olmayanı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Basınç olarak kaç psi kullanıyorsunuz ? Üzerinde max 120 psi yazıyor. Sınırları zorlamak gerek midir ? 23 mm için soruyorum. Özellikle @Murat B. hocam senin cevabını bekliyorum.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Eren Cemaloglu ben 25mm olanını 100-105psi civarı kullanıyorum (yer pompam düzgün ölçüyorsa). Min ve max arasındaki hangi değerin sizin için doğru olduğu kilonuza ve tercihinize göre değişir.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
115 psi kullanıyorum. 28c lastik. alalı 2 ay kadar oldu toplamda 900 km ye yakın yol yaptım. 1 kere patlamadı ama haftada 1 lastiklerin basınçlarını yeniliyorum. 80 psi a kadar düşüyor 1 haftada.

Çok ama çok verimli lastik yağmurda kayma yaşamadım düzde yere yapışıyor mubarek.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Conti ler yumuşak hamur kullanır, ömürleri göreceli olarak daha azdır, conti ultra - conti 4000s hepsi tırt kusra kalmayın. Ultra hani giriş seviyesi ama 4000s de 500 km sonra tur başına en az 2 kez patlamaya başladı, 4000s II, eski versiyonun ıslak yolda da kullanılabilir versiyonu ki 4000s ıslak zeminde jilet, vectran koruması etkisiz eleman, lastiği sivri kenarı olmayan cam parçasından bile korumadı. Avantajı nedir; 4000 s kadar akıcı bir lastik deneyimlemedim henüz ve viraj performansı da iyidir. Conti alacaksanız illa, bahsettiğiniz gatorskin idare eder gatorshardhell veya 4season koruma anlamında daha etkili olduğundan bahsediyor reviewlarda. Alayım lastik tamir etmeyi unutayım diyorsanız ve antrenman/tur lastiği olarak kullanacaksanız; Schwalbe durano PLUS ı tavsiye ederim, izmir in .... yollarında oldukça iyi iş gördü, çok şükür patlamadı, km si rahat 2000 nin üstündedir. Miche Pro 4 Endurance kullanan fakat farklı değerlendirenler var, biri çok iyi hiç patlamadı diyor diğeri patlatıp durduğunu söylüyor (patlatıp durduğunu söyleyin abinin lastikte isim bile silinmiş bi zahmet patlasın artık). 3. dünya savaşına kadar dayanmasını istiyorsanız SPECIALIZED ARMADILLO

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Hocam bu GP4000S hakkında hayatımda gördüğüm ilk olumsuz yorum oldu. Ben de şüpheleniyordum açıkçası yani olağanüstü bir lastik yapmış olamazlar diyordum. Basınç işinde de 110'dan başlayarak en uygununu deneyerek bulmayı planlıyorum.