Çok sinirli XC (Corratec X-vert Expert)

Scudo

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hayırlı olsun.Çok sağlam ve kaliteli bir bisiklet.Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kula

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
İyi dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Az önce benim "Çok sinirli" ile araziden 600-700 metre rakım indik. Onun keyfi var üzerimde. Dur bir iki fotoğraf ekleyeyim hatta.:) Son değişiklikler 2.40 Ritchey Moto Vader Lastikler. Karbon matara kafesi. Ve hızla çizilen ve aşınan parçalar. :)

(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
(link)

Blasto

Üye
Tepki
33
Moto Vader lastiklerle cok guzel gozukuyor... tam bi arazi canavarı...

• Beğen

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
"All mountain hardtail budur." diyesim geliyor :)

Turkiye'de 140 mm masayla uyumlu kadro bulmak biraz zor olacak gibi gorunuyor yalniz.

• Beğen

Blasto

Üye
Tepki
33
bende all mountain hardtail kadro arıyorum gercekten bulması zor... 130mm olsa oda yeter... gerci x11, geotech bouncer vb. gibi kadrolarla kullanlar var. bide hussar jumpdada denemek lazım aslında...ancak nekadar sağlıklı olabilir bilemiyorum...
şöle hem uzun yol hemde hafif dh icin bi bisiklete sahip olabilsem:) gerci her ikisinede uygun oldukca fiyatta gitgide artıyor hem saglam hem hafif...

• Beğen

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Cümleten teşekkürler.

All Mountain hardtrail bu mudur bilmem. Ama kadro sağlam.
2100gr ağırlığı, köşegen yapısı, 2 m ve üzeri üç,beş atlamada da sorun çıkmaması bunun bir nevi kanıtı aslında.:) Diğer parçalar da zaten sağlamlık öncelikli. E daha ne olsun :)

140mm uyum konusunda bu kadro uygun değildir diyebilir miyiz? 1-2 derecelik açı bozulması kadroyu ya da beni çok yoruyor mudur? Ben farketmedim. Uludağa da tırmandım, uzun yol da yaptım. Seleyi uygun pozisyona aldığımda ne gruptan koptum, ne geride kaldım. Üstelik 2'li 36 dişli aynakolla. (Bu arada bi Norco Sasquatch ya da Transition Vagrant falan denkgetirirsem de kaçırmam o ayrı) :)

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@Onur Kula

Ben de zamaninda ayni boyle bir bisiklet toplama hayaliyle cok aramistim uzun masa kaldirabilecek bir hardtail, ama nafile. Turkiye'de satilan sadece Marin B17'yi bulabilmistim, Rocky Ridge ile boya haric ayni kadroyu paylasiyor sanirim ve Rocky Ridge'in masasi 140 mm RS Revelation.

Yurtdisindan baktiginiza gore secenekleriniz arasina Santa Cruz Chameleon, Evil Sovereign, Cove Stiffee ve Soul Cycles Icon gibi modelleri de ekleyin derim. Hos bu tip az bulunan hardtaillere vereceginiz paraya o kadar ozel olmasa da ortalamanin ustunde bir full suspension kadro da dusunebilirsiniz, ki benim tercihim de o yonde olmustu :)

• Beğen

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@onur demirer

Stiffee ve Chameleon da listemde de; Öncelik Norco veya Vagrant'ta. :) Fs'ye dönersem 160mm altına inmem, bu sefer yeni bir ön maşa gerekecek, çok çok para gidecek.:)

• Beğen
Tepkiler: onur demirer

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@Onur Kula

İçin rahat olsun, elindeki 2006 model x-vert kadrosu; all mountain, trail tarzı
bir kadro, üst modellerinde 120lik 140lık amortisörler geliyordu bu serinin.

2007'den itibaren serinin çizgisini değiştirip xc'ye yönelttiler, x-vert S serisi
varken gerek yoktu..neyse

Benimde elimde aynı kadronun motion modelinden var, ağır diye bir kenara
koyup, sd-761 toplamıştım (3sene oluyor), geçen sene xvert'i artan malzemelerle
topladım, tura araziye attım, ya dedim;

-761 üzende zangır zangır bir de üzerine iki büklüm, xvertte ne bir ses ne bir
seda, oturaklı, rahat, bu da sabit kadro o da...yemişim yarım kiloyu...
u-turn bir amortisor bulup en kısa zamanda hakkını vererek toplayacağım tekrardan.

Burada genel akım bir ultralight XC furyasına kapılmış gidiyor, yabancı yayınlara
bakıyorum, arazi içeren turlar yapan hobi kullanıcıları bile genelde iki gramdan çok
komfora bakıp all mountain trail tarzı kadrolara yöneliyorlar... ki iniş meraklılarının
altında xc kadro görmek zor buradaki gibi.

Neyse çok laf yaptım :) , kadro olsun malzeme olsun çok doğru seçimler
yapmışsın, ortaya iyi bir bisiklet çıkmış tebrik ediyorum :in:

• Beğen

Blasto

Üye
Tepki
33
tam istedigim kadro aslında 120mm masada uyumlu...
2006 model x-vert sıfır kadro bulmak hala mumkunmudur acaba? zor bir ihtimal galiba
bende ht kadro ile light dh&fr yapmak istiyorum.
hardrock sport dusunuyordum ancak kadro galiba 120mm masaya uygun degil... max.100mm masa kullanılmıs:(

• Beğen

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@Atacan

Teşekkürler Atacan. Güzel yazmışsın.

Umarım bizlerde en kısa zamanda gramları ve hırsları bi kenara atar; Eğlencemize, sporumuza ya da gezilerimize odaklanırız.

(Tabi ki profosyonel olarak yarışanları kastetmiyoruz.)

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@Blasto

Araştırmak lazım.:) Ama zor. Hafiften de olsa sabit kadroyla Fr ya da Dh zor oluyor. Yeterince hızlı olamıyorsun, ve yeterince dengeli ve konforlu da olamıyorsun. Ama bu inişten zevk alınmaz anlamına mı gelioyr? Hayır kesinlikle çok keyifli oluyor.:)

Blasto

Üye
Tepki
33
Bisikletime guvenerek tepeden kendimi asagıya bırakabileyim bana yeterli simdilik. Zaten amacım yarısmakta degil sadece eglence:D

Birde sizce dh yada fr gibi dallarda dj/street kadro kullanmakmı daha verimli yoksa ht allmountain(brass,Specialized P.1;allmountain olmasada hardrocksport) bisikletlermi?
Cogu kisi dh icin street kullanıyor aslında bir bildikleri illaki vardır ancak allmountain bence en uygun...